VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imam dionice verna i molio bi da mi netko pojasni situaciju…ako sad ne prodam, da li ce svi dionicari dobit ponudu? Da li se moze desit da ne otkupi od svakog jer zeli skupit samo odredjeni postotak…puno hvala

Sve piše u Zakonu o preuzimanju trgovačkih društva.
Nadam se da će i na stranicama Genere biti objava.

Moraju otkupiti sve dionice za koje se prihvati ponuda od strane dioničara. Bilo to 5 ili 15%.

Ponuda je uvjetovana u smislu da ukoliko ne dobiju u ponudi postotak koji nedostaje za 75%+1 dionica (većina na GS), a to je 92.503 komada mogu odustati od ugovora sa Generom u kupopordaji 1.167.027 komada zbog čega su i dospjeli u obvezu davanja ponude.

U prijevodu, najgori scenarij u teoriji je da taj ugovor postane ništavan a oni potroše moguće 2,1 milijuna eura i imaju 5% udjela u Generi.
U praksi, sve je to već dogovoreno, ovo je samo pravni dodatak tvrtke iz pravno uređene zemlje.

Kako god, tko god čeka (ja osobno čekam) ponudu ne mora se bojati da neće dobiti 179,60 kn po dionici. Očekujem da će sve biti gotovo do početka studenog

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Danas je strigla ponuda za otkup dionica, za one koji se odluče prodati piše da će novac biti isplaćen do 01.11.

Ja bih kupio par tisuća komada.

Ako netko ima viška dionica, a htio bi u medjuvremenu s tim novcima zaraditi više (npr. na certifikatima [emo_smijeh]), ja sam se spreman zadovoljiti s malom zaradom i rado ću ih otkupiti za par kuna zarade u ovih mjesec-dva.

Pa zar nemaš na burzi po par kuna jeftinije?

Čak i na asku imaš 1.047 komada po 176,39. A po bidu bi sacekao jos koju tisućicu…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Pa zar nemaš na burzi po par kuna jeftinije?

Čak i na asku imaš 1.047 komada po 176,39. A po bidu bi sacekao jos koju tisućicu…

Je, al on bi po 170 🙂

Nadjemo se u sredini negdje na 172.

Ja zadovoljan i prodavač zadovoljan. [emo_smijeh]


Nadjemo se u sredini negdje na 172.

Ja zadovoljan i prodavač zadovoljan. [emo_smijeh]

Ti ćeš biti zadovoljan, prodavač teško. Osim ako ne zna stanje stvari 🙂 Onda ti možda i zahvali

… upravo od bilježnika, tj. s pošte – poslao nalog za prihvat ponude SKDD-u… veli bilježnik da ih je danas bilo dosta na ovjeri potpisa za prodaju (:OI)…

Pozdrav svima!

Namjera mi je raskrinkati zlonamjerne pokušaje nekih da uplaše dioničare ove firme, sve vezano za ponudu za preuzimanje. Tako je na mojnovac forumu objavljen diletantski dopis poslan Hanfi i Agenciji za zaštitu tn, a da je pri tome izostavljen čl.17,st.1.točka 2 Zakona o zaštiti tržišnog natjecanja (navedena je samo prva točka, a obje moraju biti ispunjene kumulativno) koja kaže:

2. ukupan prihod svakog od najmanje dva sudionika koncentracije, u Republici Hrvatskoj, sukladno financijskim izvještajima iznosi najmanje 100.000.000 kuna, u financijskoj godini koja je prethodila koncentraciji.

DECHRA PHARMACEUTICALS u Hrvatskoj nema godišnji prihod od 100 milja kn

Koja je ovo smijurija od burze. Nakon ponude na 179, danas ljudi žele prodati za 160 a nitko ne želi dati više od 130 to je zivi cirkus.

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


Koja je ovo smijurija od burze. Nakon ponude na 179, danas ljudi žele prodati za 160 a nitko ne želi dati više od 130 to je zivi cirkus.

Pa prošao je rok za prihvat ponude malim dioničarima…

Mislim da bi ja svoju količinu koju sam prodao prihvativši ponudu, kupio nazad za 100 kn/dionici!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ne znam kako vama, ali meni je ovo sa VERN bio dobitak tjedna….

Kupio 322 kom 12.10. / otisao u SKDD i prihvatio ponudu 14.10…..a jucer su novci vec bili na racunu….

Jest da je mala količina i svega 3,5kn po dionici zarade, ali u ovakvom mrtvilu na ZSE, što je bolje od parkirati lovu na krace vrijeme negdje gdje imaš apsolutnu sigurnost da ćes biti isplaćen po unaprijed odredjenoj cijeni.

Sad mi je zao da nisam uzeo puno više, ali naivno sam vjerovao da ce se moci skupljati i jeftnije od 175,xx

New Report

Close