VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Marielena

 

Ovdje je puno sumornih oblaka, osim često blokiranog računa, za HR šećer najveći problem su ukinute kvote u EU od prije par godina kada su i nastupili problemi veći razmjera.

Rezultat ukinutih kvota vidimo jedna tvornica zatvorena.

Kome ukinute kvote i jeftin šećer odgovaraju, da nije možda EU konkurenciji?

Tko će u ovoj utakmici pobijediti i hoče li i jedna tvornica šećera opstati u HR?

Zaključno kakva je budućnost u ovoj dionici?

Lp

Aardwark, 24.09.2020. u 08:33

Dajte prvo uguglajte sto treba biti zadovoljeno da se psn dogodi.

Onda zazivajte ako mislite da ima smisla

Samo dobiti zeleno svijetlo od Plenkovića. Kao i Vijadukt. I Agrokor…itd.

Kolega Lojtra Agrokor nije zavrsio u stecaju nego je vlada u maniri najgore dogovorne ekonomije donosila politicke odluke. Stecaj bi bio posteno rjesenje.

Viro nema nikakve veze sa Agrokorom i vec mi je i smijesno to pisati.

Kolega Euro,

Dionica se kupuje na dnu i kada ju nitko ne zeli. Cijena je vec stecajna, secer zapocinje rast nakon dugo godina, tvrtka se restrukturira i racionalizira poslovanje. Kada je trenutak za ulazak?

 

Marielena, 27.09.2020. u 07:44

Kolega Lojtra Agrokor nije zavrsio u stecaju nego je vlada u maniri najgore dogovorne ekonomije donosila politicke odluke. Stecaj bi bio posteno rjesenje.

Viro nema nikakve veze sa Agrokorom i vec mi je i smijesno to pisati.

Kolega Euro,

Dionica se kupuje na dnu i kada ju nitko ne zeli. Cijena je vec stecajna, secer zapocinje rast nakon dugo godina, tvrtka se restrukturira i racionalizira poslovanje. Kada je trenutak za ulazak?

 

Marielena, 27.09.2020. u 07:44

Kolega Lojtra Agrokor nije zavrsio u stecaju nego je vlada u maniri najgore dogovorne ekonomije donosila politicke odluke. Stecaj bi bio posteno rjesenje.

Viro nema nikakve veze sa Agrokorom i vec mi je i smijesno to pisati.

Kolega Euro,

Dionica se kupuje na dnu i kada ju nitko ne zeli. Cijena je vec stecajna, secer zapocinje rast nakon dugo godina, tvrtka se restrukturira i racionalizira poslovanje. Kada je trenutak za ulazak?

 

Dionica se ne kupuje kada je tvrtka u teskim problemima i kada nema nikakve likvidnosti.Za takvu tvrtku “nikada nije vrijeme za ulazak”,vec “nesto drugo”!

Uopce nije usporedivo usporedivati fizicko i pravno vlasnistvo na stanovima,duznika fizicke osobe i tvrtke tipa VIRO koja ima samo knjigovodstvenu (neopipljivu ) vrednost.Firma je u problemima i nelikvidna,a to je osnovni razlog za stecajeve,a ne BV.

Ona ce se pokazati(knjig. vrednost),kolika je u stvarnosti,ako dode do stecaja ili likvidacije.

Meni se cini da Bisakovi i Eureka spamaju temu namjerno i ponavljaju istu mantru mjesecima. Najgore za Viro je po mom sudu proslo, a cijena je pala sa 530 na 56kn u nepune 3.5g.

Cijena secera je sada 460 eura za Hrvatsku, broj radnika smanjen, troskovi smanjeni, otpremnine isplacene.

Dakle mislim da su ispunjeni preduvjeti za novi start.

Viro bi mogao postati best buy na burzi jer mislim da slijede izvjesca s jacom dobiti.

Mariaelena

Zajedničko im je vjerojatno pljačka. A cijena može i na nulu. Na koliko je vdkt završio? Oko 4 kn.A.bio je 4800 kn.

Kolege imaju jos malo vremena da kupe jos ovo malo dionica sto je na ponudi po ovim cijenama. 🙂

Marielena. Trosite vrijeme uzalud na Vlad…i njemu slicne

I lojtrica je tada bio na forumu.

Samo je problem sto njih smeta sto drugi kupuju.

Njihov problem.

Mi nemamo. Bisakov nikad ne kupuje. Jednog sam ga uhcatio da je vani kupio i pop…..

Od tada ne pise kad i sto kupuje da nebi vidjeli promasaje

 

Txt 203

Aardwark, 27.09.2020. u 16:00

Marielena. Trosite vrijeme uzalud na Vlad…i njemu slicne

I lojtrica je tada bio na forumu.

Samo je problem sto njih smeta sto drugi kupuju.

Njihov problem.

Mi nemamo. Bisakov nikad ne kupuje. Jednog sam ga uhcatio da je vani kupio i pop…..

Od tada ne pise kad i sto kupuje da nebi vidjeli promasaje

 

Haha,kolega,dobri ste.Sjecam se kako ste mi se “sprdali” sto sam malo zaradio na KBS(prerano prodao) i KSL,a Vi istovremeno “popusili 70-80%” svoje investicije sa “tendencijom da bude “90-100%”.

Svatko moze provjeriti nasu prepisku.

To je razlika medu nama,jer meni je cilj zaradivati,a ne gubiti(makar i malo),a Vi tvrdoglavo drzite promasenu investiciju i nadate se cudima.Da ste koristili STOP-LOSS na vrijeme sada bi bili u iznimno dobrom polozaju.Samo “Vi idite svojim putem” pa cemo vidjeti “gdje put vodi”.

@Bisakovi

Ovako to radi firma pred PSN

urnebesni ste

Vinkovačka bolnica bez prekida radi od 1831. godine

pls nastavite pisati o svojim ulazima

meni je VIRO prosjek 60

i imam ga poprilicno

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Ovdje se ne zna kako ko gleda, da li dugoročno ili neko dogledno vrijeme.

Jedno je jasno a to je da u HR smo se svašta nagledali pa i uspješnih firmi koje propadaju tako reći preko noći.

Meni je sumnjivo najviše što su zatvorili tvornicu i prodaju imovinu.

Neko će reći racionalizacija posla ali može lako biti i nešto drugo.

Bio gost jučer u emisiji Plodovi zemlje Željko Zadro. Ukratko ove godine ima oko 12000 hektara ugovoreno što je zapravo dovoljno za jednu šećeranu. Prinosi i digestija su odlični ove godine. Za iduću godinu će pokušati ugovoriti oko 20 000 hektara. Tvornica u Virovitici koja je tehnolški najbolje opremljena ,postoji mogućnost da se ugovori sadnja ekološke repe i radi eko šećer koj je puno dohodovniji od standardnog…

Danasnje otvaranje secera

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Koliko sam ja razumio nije problem toliko cijena koliko je problem nedoststna količina repe. Hrvatsak ima 3 šećerane, Italija 1, Mađarska 1… malo čudo su izveli Zadre i Pipunić

New Report

Close