VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@bisakovi

Nije isplaćeno više zato jer na nekim normalnijim burzama cijena ne bi bila na 50 kn nego negdje oko booka.

A ovako ovih bijednih 50 kn bi ostalo pa da je ne znam kakav stečaj u pitanju.

Tako da tu nema brige, jedino su već puno izgubili oni koji su kupovali po 10x skupljoj cijeni, sada cijena mora gore.

 

 

Ispada da Ddjh vrijedi vise nego Viro.

Dok ti dođe stečaj cijena ti padne na nulu bez obzira jer prije bila 400 kn ili 40. Još oni koji su prodavali po 400 su se bojali ovog sad .

Nemam ja nista protiv toga da Lojtra, Bisakovi ili Eurekaeu pisu svaki dan sto zele ovdje. To sto ja ne razumijem tu potrebu nije vazno. Ja ne idem na Djuru i Opte pa tamo dan za danom pisem da me ta dionica ne zanima.

Bas me zanima hoce li pocetkom iduce godine kada krene jaci rast secera takodjer ovdje pisati.

Pa i taj Djuro, takodjer se pisalo o nulovanju, delistiranju, srusila cijena na 1.40 pa kada se netko nakrcao narasla 300 posto. Ali kapital u Djuri je negativan.

Kakve veze Viro ima sa stecajem? Sada posluju dobro, cijena secera zadovoljavajuca, proizvode alkohol, vlasnici Hisa i sada idu u stecaj. Ma malo sutra.

 

Tko može podnijeti zahtjev za stečaj?

Tipicno trgovanje. Srusi dolje pa kupnja prema gore. Samo da hoce opet srusiti do 45 pa da dokupim.

Jos imaju tu ove pomagace korisne id… koji nikada ne kupuju ali pisu i pisu.

Decki iz Erste samo naprijed…

Svasta sam se nacitao ovdje ,ali ovo sto pise kolega “forumas” ,koji misli zaraditi u stecaju jos nisam procitao.Nevjerovatno!!!

Da se razumijemo,ne prizivam stecaj niti je on dobar za ikoga osim vjerovnika,ali neke kolege bi se mozda ipak trebali malo vise educirati vezano za ulaganja i moguce ishode i posljedice pogresnih ulaganja.

Ruši se cijena blokadama i ne baš dobrim vijestima kako bi neko dokupio par tisuća dionica.

Presmiješno

Marielena

Ste pratili Vdkt, svi državni poslovi njima ..sve 5  pa najednom stjerani sa čiova, pa blokada i kraj….

Kolega Lojtra, sto brinete kada nemate dionicu? Polako.

Kolega Noiz, vi ste smijesni. Ne radi se ni o kakvih tisucu dionica ni burek zaradi nego kontrolnom paketu dionica. Ili mislite da je svejedno po kojoj cijeni preuzimate firmu?

kukurijek, 03.09.2020. u 10:35

Uz ovu manju branu, rupa do 100kn. Erste rasprodao, uglavnom crnilo.

Skok u vlastita usta 🙂

Erste rasprodao te izgleda i zatukao dionicu za sada.

eurekaeu, 29.09.2020. u 11:02

Tko može podnijeti zahtjev za stečaj?


Stečaj može pokrenuti:


1) Vjerovnik protiv dužnika pravne osobe – ako učini vjerojatnim postojanje svoje tražbine i kojeg od stečajnih razloga


2) Dužnik (osoba ovlaštena za zastupanje dužnika po zakonu, član upravnoga odbora dioničkoga društva, likvidator dužnika, član nadzornoga odbora dužnika, ako nema osoba ovlaštenih za zastupanje dužnika po zakonu, član društva s ograničenom odgovornošću ako dužnik nema nadzorni odbor, a nema osoba ovlaštenih za zastupanje dužnika po zakonu)


3) Financijska agencija dužna je podnijeti prijedlog za otvaranje stečajnoga postupka ako pravna osoba u Očevidniku redoslijeda osnova za plaćanje ima evidentirane neizvršene osnove za plaćanje u neprekinutom razdoblju od 120 dana, u roku od osam dana od isteka toga razdoblja, osim ako su ispunjene pretpostavke za provedbu skraćenog stečajnog postupka.


 Stečajni razlozi su nesposobnost za plaćanje i prezaduženost, ako dužnik ne može trajnije ispunjavati svoje dospjele novčane obveze.



Smatrat će se da je dužnik nesposoban za plaćanje:


·         –> ako u Očevidniku redoslijeda osnova za plaćanje koji vodi Financijska agencija ima jednu ili više evidentiranih neizvršenih osnova za plaćanje u razdoblju dužem od 60 dana koje je trebalo, na temelju valjanih osnova za plaćanje, bez daljnjeg pristanka dužnika naplatiti s bilo kojeg od njegovih računa


·         –> ako nije isplatio tri uzastopne plaće koje radniku pripadaju prema ugovoru o radu, pravilniku o radu, kolektivnom ugovoru ili posebnom propisu odnosno prema drugom aktu kojim se uređuju obveze poslodavca prema radniku


Prezaduženost postoji ako je imovina dužnika pravne osobe manja od postojećih obveza

bisakovi, 29.09.2020. u 11:44

Svasta sam se nacitao ovdje ,ali ovo sto pise kolega “forumas” ,koji misli zaraditi u stecaju jos nisam procitao.Nevjerovatno!!!

Da se razumijemo,ne prizivam stecaj niti je on dobar za ikoga osim vjerovnika,ali neke kolege bi se mozda ipak trebali malo vise educirati vezano za ulaganja i moguce ishode i posljedice pogresnih ulaganja.

Pa u stecaju gubite sve.

Ali kako bi Viro sada zavrsio u stecaju?

Meni se cini da ispod 50kn nece. A koliko visoko nakon deblokade moze je bolje pitanje. Ne bi me iznenadilo niti 120 kn.

New Report

Close