VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dečki ajmo malo svi smiriti priču. Svatko ima pravo misliti i napisati svoje viđenje situacije. Uz mali disklejmer “moje mišljenje” . Zabrana pisanja nema smisla.

Kolega svi smo mi neki način navlakači… Ja mislim da je vrhunski trenutak za kupovinu i da je potpuno nebitno dali je cijena 60 ili 100..ali opet nemira biti da sam u pravu..tako sa bi bilo dobro da svi svoje argumente iznesu bez obzira na tuđe neslaganje… više tolerancije

barem malo oporavka, +2% valjda konačno od dna
https://www.ig.com/uk/ways-to-trade


Kolega svi smo mi neki način navlakači… Ja mislim da je vrhunski trenutak za kupovinu i da je potpuno nebitno dali je cijena 60 ili 100..ali opet nemira biti da sam u pravu..tako sa bi bilo dobro da svi svoje argumente iznesu bez obzira na tuđe neslaganje… više tolerancije

E ovo mi se svidja… poziv na toleranciju! 👍

Nazalost, secer je još nigdje: Vaš link …

Mislim da osim cijene šećera ima još mnogo čimbenika koji utječu ili bi mogli utjecati na cijenu dionice Vira pa je vrlo nezahvalno davati bilo kakve prognoze.

Samo da se nakratko uključim u temu ! Koliko mi je poznato, Viro je nedavno potpisao ugovor o prodaji šećera Atlantic grupi po cijeni od blizu 500 €/T ! I ja sam ostao iznenađen informacijom, ali sam kasnije saznao da je ugovor višegodišnji, i da se ta cijenu ispregovarala vjerojatno u svijetlu očekivanja budućeg rasta cijene šećera. Ni Tedeschi nije baš od jučer da bi plaćao sirovinu po tolikim cijenama ako u nešto nije koliko toliko siguran. Količine robe sigurno nisu tolike da bi nešto značajno pomogle industriji u ovom trenutku, ali…

Znači cijena u EU nema direktne veze sa svjetskim cijenama šećera. Cijena ju EU je zaštićena jer je šećer roba koja se uvijek štitila. Cijena u EU je namjerno spuštena da se uništi labava konkurencija. Bio je sastanak u Londonu početkom godine i dogovor je da referentna cijena od 404 e/t vrijedi. Znači najgore je iza nas. Treba biti strpljiv sa oporavkom. A ovo udruživanje je povijesna odluka. Mislim da ćemo efekte toga vidjet prije nego očekujemo.

Ako nista drugo pripuz mi opet pomogao. Kad je rekao u ponedjeljak da ce onaj rast secera i vira biti za 50% ja odmah prodao secer na 6,1. Kupio ga na nekih 5,8. U cetvrtak kupio opet na 5,72, sad je skoro na 6. Pripuz, molim da mi javis opet kad krece raketa da znam prodati. Pokazao bih nalog ali nemam volje. Tko vjeruje nek vjeruje, tko ne ne mora

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Samo da se nakratko uključim u temu ! Koliko mi je poznato, Viro je nedavno potpisao ugovor o prodaji šećera Atlantic grupi po cijeni od blizu 500 €/T ! I ja sam ostao iznenađen informacijom, ali sam kasnije saznao da je ugovor višegodišnji, i da se ta cijenu ispregovarala vjerojatno u svijetlu očekivanja budućeg rasta cijene šećera. Ni Tedeschi nije baš od jučer da bi plaćao sirovinu po tolikim cijenama ako u nešto nije koliko toliko siguran. Količine robe sigurno nisu tolike da bi nešto značajno pomogle industriji u ovom trenutku, ali…

Bilo bi bolje da je po 600, zar ne?

Mislim ako već navodis takve stvari, koje se ne mogu provjeriti i koje su vjerojatno povjerljiva informacija, ako su uopće istinite, onda bi barem trebao navesti i neke činjenice, za točno koga, koiko, u kojim rokovima Itd. Itd.

Sad me malo zbunjujete kolega. Ako mislite da se te informacije ne mogu provjeriti ili da su neistinite, zašto vas interesiraju dodatne činenjice !? Iznesem ono što znam, a ako nisam siguran u informaciju to i napišem. Forum i služi u takvu svrhu, a što će ko smatrati korisnim…njegova stvar.



Samo da se nakratko uključim u temu ! Koliko mi je poznato, Viro je nedavno potpisao ugovor o prodaji šećera Atlantic grupi po cijeni od blizu 500 €/T ! I ja sam ostao iznenađen informacijom, ali sam kasnije saznao da je ugovor višegodišnji, i da se ta cijenu ispregovarala vjerojatno u svijetlu očekivanja budućeg rasta cijene šećera. Ni Tedeschi nije baš od jučer da bi plaćao sirovinu po tolikim cijenama ako u nešto nije koliko toliko siguran. Količine robe sigurno nisu tolike da bi nešto značajno pomogle industriji u ovom trenutku, ali…

Bilo bi bolje da je po 600, zar ne?

Mislim ako već navodis takve stvari, koje se ne mogu provjeriti i koje su vjerojatno povjerljiva informacija, ako su uopće istinite, onda bi barem trebao navesti i neke činjenice, za točno koga, koiko, u kojim rokovima Itd. Itd.
[/quote]
Kolega naimxs
To što ste pitali se nemože sazanati nikako odnosno može ali nebi bilo za javnost nikako. Ovo što je kolega wasp napisao bi bilo na tragu onoga što već dugo najavljuju iz Vira i vjerojatno je točno

Ja u to ne vjerujem. Pod pretpostavkom da i postoji takav ugovor on je gotovo je sigurno tajan, a ne javan pa je još čudnije iznošenje takvih stvari na ovakav način u javnost.

K tome, ne vidim razlog zašto bi se ATGR vezao uz takvu cijenu šećera kad je on mnogo jeftiniji na spotu, ali i terminskom trzistu. I zašto bas s Virom, a ne nekom drugom vecom i jačom seceranom. Osim ako ugovor nije da Viro nešto dobije obzirom na svoju nezavidnu materijalnu i financijsku situaciju.

ATGR za Soko stark ili Cedevitu može kupovati secer i u Srbiji. Ili bilo gdje drugdje, nije da ga nema ili će ga nestati. Vaš link …

I sad kao oni će Viru plaćati 500 EUR po toni…

Potpuno vas razumijem. Zdrav razum nam nalaže da svaku informaciju prihvatimo s dozom skepticizma. Puno teksta ovdje su napisali slikoviti likovi kojima je valjda jedina namjera dobro nas nasmijati ! Ja zbilja nemam namjeru nikoga uvjeravati u ništa, niti vam mogu na konkretan način išta od iznijetog dokazati. Interesira me ova dionica. Raspitujem se i dobro slušam ! Na kraju iznesem ono za što mislim da je zaslužno ovdje biti zapisano. Koliko je ta informacija kome vrijedna ? Iskreno…..

Gledajući naloge na kupnji tu se nešto događa!?
Možda ugovor s Atlantikom ili!???

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ima li kakvih vijesto o osnivanju nove zajednicke tvrtke IPKK i VIRO? U kojoj je to fazi?
Idu li zajednicki u ovu kampanju koja bi trebala krenuti za koji tjedan?

New Report

Close