VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ponovo blokada

Budući da je blokada bila još prošli tjedan, ne znam da li sada samo pojašnjavaju tko je i zašto blokirao.

Ne može biti nova obavijest budući da nije bila obavijest o deblokadi.

Ovo je blokada od Erste bank.

Ali ne bi imali što obavještavati ako je račun već bio u blokadi.

Ili je bio odblokiran pa je Erste pustio zadužnicu.

Koliko sam ja shvatio,radi se o novim blokadama

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/c3t4hN2qZBHJPxWxyKWEjw==.pdf

Sva ovisna drustva su blokirana,ne samo VIRO.Iznos ce biti objavljen kasnije.

Blokada traje od 16.09. bez prekida. Ako nisu igre, ovo je već dosta veliki problem likvidnosti.

 

Erste je planski prodavao dionice da moze opet stjecati jeftinije. Vrlo vjerovatno se radi o iznosu 1 do 1.5 milje kuna (zaduznica) kao prosli put u ozujku. Dakle ukupno radi 2.5 milje kuna racun blokiran. Nije velik iznos ali zasto uprava to radi. Kao da je namjerno. Pretpostavljam radi delistinga i preuzimanja firme sto jeftinije. Kad bi spojili racune imali bi s Francuzima 73%.

Kolega jasterebe

KONACNO

sve ima svoj pocetak i kraj

o tome sam vec pisao

jos prije ljeta . sve smrdi na preuzimanje sada kad su napravili novo drustvo  i racionalizirali poslovanje

samo je pitanje po kojoj cijeni i kome je u interesu da se ovo desava

dali ce itko od nadleznih ista poduzeti kasnije, nakon akcije preuzimanja , vjerojatno ce se cuditi

slavonija župajna dd prosle godine blokirana u isto vrijeme  na 1 dan

VIRO je isto tako bio blokiran na 1 dan u 9 mjesecu

Sladorana je bila samo u ovoj godini blokirana i to na 2 tjedna u 7 mjesecu

ono sto je interesantno je da HIS nije blokiran

a na njega su prenijeli svo poslovanje ( ili barem vecinu )

A zašto je u Plodovima zemlje Z.dto skoro plako za radnicima iz Virovitice. A mali dioničari,ko zadnjih brine. Zanas ko plače. E moj narode

Tu svaki tjedan blokada jedna.

Na kojim razinana kupovati, pitanje je sad.

Nastaviti oko 50 ili?

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

crnijastreb, 28.09.2020. u 16:37

Erste je planski prodavao dionice da moze opet stjecati jeftinije. Vrlo vjerovatno se radi o iznosu 1 do 1.5 milje kuna (zaduznica) kao prosli put u ozujku. Dakle ukupno radi 2.5 milje kuna racun blokiran. Nije velik iznos ali zasto uprava to radi. Kao da je namjerno. Pretpostavljam radi delistinga i preuzimanja firme sto jeftinije. Kad bi spojili racune imali bi s Francuzima 73%.

Klasicna teorija urota?

Svi drugi su krivi za “moju krivu investiciju”?

Pa ovdje je sve vrlo jasno vec duze vremena.Koliko mora biti blokada da se shvati da je tvrtka u ozbiljnim problemima?

Vjerovnici jednostavno zele svoj novac nazad.I to je to!Ne mozes platiti idu blokade,a ako ni tada nema naplate,idu  PSN i-ili stecaj.Takva su valjda svugdje pravila,u ogromnoj vecini drzava svijeta.

Ali stvar je u tome da je trenutna cijena dionice jako podcijenjena, čak i za stečaj.

Tako da bi se u stečaju postigla vjerojatno i nekoliko puta (ne posto već puta) viša vrijednost po dionici (trenutni book je 230 kn).

Zato cijena ne pada, već se samo čeka vijest o odblokiravanju da krene jače gore.

A kad se tome doda da je blokada možda i namjerno inscenirana, time je cijena još interesantnija.

S obzirom na sve, mislim da se može biti posve miran u dionici i čekati dobre vijesti (jer iznosi blokada su zapravo jako mali), jer onda će uslijediti zna se što.

@Forumas

Ja mislim da je vjerovatnost “loseg ishoda” sada vrlo velika.Ako ih nitko ne zeli odblokirati,sto ocekujete?Zaste banke “ne ulete” ako firma vrijedi “puno vise”???

Ako dode do stecaja,bojim se da je velika vjerovatnost da ostanete bez svega.U kojem je to stecaju isplaceno 3-4 puta vise od trzisne cijene?U kojoj Drzavi?Na kojoj planeti?

Da tvrtka vrijedi,isplacivala bi tekuce obaveze ili se barem mogla zaduziti,zar ne?

S tim blokadama nešto ne štima. Pitanje je u kojoj je pravnoj situaciji sad Viro, dokle god se ne završi to pripajanje ili spajanje mislim da ovo nema niti smisla komentirati.npr. da su ga blokirali dobavlajči od kojih kupuje sjeme repe???

New Report

Close