VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

eurekaeu, 09.09.2020. u 20:15

Prije 12 godina nije bila zatvorena tvornica.

Plus sada ukinute kvote na šećer u EU.

Lp

I sad ce explodirat a vama nis od toga.

Samo jal i ovaj nick.

I dok je 1 tvornica zatvorena 2 rade ko svicarski sat. I jos proizvodimo alkohol sto prije nismo.

Ima da ovo postane perjanica.

 

Dosta su je dotukli ovaj put, vidjet ćemo dal vrijednosnica ima snage za nadoknadit ove minuse.

Bojim se nadolazećeg perioda općenito na cijeloj Burzi.

BLOKIRAN RAČUN..

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/2xzRZfPvlvDHi8JdshEibg==.pdf

Ignore: KressoM, delux

Pratim trgovanje zadnjih dana. Netko srusi cijenu pa onda kupi sve iznad.

A ove blokada racuna i “sudnji dani” me jako podsjecaju na igre kod Djurice.

Svima je već jasno da bi navedena blokada mogla biti namjerno inscenirana, izgleda da netko želi ući a da cijena ne odleti.

Samo nitko normalan neće prodavati ovako nisko, kad već ujutro vjerojatno stiže obavijest o deblokadi.

Prave igre, valjalo bi ispitati malo ima li manipulacija s tim blokadama, jer po svemu bi trebali poslovati s jako dobrim plusom s obzirom na cijene šećera te ovu dodatnu proizvodnju alkohola.

Čudi me da se nisu mogli dogovorit sa kooperantom oko tih milijun i kusur.

Zar je situacija tako loša?

Nema tu drame.

Dionice su u cvrstim rukama vecine koja smatra da je viro podcjenjen

Dovoljno je pogledat bv.

Pametnom dosta.

Ovaj sto je odmah prodao treba dobiti medalju.

Koju?

Do kraja dana ce se sve vidjet

Danas smo vidjeli da je nakon nastavka trgovanja netko namjerno stavio nalog niže od onih na bidu, očito samo da sruši cijenu što više.

Ako već sutra dođe vijest o deblokadi, doći će odmah do skoka cijene i onda bi vlak mogao krenuti žešće prema gore.

Firma posluje s dobiti i ovo s blokadama računa je već smiješno, pa uvijek bi se poslovni partneri već nekako dogovorili oko odgode plaćanja ako bi bila potrebna, te nikako ne bi išli blokirati partnerov račun.

Zato mi to jako smrdi i mislim da bi Hanfa trebala ispitati tko to muti i zašto se želi rušiti cijenu dionice!

Aardwark, 16.09.2020. u 15:37

Nema tu drame.

Dionice su u cvrstim rukama vecine koja smatra da je viro podcjenjen

Dovoljno je pogledat bv.

Pametnom dosta.

Netraba ni bit pametan da se zna kako stvari stoje čim im je nekoloko puta u proteklih par mjeseci blokiran račun……da mi je samo znat kakvu vi pamet zazivate……nekakvu blokadu pameti?

Kolega, cijena secera je narasla 30% u proteklih 12mj i za HR regiju trenutno iznosi 460 E po toni. Ne vidim uopce problem da Viro radi u solidnom plusu pri ovim cijenama. Iste cijene ste imali daleke 2017.g.

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

E gdje su onda pare? Da je i sto kn kg šećera, što nam to vrijedi ako novci idu negdje drugdje. Volio bi da objasnite to. Bez zamjere, neću da pokvarimo dobre odnose.

Da li netko zna kada ce objaviti FI?

Onda ce biti sve jasno pa i to da li su ove blokade igre.

Da, gdje su novci!? To se sigurno pitaju i svi ovi s kojima su na sudu zbog neplaćanja dugova. Ako se ne varam u izvješću je bilo riječi o čak 19 ili sl. sudskih sporova koji se trenutno vode radi namirenja kojekakvih dugova. Očigledno su dubioze prethodnih godina bile ogromne i morati će im se dosta toga poklopiti da se barem djelomično vrate tamo gdje su bili. Ako uopće.. Inače, koliko znam, godina odlična. Urod i digestija šećerne repe vrlo visoki ! Cijena šećera prilično porasla, a troškovi proizvodnje bi sada trebali biti znatno manji. Svi preduvjeti za jednu pozitivnu sezonu. Ovdje to dugo nismo vidjeli.

Secer raste na svjetskom trzistu.

New Report

Close