VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

šta sve il i ništa, pojasni što želiš reći, ne razumijem.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Mislim da je kolega htio reci, da sav broj dionica-glasackih parava sa kojima je glasao na skupstini protiv delista (i tako stekao pravo na otkup od strane Vira) moraju biti otkupljene-prodane, odnosno nemozes Viru prodati 500 ili 1500 dionica ako si na skupsiti glasao sa 1000. Naravno pod uvjetom da zelis prodati Viru po toj “pravicnoj naknadi”. Nisam pravnik pa neznam jeli tome tako, ali u svakom slucaju Viro je poslao ugovore za otkup na onoliki broj dionica s koliko si glasao na skupstini.

 

da adoz to je točno… koliko si glasovao toliko prodaješ, nema izmjene.  dakle ovaj ugovor koji smo dobili potpišemo, ovjerimo kod javnog i pretpostavljam stavimo ih na slobodnu poziciju kod SKDD-a?

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ovi bi, kak sad stvari stoje, slijedeći FI mogli izbaciti u zeleno.

Oni to već vjerojatno ili sigurno znaju, a mi možemo opravdano pretpostaviti.

Ponekad mi se činilo da svi pametniji i da mene, ali kad sam vidio gušavost, ćelavost, gebiz und co…

Auto correct je u pitanju..

Aktivnosti

 

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/51151

Sirovi šećer raste gotovo 3% tjedno.


Commodity News, 14.8.2023



Fjučeri sirovog šećera na ICE-u zaključili su u petak i porasli za gotovo 3% u tjednu uspros rekordnoj proizvodnji šećera u najboljem uzgajivaču Brazilu, dok se još više udaljio od nedavnih višegodišnjih vrhova.

ŠEĆER

* Listopadski sirovi šećer SBc1 porastao je za 0,38 centi, odnosno 1,6%, na 24,33 centi po funti. Ugovor je u tjednu porastao za 2,7%.

* Trgovci kažu da je tržište u konsolidaciji oko povijesno visokih razina.

* Očekuje se da će sirovi šećer SBc1 završiti godinu oko sadašnjih razina, ali će označiti nagli porast u odnosu na kraj prosinca 2022. jer se čini da će globalno tržište zabilježiti drugu godinu manje opskrbe, pokazala je anketa Reutersa među 11 trgovaca i analitičara.

* Potražnja za sirovim šećerom je 20% u prvoj polovici, ali će se rafinerije vratiti kupnji kako bi obnovile zalihe, rekao je Czarnikow, što pomaže u postavljanju dna na tržište.

* Poljoprivredna tvrtka Wilmar WLIL.SI uvrštena u Singapuru izvijestila je o padu od 50% svojih osnovnih neto dobiti u prvom polugodištu zbog usporavanja kineske prodaje.

* Listopadski bijeli šećer LSUc1 porastao je za 6,10 USD ili 0,9%, na 697,10 USD po toni.

 

 

 

Cijenica se i dalje održava na najvišim razinicama.

 

https://tradingeconomics-com.translate.goog/commodity/sugar?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hr&_x_tr_hl=hr&_x_tr_pto=wapp

 

 

https://eho.zse.hr/financijski-izvjestaji/view/26736

 

Nakon dugog crvenila, krenuli su novim putevima. Zeleno, a prema svemu sudeći s obzirom na cijene šećera, ovo je tek početak.

trial, 03.11.2023. u 10:39

https://eho.zse.hr/financijski-izvjestaji/view/26736

 

Nakon dugog crvenila, krenuli su novim putevima. Zeleno, a prema svemu sudeći s obzirom na cijene šećera, ovo je tek početak.

da. izgleda da ipak nakon svega idu bolji dani

Posljedni pozdrav VIRO

pruzio si mi nezaboravne trenutke

 

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Pozdrav,

eto koliko pratim zse nisam ni vidio da se Viro delistira. Ima li neki način da prodam dionice ?

Hvala

Ako ti nije panika za lovu, nemoj prodavati. Drži. Isplatit će ti se.

HAJD’ DOŠLO VRIJEME DA I OVDJE BRKOVE OMASTIMO.

11.3.2024. godine u informacijski sustav SKDD-a upisana je i otvorena javna ponuda za kupnju dionica društva VIRO TVORNICA ŠEĆERA d.d. (VIRO -I)
-Ponuditelj je VIRO TVORNICA ŠEĆERA dioničko društvo za proizvodnju i trgovinu, Ulica grada Vukovara 269G, OIB: 04525204420.
-Ponuditelj ne djeluje zajednički niti s jednom osobom.
- Ponuda za otplaćene dionice oznake VIRO-R-A upisana je pod brojem 29320
- Ponuditelj snosi troškove ovjere potpisa te eventualno potrebne troškove solemnizacije i/ili javnobilježničkog akta za sve valjane i pravodobne prihvate koji će po zatvaranju i isplati novčanih sredstava biti preknjižene na račun Ponuditelja.
- Ponuđena cijena po dionici oznake VIRO-R-A iznosi 8,91 EUR
- Tekst ponude za kupnju poslan je dioničarima uz Obavijest o objavi ponude za kupnju dionica i Nalog KA-POK
- Ponuda za kupnju traje od 11.3.2024.-11.4.2024.
- Predviđeni rok za isplatu je 18.4.2024.

New Report

Close