VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kredit se mora vratiti?

Kakvi su financijski podaci firme gubici i dugovi, nisu dobri.

Problemi za šećerane su nastali liberizacijom tržišta prije 3 godine.

Brazil i Indija itd proizvode jeftino iz š. trske,
Europa se nije snašla u njoj liberizacijom šećera.

Koliko je bio iznos kredita i daje li im on dovoljno “zraka” za dalje?

http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/E-8-2018-002167_HR.html

Ukidanje kvota to je problem za šećer!

Lady..
Izvjestaj ce neke izut iz cipela.
Kredit je za refinanciranje starih i nepovoljnijih kredita
Hugh.
Meni se cini da je ovo osmisljeno da se HIS proda
Objedinjena firma s sredjenim troskovima.
Isplate se vlasnici HISa ( 60% Viro 40% sladorana)
Oni koji ne zele ostanu dionicara nove firme u nekom omjeru.
Sladoranu isplatiti nije problem. Dok kod Vira vec imaju malo drugacije situaciju.
No neka kupe recimo prva 4 u top10 od Vira i neka otkupe cijelu Sladoranu.
Imaju super firmu i vlasnici su otprilike 75-80 % nove firme.
Ostatak dionicarima.
A ja sretan i ako zele na 150 dobiju sve moje dionice. Sto nije malo.

Joj Eurekaeu,
vidi se da niste pratili ovu temu zadnjih nekoliko mjeseci.Neću vam sve opet objasnjavati već se lijepo potrudite i procitajte postove i prethodne rasprave.

Hugh ,lijepo je netko objavio link s iznosom kredita,taman negdje oko Božića 😉

LadyM

Dugoročno problem problem proizvodnje šećera je ukidanje kvota.

Koliko je šećerna zatvoreno po Europi do sada i koliko će još?

http://www.glas-slavonije.hr/235117/7/Ako-se-do-2017-secerane-ne-povezu-tesko-da-ce-seceranski-sektor-uopce-moci-opstati

Davno napisano

Nisu se povezali do 2017 zato su i upali u probleme iz kojih tko zna hoće li izići?

Ukinute kvote su i dalje problem, neki pišu o kupnji HIŠ-a, kome?
Stranci ne znaju što će i sa svojim šećeranama.

Lp

Bio je problem prilagodbe bez kvota,viska proizvodnje te izrazenija osjetljivost na svjetsku potraznju i ponudu. Moja predvidanja se odnose temeljem kolicina proizvodnji pojedinih zemalja u odnosu na stanja zaliha za ovu i sljedecu godinu. Proizvodaci u Eu su se zalili Eu komisiji,ne samo zbog kvota vec i kvalitete uvoza zbog koristenja odredenih pesticida zabranjenih u Eu.
Za točan broj zatvorenih proizvođača pitajte Eu komisilu za poljoprivredu.
Sigurno bi bilo bolje da Viro ima alternativu,npr. proizvodnju etanola koje je proglaseno najkval. biogorivom,no nema i osjetljiviji je na cjelokupno trziste,al u narednom periodu sad dok je defici 11mil. tona i dok mogu povuci iz EU fondova besp. sredstva za takvo nesto vidjet cemo dal ce iskoristiti.

@ eurekaeu

Kolega, kada se radi o Viru i njegovim problemima, Vi još uvijek vidite samo prošlost.

Sadašnjost je cijena šećera u svijetu i kod nas na kojoj je VIRO ( HIŠ ) profitabilan.

Sadašnjost je da Indija ima zalihe šećera, ali čak ni oni ga ne žele više prodati nego očekuju više cijene.
https://economictimes.indiatimes.com/markets/commodities/news/sugar-buyers-nervous-as-indian-export-surge-fails-to-materialise/articleshow/73696573.cms

Sadašnjost je da Brazil ne želi proizvoditi šećer ispod 15 c, a i uz tu cijenu proizvodnja etanola je puno isplativija.

Svi u svijetu očekuju dodatni rast cijene šećera.
Tko će rušiti cijenu šećera u svijetu ?

Uz sadašnje cijene naša regija ima cijenu šećera koja garantira profitabilnost, a cijene će još rasti.
Počnite gledati budućnost.

Upupup

Kvote su problem i dalje zato je i došlo do viška šećera i u budućnosti se može očekivati višak a to je onda niska cijena i opet novi problemi.

@ eurekaeu

Kvote ?
Ja sam mislio da su problemi nastali liberalizacijom tržišta.
Slobodno tržište ( samo carine ), prevelika ponuda na svjetskim tržištima, niska cijena, bla, bla.

Ako su kvote, moramo zamoliti “regulatora” da smanji kvote Indiji, Brazilu, Tajlandu …………
Ups, pa to je upravo riješeno tržištem …………. i cijene idu gore.

Što sad sa kvotama ?

Upuoup

Liberizacija tržišta u ukinute kvote to je problem za industriju šećera.u Europi pa i u Hrvatskoj.

Zato šećererane i jesu u problemima, koliki su dugovi i gubici.

Kako će to riješiti Viro dokapom ili?

Lp

Šećer najbolja roba u 2020. 👍👍👍
https://www.bloomberg.com/amp/news/articles/2020-02-04/sugar-market-escapes-virus-vortex-as-open-interest-hits-record?__twitter_impression=true

New Report

Close