VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Viro ne kasni s placama vec redovito isplacuje. I to se zna. Blokada ukupna je izmedju 2 i 2 pol milje sto i nije neka svota. Zato jednostavno nemoguc je veci propad. Jer nema razloga za to.

Deblokada moze katapultirati dionicu. Ja danas malkicu uzeo.

Mozete napisati bisakov i eureka koliko mora biti neprekidna blokada i koliko je viro dana bio u blokadi pojedinacno ako vam je u interesu objektivnost

 

Pozdrav administratoru sto pusta kreativnosti u raspravi od kolege eureke. A ni bisakov nije daleko.

Pisu samo sto im odgovara.

 

Marielena, 29.09.2020. u 15:35

 





bisakovi, 29.09.2020. u 11:44



 

Svasta sam se nacitao ovdje ,ali ovo sto pise kolega “forumas” ,koji misli zaraditi u stecaju jos nisam procitao.Nevjerovatno!!!

Da se razumijemo,ne prizivam stecaj niti je on dobar za ikoga osim vjerovnika,ali neke kolege bi se mozda ipak trebali malo vise educirati vezano za ulaganja i moguce ishode i posljedice pogresnih ulaganja.

 



 

Pa u stecaju gubite sve.

Ali kako bi Viro sada zavrsio u stecaju?

VIRO moze  zavrsiti u stecaju ili PSN zbog blokada racuna i nelikvidnosti.Postoje i rokovi vezano za blokade i obvezu pokretanja stecaja.Evidentno je da VIRO nema likvidnosti.Ako vlasnici osiguraju likvidnost dokapitalizacijom ili banke daju kredite za premostenje ,moze se izbjeci najgori scenarij(barem na neko vrijeme).

To sto VIRO ima udjel u HIS-u ,znaci samo da i njegovi udjeli tamo (ukoliko su unovcivi,odnosno mogu biti izrazeni u novcu) mogu postati objekt pljenidbe od strane vjerovnika,bilo dobavljaca,banaka i sl.

Aardwark, 30.09.2020. u 08:20

Mozete napisati bisakov i eureka koliko mora biti neprekidna blokada i koliko je viro dana bio u blokadi pojedinacno ako vam je u interesu objektivnost

 

Pozdrav administratoru sto pusta kreativnosti u raspravi od kolege eureke. A ni bisakov nije daleko.

Pisu samo sto im odgovara.

 

Kolega “Kvark” Vam je jucer citirao odredbe vazeceg Zakona koje jasno prikazuje razloge stecaja i nacina pokretanja sa rokovima kada su propisani.

Ja sam mislila da je ovo forum investitora koji zele zaraditi ozbiljne novce. Kada ono klub Zivog zida gdje nesretni ljudi lijece svoje frustracije.

Da HIS i Viro budu delistirani zbog 2 milje.

Pozdrav svima

Ja vidim ovaj forum kao… forum za razmjenu informacija i misljenja. Mislim da bi se trebalo suzdrzati od pika na cijenu dionica bilo vecu ili manju od trenutne.

Ja nemam dionice VIRA niti ne namjeravam kupovati zbog:

1. Ne razumijem ovaj prijenos maltene cijele imovine na HIS koji nije na Zagr. Burzi. Koliko tu vrijedi udio VIRA-a i kako mogu to mali dionicari unovciti ako bude doslo do najgoreg.

2. Dug, blokade na VIRU koji je prakticno ljustura onoga sto je bilo.

3. Dionice na vecini zapadnih trzista su od pada 2008 do danas napravili cijeli ciklus do novih rekorda ili vrlo blizu njih a gdje smo mi? Da li realna gospodarska situacija opravdava ove visine svj. indeksa? Dokad moze trajati nesrazmjer i sto ce biti s nasom burzom ako dodje do pada?

Eto to je moje misljenje i ako je netko voljan napisati nesto cisto iz zabave ili zelje za pojasnjennjem blo bi mi drago.

 

Pozdrav

Marielena, 30.09.2020. u 09:11

Ja sam mislila da je ovo forum investitora koji zele zaraditi ozbiljne novce. Kada ono klub Zivog zida gdje nesretni ljudi lijece svoje frustracije.

Da HIS i Viro budu delistirani zbog 2 milje.

Samo Vi idite “svojim putem” i vredajte ljude koji nesto znaju.

Vidjet cemo kuda “ce vas vas put dovesti”!

bisakovi, 30.09.2020. u 08:58

 





Aardwark, 30.09.2020. u 08:20



 

Mozete napisati bisakov i eureka koliko mora biti neprekidna blokada i koliko je viro dana bio u blokadi pojedinacno ako vam je u interesu objektivnost

 

Pozdrav administratoru sto pusta kreativnosti u raspravi od kolege eureke. A ni bisakov nije daleko.

Pisu samo sto im odgovara.

 

 



 

Kolega “Kvark” Vam je jucer citirao odredbe vazeceg Zakona koje jasno prikazuje razloge stecaja i nacina pokretanja sa rokovima kada su propisani.

Drugim rjecima nisu ispunjeni uvjeti inace bi stecaj bio podnesen ili ja opet grijesim

Nije vam ovaj forum crkva da se molite

Toliko negative neznam cemu

Vec godinu dana psiete o stecaju a ono nikako

Dosadni ste

Ja ne drukam za 300 al ni ne trabunjam o kvazi stecaju

Administratora molim da mice ne konstruktivne postove

Lp

Kolega @Akat,

Pokusati cu vam konstruktivno odgovoriti. Ja nikada ne pisem cijena ce ici na XX kuna pa necu niti sada.

Moje misljenje je da je njihova transakcija poslovanja i imovine na HIS neka njihova vrsta PSNa ili njihov pokusaj da se izbjegne PSN.

HIS im vjerojatno sluzi da mogu normalno poslovati, povoljnije se zaduziti pa onda vracati dugove. Pretpostavljam da je to bila intencija HISa. Viro je vlasnik HISa.

Da, firma ima probleme. Zato je i cijena tu gdje je. Kada budu dolazili pozitivni FI nece se sigurno moci dionica kupiti po 50 kuna.

Da, mi se nismo jos oporavili od 2008. Drugdje su znacajnije rasli. Meni je zato ZSE bas prilika.

Kolega Bisakovi, nikoga meni nije intencija vrijedjati. Ja vam pokusavam ukazati da si bolje trosite vrijeme. Mene inace ne smetaju niciji postovi.

A gledajte, meni znanje sluzi za zaraditi novce, a sto ce vam znanje da svaki dan pisete jedno te isto na dionici koju nemate. Bez veze si trosite vrijeme.

Ima puno argumenata zasto ne treba biti dionicar, pogotovo ne dugorocni, u Viro. Kolega Lojtra, Eurekaeu i vi niste naveli niti jedan. Nego svaki dan kao pokvarena ploca zazivate stecaj sto ovdje sada nije niti malo izgledno.

Marielena

 

Kako nema argumenata ima ih previše:

-ukinute kvote na šećer u Eu

-zatvorena jedna tvornica

-manje zasijanih površina

-više blokada do sada, neke i nedavno

 

I što je čudno što netko pita je li stečaj idući korak?

Lp

 

Mislio sam da je svaki komentar suvisan nekim kolegama ovdje,ali ipak,moram napisati da HIS i VIRO nisu isto.Nitko,barem koliko je meni poznato ,nije pisao o stecaju HIS-a,koji je posebna tvrtka i NIJE NITI IZLISTAN NA BURZI i stoga niti moze biti delistiran.

VIRO ima udjele u toj tvrtci i ti vlasnicki udjeli mogu biti preneseni i na nekog drugog,bilo ugovorno izmedu VIRA i druge strane ili u nekom od ovrsnih postupaka ako se budu provodili.

Dali ce VIRO u PSN ili stecaj ili ne,ne znam i nisam nikada to tvrdio niti mi imamo dovoljno podataka za takve tvrdnje ,ali ucestale blokade ,po meni,otvaraju i tu mogucnost .Uvijek postoji mogucnost da netko iz branse “uleti i dokapitalizira tvrtku”,ako postoji za to interes,imajuci u vidu suvlasnistvo u HIS-u.Svjez-novi kapital bi anulirao potrebu za PSN ili stecajem.

HIS -ovo postojanje nije i ne mora biti ugrozeno cak i ako VIRO (u najgorem slucaju) ode u stecaj ili u predstecajni postupak.

A ja cu glasa zajedno sa kolegama iz francuske i iz fondova da se his nekom drugom pokloni i neka sve to uzme zadro

Sta ce nama his

Vi kolega Bisakovi tvrdite da je prije godinu dana pocela pljacka dionicara Tj da se neko zlocinacko udruženje oformilo u svrhu istiskivanja malih i ne tako malih dionicara a da se pogoduje zadri jer ne vidim ko bi osim njega imao interes

Ako imate ta saznanja molim vas da to preneste dorh hanfi i ostalim nadležnim da sprijecimo kradju

Ps neznam kakvo bi to kreativno knjigovodstvo trebalo biti da prikriju lopovluk

 

Kolegice Marielena, u proslom su zivotu kolege bili gramofonske ploce pa se ponavljaju. Viro uredno isplacuje place, lova je na racunu HISa. Blokada neka sica i sad ovi papagaji drukaju na pad.

Gotov je pad i ovo moze samo rasti jer ce izvjesta biti bolja. A nema vise ni troska otpremnina.

Aardwark, 30.09.2020. u 16:29

A ja cu glasa zajedno sa kolegama iz francuske i iz fondova da se his nekom drugom pokloni i neka sve to uzme zadro

Sta ce nama his

Vi kolega Bisakovi tvrdite da je prije godinu dana pocela pljacka dionicara Tj da se neko zlocinacko udruženje oformilo u svrhu istiskivanja malih i ne tako malih dionicara a da se pogoduje zadri jer ne vidim ko bi osim njega imao interes

Ako imate ta saznanja molim vas da to preneste dorh hanfi i ostalim nadležnim da sprijecimo kradju

Ps neznam kakvo bi to kreativno knjigovodstvo trebalo biti da prikriju lopovluk

 

Vi pisete besmislice.Ne bavim se “teorijama urota”.HIS je dobra stvar i pokusaj da se racionalizira proizvodnja .Ja u tome ne vidim nikakve necasne radnje niti namjere.Situacija sa seceranama nije jednostavna ni laka vec godinama unutar EU posebno,zbog cijena secera,velikih inputa za proizvodnju secera iz secerne repe  i ogromne konkurencije.Nije potreban nikakav kriminal da poduzece dode u probleme u takvim trzisnim okolnostima.

 

New Report

Close