VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Dionicari vira su vlasnici probušenog baluna. Zamisli sad situaciju da HiŠ ostvari dobit (koliko god to trenutno bilo nemoguce ili malo moguće) i da vlasnici žele podijeliti dividendu, kome ide taj novac dioničarima Vira ili dioničarima HIŠ-a?

Dakle, dionicari Vira tenutno mogu samo posredno uživati blagodati bilo čega. Ja očekujem da će ipak u nekom trneutku dionicari Vira postati dionicari HIŠ-a izravno, al kroz taj postupak očekujem i da će ih razvodniti. I zato unatoč rastu cijene šećera, ne vidim još nist dobro za stare Viraše.

identično mojem razmišljanju
[/quote]
Obojica ste cudaci.

Zamisli sad situaciju da HiŠ ostvari dobit (koliko god to trenutno bilo nemoguce ili malo moguće) i da vlasnici žele podijeliti dividendu, kome ide taj novac dioničarima Vira ili dioničarima HIŠ-a?


Pa valjda vlasnicima HISa
A to je viro i ipkk
A njihovi se vlasnici znaju.
Molim prestanite spamat i biti zavisni sto raste.

U jednoj transakciji 24xx komada.
Mogli bi dobiti novog u top10
Vjerojatno ce se sakriti iza skrba.

šećer luduje prema 450, tko je jučer kupovao ne mora danas


Klasicni "igrokaz za bijeg iz dionice".Ceka se "jaci bid",a onda se "iskrcavaju malo veci igraci".Brzo im se pridruzuju i manji spekulanti koji su kupili koju kunu nize.Ostaju "nasukani" samo oni koji imaju velike prosjeke i nadaju se cudu i na taj nacin "stalno podebljavaju gubitak"!

130 ubrzo
Napisao sam vec da je ovo nova opte

Baš me zanima je li ovo samo igranka da se netko uspije iskrcat ili nešto drugo.
Nitko je prije par dana nije htio ispod 60, a sad hoće i po 70.

Netko je vidio izvjestaj
Napisao sam vec da je ovo nova opte
Ciljana cijena viro 130 je kao opte na 8.
Neki zagovaraju opte na 10 ili 12 pa vi racunajte

vidite da već ima isplata iz IPKK, a tko je ovisnik o šećeru, neće si dozvoliti da u ovim presudnim trenucima padne u “hipoglikemiju”
ovdje izgleda nema uvjeta za delist, a ako ovo ne kupuje “kralj” neće ih više ni biti

A zašto bi trebala biti OPTE?. Još jučer se plakalo o delistu po prosječnoj cijeni.

bit će nova OPTE nakon što prođe njen put, od 1,5 do 8 kn….samo strpljenja….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

To zoki i njegov frend bisakovi placu da ide delist i 0.
A kad dodje vrijeme vidjet cete zasto opte


A zašto bi trebala biti OPTE?. Još jučer se plakalo o delistu po prosječnoj cijeni.

Neki su plakali.
Neki su skupljali.
Neki su i “plakali” i skupljali.


To zoki i njegov frend bisakovi placu da ide delist i 0.
A kad dodje vrijeme vidjet cete zasto opte

Ja nikada,ali bas nikada nisam tvrdio da ce doci do delistiranja,pogotovo sada i pogotovo po ovim cijenama jer ne postoji novac kojim bi se isplatili dionicari .
Ja smatram vrlo izglednim nesto drugo,a to je dokapitalizacija i “razvodnjavanje” udjela malih dionicara,a to nije isto,ali izgleda Vi to ne razumijete!



To zoki i njegov frend bisakovi placu da ide delist i 0.
A kad dodje vrijeme vidjet cete zasto opte

Ja nikada,ali bas nikada nisam tvrdio da ce doci do delistiranja,pogotovo sada i pogotovo po ovim cijenama jer ne postoji novac kojim bi se isplatili dionicari .
Ja smatram vrlo izglednim nesto drugo,a to je dokapitalizacija i "razvodnjavanje" udjela malih dionicara,a to nije isto,ali izgleda Vi to ne razumijete!
[/quote]
Mozda neko kupi cijelu industriju hiz?!
Mozda ne razumijete al sad se ide u akviziciju
Mozda viro dodje na 50% vrijednosti na kojoj je bio kad je secer bio na ovim razinama.
Puno je mozda. Al ste uvijek govorili da viro ne vrijedi.
Bas me interesira tko je novi u top10.
Mozda ko na krasu.
Bas me briga.ja mu prodam oko 150

@mali
Kakve su ovo igre kume? Od delista do pozitivne blokade?

Jel su ovi možda počeli prodavati šečer po 10 kn/kg?

New Report

Close