VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Šta su tu očekuje da smo tako potegnuli ?

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Lijepi promet danas. Cini se da se ostvaruju pozitivne prognoze.

1500 komada do 90.
Ask se ispuhava.
Ima neka stanica prije 100.
Al to je samo mozda.

A to bi značilo?

Best by dionica u ovoj godini.

Proizvodnja šećera u Tajlandu bi mogla pasti ispod 9 mln.tona ova godine u odnosu na 14 mln. t .od prosle godine.

Aardwark,
mislim da ste ovu dionicu podcijenili, vrijedit će ona i više,pogledajte cijene futuresa bijelog šećera za ovu i sljedeću godinu.


Netko je vidio izvjestaj
Napisao sam vec da je ovo nova opte
Ciljana cijena viro 130 je kao opte na 8.
Neki zagovaraju opte na 10 ili 12 pa vi racunajte


@ladym

Vidi gore.
Dakle 150-200

Koliki je dug vira i zašto je bila nedavno blokada?

Učinilo mi se da ste procijenili buduću vrijednost oko 130 kn,samo opaska 😊

Eurekaeu,dug je nastao temeljem prethodnih događaja zbog niskih cijena šećera.Već sam objavljivala više puta predviđanja o rastu cijena jer pratim proizvođače na globalnoj sceni.

Nije samo Viro bio taj koji je bio u problemima,više desetaka proizvođača diljem svijeta bilo je prisiljeno zatvoriti svoju proizvodnju zbog spomenutog suficita.Viro je uspio opstati i sam mu slijede bolja vremena.

Od 9.mjeseca prosle godine objavljuem na ovom forumu novosti,stavljala sam i neke korisne linkove pa pogledajte.

Ne kužim ja ovaj Viro ništa ali drago mi je da raste. No recimo ovako: što da netko kupi HIŠ? Budući da je u slučaju ovakvih dubioza koje su koje su ogromne to vjerovatno i najibolja opcija za gazdu. U toj firmi je totalni raspašoj i ljudi odlaze bolje rečeno bježe a nekima se ugovori ne produljuju, neki dobivaju otkaze i rade vjerovatno sa minimumom ljudi ako ne i ispod toga. Na koliko šečer treba biti i koliko dugo da bi se oni izvuki?Ozbiljniji remont u šečeranama nije napravljen nekoliko godima. Ajde da bez drukanja gore ili dole vidimo realno stanje. Što oni u slučaju prodaje zapravo prodaju?Viro i Sladoranu ili HIŠ?Što dioničari Vira tu realno mogu očekivati u slučaju prodaje recimo HIŠ-a?Previše je nekako tu nepoznanica sada kad je sve spojeno u HIŠ

Je li bila blokada i zašto?

Koliki je dug ima na portalu moje dionice.

Hoće li biti dokap zbog duga i na koji način?

Blokada je bila niti jedan dan.
Zasto dokap. ako im je odobren kredit krajem prošle godine?

New Report

Close