VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da, a već sad posluju dobro.

Ovo s računom je nekakva igra čini mi se, a ne odraz poslovanja.

Kako god, jako podcjenjeno!

Gdje nestade kupnja? Nešto se zna?

Kakvo je zadovoljstvo biti u dionici gdje ne znas dali ce “sutra” biti blokiran racun?

Ja neznam ili se bar ne sjecam koja je firma bila blokirana toliko puta,a da nije barem prosla PSN(ili prosla puno gore) ?Mozda neke kolege bolje znaju pa neka me demantiraju?

Dajte prvo uguglajte sto treba biti zadovoljeno da se psn dogodi.

Onda zazivajte ako mislite da ima smisla

Ja mislim da nema firme koja se trzi na pola booka da je zavrsila u PSNu.

A ova blokada mi vise nema nikakvog smisla. Koliko vidim oni su prodali u 1Q imovine za cca 300 mil kuna, a sada su vec tjedan dana blokirani zbog 1.4 mil kuna. Kakve su to muljaze tesko je dokuciti.

Teško je prihvatiti činjenice nekima ovdje, ako je blokirana račun firme do sada više puta.

Logično je pitanje hoće li doći do PSN ili stečaja?

 

Lp

Kolegice Marielena,

I KSST i DKVS su imali racunovodstveni veliki kapital kad su zavrsili u stecaju…mislim i VDKT…najcesci razlog stecaja je nelikvidnost a ne equity…

Rastimo zajedno...

Dragi kolega @Parica sve je to meni jasno. Samo povrsnim pregledom vidite da oni ne bi trebali biti blokirani zbog 1.4 milijuna kuna. I ocito je da je sve ovo farsa.

Da li se radi o losem upravljanju firmom? Da. Da li imaju krajnje neposten odnos prema dionicarima? Imaju.

Kolegice nemojte se zamarati katastroficarima koji uspredjuju proizvodjaca secera sa ksst i dkvs koji su neusporedivi da ne komentiram usporedbu sa gradjevinarom.

VIRO je suvlasnik HISa i tocka.

Biti ce odblokiran to se mogu ovdje kladiti sa svima pa i eurekom i papricom

Ako zele

put your money where your mouth is

Pa da vidimo.

Zadro nece jos dugo moc skrivati dobit HISa. Do tada

Pa pobogu imate 20tak strana unatrag postove da ide na 20 a tada kupuju. Pa 30 da ne nabrajam dalje

Sad im muka sto ne pada a u blokadi.

Nis im nije jasno pa tu drukaju o kvotama i blokadama.

Kad ono. Nis od toga. Nitko iz top 10 ne prodaje a ovi pametnjakovići ovdje znaju bolje. Naravno nisu bili na skupštini al opet sve znaju

S&P 500 danas bio u minusu. Šećer okrenuo u plus.

Marielena, 24.09.2020. u 09:41

Ja mislim da nema firme koja se trzi na pola booka da je zavrsila u PSNu.

A ova blokada mi vise nema nikakvog smisla. Koliko vidim oni su prodali u 1Q imovine za cca 300 mil kuna, a sada su vec tjedan dana blokirani zbog 1.4 mil kuna. Kakve su to muljaze tesko je dokuciti.

Ima ,kako ne.Ne samo u PSN nego i u stecaju.BV je knjigovodstvena kategorija i nista vise.

To sto su blokirani zbog “samo” 1.4 kuna sada,sako pokazuje da su krajnje nelikvidni i ne mogu placati tekuce obaveze.

 

kolega Bisakovi

u prilogu slika

5 puta blokiran po od 2-4 dana

1 puta nesto manje od mjesec dana

neznam o kakvoj likvidnosti pricate u doba korone.

ima ih koji su propali a mi smo daleko od toga

Moram priznati da neodoljivo podsjecate na jednog lika Vlad mu je bio nick

dezurni katastroficar, i onda odjednom nestade

1,4miliona nije malo

al biti ce odblokiran

likvidnosti gotovo da i nema na VIRO, jer je sve prebaceno ( ili gotovo sve ) na HIS

tako da ce VIRO dobivati novac od HISa kroz vlasnicka potrazivanja

simple as that

PAPA

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

bisakovi, 25.09.2020. u 09:04

 





Marielena, 24.09.2020. u 09:41



 

Ja mislim da nema firme koja se trzi na pola booka da je zavrsila u PSNu.

A ova blokada mi vise nema nikakvog smisla. Koliko vidim oni su prodali u 1Q imovine za cca 300 mil kuna, a sada su vec tjedan dana blokirani zbog 1.4 mil kuna. Kakve su to muljaze tesko je dokuciti.

 



 

Ima ,kako ne.Ne samo u PSN nego i u stecaju.BV je knjigovodstvena kategorija i nista vise.

To sto su blokirani zbog “samo” 1.4 kuna sada,sako pokazuje da su krajnje nelikvidni i ne mogu placati tekuce obaveze.

 

1.4 milijuna kuna je meni veliki novac. Ali netko tko je imao dobit vecu od 100 milje kuna nakon prodaje imovine ne bi zbog toga trebao biti blokiran.

Nevazno blokada i sluzi tome da iz cipela izuje strasljivce.

Nego decki, par vas tu svaki dan prica isto. I moram priznati da uzivam u vasim postovima. Samo naprijed.

P.S. Secer danas opet zavrsio u plusu, na 13.53$.

Marielena, 26.09.2020. u 09:17

 





bisakovi, 25.09.2020. u 09:04



 

 





Marielena, 24.09.2020. u 09:41



 

 

Ja mislim da nema firme koja se trzi na pola booka da je zavrsila u PSNu.

A ova blokada mi vise nema nikakvog smisla. Koliko vidim oni su prodali u 1Q imovine za cca 300 mil kuna, a sada su vec tjedan dana blokirani zbog 1.4 mil kuna. Kakve su to muljaze tesko je dokuciti.

 

 



 

Ima ,kako ne.Ne samo u PSN nego i u stecaju.BV je knjigovodstvena kategorija i nista vise.

To sto su blokirani zbog “samo” 1.4 kuna sada,sako pokazuje da su krajnje nelikvidni i ne mogu placati tekuce obaveze.

 

 



 

1.4 milijuna kuna je meni veliki novac. Ali netko tko je imao dobit vecu od 100 milje kuna nakon prodaje imovine ne bi zbog toga trebao biti blokiran.

Nevazno blokada i sluzi tome da iz cipela izuje strasljivce.

Nego decki, par vas tu svaki dan prica isto. I moram priznati da uzivam u vasim postovima. Samo naprijed.

P.S. Secer danas opet zavrsio u plusu, na 13.53$.

To sto cijena secera raste na burzi,nece imati puno utjecaja na VIRO.

Ja ne tvrdim da ce VIRO ici u stecaj,ali situacija u kojoj se nalazi i izrazita nelikvidnost i ove,ucestale  blokade racuna,nikako ne ulijevaju optimizam.

Ja povremeno trgujem seceranama(secerna repa) na svetskim burzama i nikada nisam dozivio da bi racuni istih bili blokirani.Mislim da bi cijena dozivjela popop tada.

Ja pisem na ovoj temi relativno malo i zao mi je ako Vam se ne svidaju moji postovi i sto ne dijelim Vas optimizam.Ne morate ih citati.

Vrijednost imovine u knjigovodsrtvenom smislu nije u  korelaciji sa vrijednosti firme ili dionice.Trziste odlucuje koliko nesto zapravo vrijedi.

 

Kolega @Bisakovi, naprotiv ja volim čitati postove vas i kolege Eurekaeu. Može i svaki dan što se mene tiče.

Naravno da cijenu dionice određuje tržište pa to isto tržište određuje da ona u blokadi ne pada.

Naravno da je knjigovodstvena vrijednost firme važna jer ona govori jasno je li neka firma u bankrotu ili nije.

Evo da se spustim tako jednostavno kada moram. Imate osobu A koju je banka blokirala zbog duga banci. Osoba A ima 3 stana, 2 automobila i jahtu. Osoba B je blokirana za isti iznos duga, ali ne posjeduje nikakvu imovinu niti primanja.

Osoba A nije u bankrotu, osoba B jest.

Cijena šećera direktno utječe na poslovanje Vira.

Ja nisam optimist za firme na ZSE uopće.

Lijepi pozdrav

 

 

 

New Report

Close