VERN (Veterina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VERN (Veterina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vidio sam odluku na ZSE i čitam i čitam, tražim ima li onaj koji pokupi ovo po 150 kn pravo na naknadu… ičitam i čitam i netko pokupi sve 🙂

pitanje i dalje stoji, da li sam mogao ovdje dići nikad lakših 20%

Samo pogledajte poziv za GS koja je sutra i biti će vam jasno da nema pravo 🙂
Strašno kakva su smijurija naši investitori hehe

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

zbog toga datuma i nisam automatski lupio po asku, jer je t+2 u igri 🙂

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Strašno kakva su smijurija naši investitori hehe

A ko ti kaže da je taj zbog toga kupio? Možda je zbilja investitor. Ili špekulira za istiskivanjem, kada će dobiti možda još i više,

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

realno mogao je kupiti danima po 150 no pokupio je sve netom nakon obavijesti.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Nema veze T+2, pogledajte malo bolje poziv i uvjete.. Zadnji dan za kupnju dionica koje nose pravo na GS je bio još u prosincu.

@Krešo: Ozbiljno mislite da će dati više? I onda razliku preko 179,60 nadoplaćivati svima koji su u ove dvije akcije prepustili dionice? Baš i ne vjerujem…

Svi mudruju nešto a ovdje su bile dvije prilike u pola godine praktički sa fiksnim prinosom i to ne malim – prvi put 6%, sada 11%. U biti komercijalni zapis, meni osobno sasvim dovoljno dok je na tržištima ovakva situacija

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ne mislim. Ali me ne bi iznenadilo da i bude tako. I ne bi morali nikome nista nadoplacivati u natrag. Ovi koji su pristali na ovoliko, to smatraju fer. I sam sam prodao u ponudi. No, ako i dode do istiskivanja biti ce to najvjerojatnije po ovoj cijeni kao i do sada….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Ne mislim. Ali me ne bi iznenadilo da i bude tako. I ne bi morali nikome nista nadoplacivati u natrag. Ovi koji su pristali na ovoliko, to smatraju fer. I sam sam prodao u ponudi. No, ako i dode do istiskivanja biti ce to najvjerojatnije po ovoj cijeni kao i do sada….

Vezano za “nadoplaćivanje unatrag” provjerite zakon još jednom… Iako, nisu ni jučer na GS oni bili upoznati s par stvari

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche



Ne mislim. Ali me ne bi iznenadilo da i bude tako. I ne bi morali nikome nista nadoplacivati u natrag. Ovi koji su pristali na ovoliko, to smatraju fer. I sam sam prodao u ponudi. No, ako i dode do istiskivanja biti ce to najvjerojatnije po ovoj cijeni kao i do sada….

Vezano za "nadoplaćivanje unatrag" provjerite zakon još jednom… Iako, nisu ni jučer na GS oni bili upoznati s par stvari
[/quote]

A oli bi tribali nadoplatit unatrag? Nisam to znao!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

@KressoM : Malo ZPPD pogledati

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Sa malim kašnjenjem kratki osvrt na skupštinu od 19.01. i delistiranje. Prvo malo matematike:

Na skupštini prisutno – 1.562.877
Sudionika – 51 (50 + većinski)
Temeljni kapital – 84,72%
Glasačka prava – 93,06%

Eurovet – 1.549.417
Mali dioničari – 13.460
Glasali protiv delistiranja i imaju pravo na otkup – 12.418
Glasali za delistiranje i nemaju pravo na otkup – 1.042

Eurovet + sve od malih – 1.561.835 – 93,0011%
Ostali mali dioničari nakon otkupa – 117.537 – 6,9989%
Ukupno s poništenim trezorom – 1.679.372
95% + 1 potrebno za istiskivanje -1.595.404
Nedostaje nakon otkupa i poništavanja trezora – 3.569

Dakle, delistiranje je gotova priča. Prvi korak je upis u sudski registar koji ne bi trebao trajati duže od 10-15 dana, a nakon toga ide još 60 dana dioničarima da daju zahtjev za otkup i 30 dana Eurovetu da isplati te dioničare. Kada se sve zbroji, dioničari će biti isplaćeni do kraja travnja ili polovice svibnja, ovisno o tome koliko brzo sud upiše odluku.

Konačni cilj, odnosno istiskivanje, ovim korakom nisu postigli i tu su se rekao bi jako preračunali i očito našli lošeg savjetnika. Zato će im i u slučaju da svi koji su glasali protiv delistiranja stvarno prodaju dionice i dalje nedostajati 33.569 dionica do 95% (trezorske se ne broje). S obzirom da su sada skupili u najboljem slučaju još 12.418 dionica teško je očekivati da dođu do tog praga od 95% jer su dionice većinom u rukama bivših zaposlenika koji ih nemaju namjere prodavati. A za samo ovih 13.460 dionica malih dioničara riječ je o 50 prisutnih na skupštini.

Slijedi mučenje i njima i malim dioničarima koji sada nisu prihvatili ponudu. Oni neće skupiti još jako dugo što su naumili osim ako drastično ne dignu letvicu u što ne vjerujem jer za sve kupnje u roku godinu dana od ponude za preuzimanje moraju nadoplatiti razliku svim dioničarima, a i ovako su već bili korektni za naše prilike.

Mali dioničari pak ostaju bez likvidnosti jer dionica nema na burzi a neće imati niti informacije nikakve jer će ih dobivati na kapaljku u obliku jednogodišnjih šturih izvještaja.

Kada Eurovet konačno i pređe 95% pitanje je što će dioničari dobiti u istiskivanju. Vjerojatno slijedi klasično prikazivanje poslovanja od strane ino vlasnika, minus ili minimalni profit što će samo pomoći da cijena otkupa kod istiskivanja bude (značajno?) manja od ove. Kako bi elaborat dobio na kredibilitetu za revizora se na skupštini već sada predložio i potvrdio PWC umjesto dosadašnjeg KPMG-a koji je ipak nešto manje zvučan u tom dijelu što je još jedan znak da su puno više očekivali u ovom koraku.

Tko je imao dionice od prije debelo je zaradio, tko je uskakao u kasnija dva navrata nije loše prošao s obzirom na garantirani fiksni prinos, ali oni koji nisu prodali i odlučili su ih držati bojim se da će na kraju žaliti. Vidjeli smo neki dan kupce prije skupštine koji očito ne znaju što rade (iako se Krešo vjerojatno neće složiti), bilo je i zadnjeg dana par kupnji ali očekujem ubrzo da kupnje neće uopće biti. Dionica će se delistirati, a situacija ostati nerazjašnjena…

Ispravite me ako griješim…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Još jedna respektabilna kompanija manje…

Vaš link …

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

kolege…Jel ima mozda tko kakav info gdje i kako bi se moglo vidjeti izvjesce za F1..ako uopce ikoga to vise zanima ?
Hvala


kolege…Jel ima mozda tko kakav info gdje i kako bi se moglo vidjeti izvjesce za F1..ako uopce ikoga to vise zanima ?
Hvala

F1 je formula 1? 🙂
Šalim se, rado bi odgovorio ali ne razumijem na što mislite…

ps. do kraja ovoga tjedna ili početkom idućeg bi na kućne adrese trebao stići obrazac od SKDD-a vezano za isplatu onima koji su glasali proitv delistiranja.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Hvala kolega ! Moje greska …mislio sam na financiski izvjestaj.. madam se da me sad razumjete?

Nije još izašlo koliko vidim, ali nažalost više nije ni bitno. Barem meni, prihvatio sam ponudu.

Registrirali su dosta novih proizvoda (fileovi prijava prema EU od kojih su neki trajali i po par godina), otvorili nova tržišta, dobiti će dio proizvodnje novog vlasnike što znači popunjenje kapaciteta, ide i restrukturiranje kadrova…
Slijede još bolje stvari ali malo nam to znači kad nas ne žele više unutra.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close