VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://zse.hr/default.aspx?id=77241

Moje mišljenje je ukoliko im treba cca 150M za likvidnost, uz 1.5-2B mogućih poslovnih prihoda koji čekaju realizaciju, uz vlastiti kapital 351M, zašto se nisu kreditirali kod nekoga po bilo kakvoj kamatnoj stopi kad imaju toliku mogućnost zarade? Ili probali pustiti obveznicu (možda bi se našlo investitora prije par mjeseci), nego su se doveli u ovakvo stanje pred stečajem? Nesposobna uprava i jako raširena struktura dioničara predstavlja problem

Napomena: Ovo nije nikakav nagovor na kupnju ili prodaju. Ne posjedujem dionice VDKT, možda se odlučim za špekulaciju, ali gledajući trenutno stanje građevinskog sektora RH, jako teško.

12.03.2015
ne bi se trebalo dogoditi nista ..ne zaboravimo da je ova dionica bila preko 4000 kuna
netko zna da krece rast i zauzima poziciju na vrijeme
VDKT među prvima ide gore i to po 20% skoci kad skoci…..
Cekajmo samo raju oni krecu na 400 kuna
sad ga kao nece a cim malo krene odjednom hrpetine naloga na kupnji

Samo prodaja više nije naivna i već gledam jedno vrijeme nedaju ispod 270
to će se uskoro podić za dosta…
i dalje smo na mizernim cjenama


Vrlo mnogo iskusnih kolega ostalo je ovdje nasukano. Čitajući stare postove na ovoj temi od prekaljenih kolega da se uočiti da je ZSE sve redom dobro ošišao. Iskreno rečeno ovo ovdje što se događa sada bilo je doista teško predvidivo. Puno posla, zarada nikakva nego minusi na tim poslovima i na kraju predstečajna ili možda čak i stečaj.

@amarananab – Nažalost pronalazim se u vašim riječima.
Od 1998. sam na ZSE i ovo mi je jedna od 10-tak pozicija (srećom od 2012.), no ne sjećam se ovakvog razvoja za niti jednu dionicu po sljedećim kriterijima: cijena neprekidno pada 45 dana i nitko iz top 10 ne krati ili pojačava poziciju; firma nema većinskog niti pretežitog vlasnika; firma treba dobiti $ s više strana za realizirane poslove; management ne uspijeva prodati udio u ZLZ (prema pisanju na forumu) niti neku od većih nekretnina koje Viadukt ima; kreditiraju se kod puno banaka no nema dogovora o restrukturiranju ili nekom drugom postupku kako bi se izbjegao stečaj ili PSN.
Za mene kao dioničara u VDKT je očajni management i nadzorni odbor ili namjera da se firma odvede u stečaj. Znam da zvuči kao zavjera no ima dosta racionalnih razloga da ova firma funkcionira no to se ne događa, bez obzira na lošu klimu zbog Agrokora. Kome bi stečaj koristio ne znam, ali sam siguran da ima puno strana kojima ne koristi (zaposleni, dioničari i kreditori).
Profitabilnost je niska što je posljedica lošeg ugovaranja i općenito je situacija loša, no sigurno nije takva da cijena na burzi odgovara istoj. Usporedbe s DLKV i nekim PSN-ovima ne stoje, koliko god ih forumaši koriste kao referentu točku.

amarananab
Kako mislite nema zarade pa sta je ta silna silna lova koju su im dužni ako ne zarada …Tkođer Kezele i Beket su glavni u VDKT koliko ja vidim imaju finu kolićinu dionica ne znam zasto bi onda firmu tjerali u stećaj kako ovdje neki pišu..ovio je ćisti slućaj podmetanja noge VDKT od strane HC države “HDZ” samo da nebi odmah platili tj mogli prikazati da u blagajni imaju više novaca nego što imaju.. Nema to nikakve veze sa poslovanjem koje je bilo odlićno naroćito ako uzmemo i krizu u obzir..kada bi VDKT sada svi isplatili dugove pa bila bi to vrlo bogata firma sve su to oni uspjeli kroz krizu generirati i kupovati nekretnine i druge firme ulagati i to u krizi za razliku od velike većine drugih građevinara..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

amarananab
Kako mislite nema zarade pa sta je ta silna silna lova koju su im dužni ako ne zarada …Tkođer Kezele i Beket su glavni u VDKT koliko ja vidim imaju finu kolićinu dionica ne znam zasto bi onda firmu tjerali u stećaj kako ovdje neki pišu..ovio je ćisti slućaj podmetanja noge VDKT od strane HC države "HDZ" samo da nebi odmah platili tj mogli prikazati da u blagajni imaju više novaca nego što imaju.. Nema to nikakve veze sa poslovanjem koje je bilo odlićno naroćito ako uzmemo i krizu u obzir..kada bi VDKT sada svi isplatili dugove pa bila bi to vrlo bogata firma sve su to oni uspjeli kroz krizu generirati i kupovati nekretnine i druge firme ulagati i to u krizi za razliku od velike većine drugih građevinara..


Ne možeš biti glavni sa 3%.
Da su imali pravog vlasnika do ovog ne bi ni došlo .

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

Glavni u firmi ne glavni dionicari…nemorate izokretati rijeći..nisam rekao većinski vlasnici…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


http://www.seebiz.eu/holcim-trazi-otvaranje-stecaja-nad-viaduktom/ar-155901/

ajoj…a lijepo su vam kolege pisale da ne kupujete dionice VDKT jer je situacija iz dana u dan sve gora 🙁

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Molim upućene u proceduru prethodnog postupka da napišu koje su mogućnosti (kad je ročište, što ako se ne utvrdi dovoljno razloga za predstečajnu, može li se prekinuti postupak ako se u međuvremenu dobije kredit, itd…)
Hvala

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

http://zse.hr/default.aspx?id=77244



http://www.seebiz.eu/holcim-trazi-otvaranje-stecaja-nad-viaduktom/ar-155901/

ajoj…a lijepo su vam kolege pisale da ne kupujete dionice VDKT jer je situacija iz dana u dan sve gora 🙁
[/quote]
1.Koeficijent likvidnosti o,36 ..stanje 31.12.2115.
2.Blokada računa zbog nepodmirenja kratkoroćnih obveza.
3.Nakon 60 dana ..stećajni prijedlog,evo već nakon 45
Sve logično pa je svaki mali dioničar koji vodi računa o svojim ulaganjim imao dosta vremena za bijeg na blizu 400.Ali većina nisu pobjegli.Fundamentalisti su bježali tehničari su ulazili i tu je prići kraj.

blokada trgovanja do 11 sati zbog:

…od strane društva VIADUKT d.d. sa sjedištem u Zagrebu,
Kranjčevićeva 2 (dalje u tekstu: Izdavatelj) zaprimila obavijest da je da je dana 12. svibnja 2017. godine Trgovački sud u Zagrebu pokrenuo prethodni postupak radi utvrđivanja pretpostavki za otvaranje[/b] stečajnog postupka nad Izdavateljem pod poslovnim brojem St-1181/2017.[/i]

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Osjećaj je da su se oko VDKT igrale neke čudne igre. Nema davno cijena je dosegla gotovo 430 kuna, bilo je puno dobrih vijesti oko novih poslova, dobrih najava za poslovanje u narednom periodu, obećanje da će se riješiti problemi oko izgradnje mosta Čiovo i.td.. I onda najednom potpuni obrat, gubitak posla, pad cijene dionice, nekoliko smjena na čelu tvrtke, drastičan pad vrijednosnice. Izgledav da će mali dioničari biti opet ošišani i to ne prvi puta. Naprosto kod nas obični građanin, koji ipak ima mogućnost nešto od svojih prihoda staviti na stranu, nema u što uložiti svoj teško zarađeni novac. Kamata na štednju višestruko manja od inflacije i još oporeziva. Najbolje sve potrošiti, a još bolje ne raditi ili raditi na crno i tražiti od države pomoć. Veliki igrači imaju svoje savjetnike, odvjetnike i sve druge mogućnosti kako preveslati sustav. Regulatori i kojekakve kontrole su pak posebna priča. Možda je pesimistično, ali je jako blizu istine a najčešće istina.

Tih 300 i kusur papira je skoro 1 % vlasničkog udjela u firmi po zadnjoj cijeni dionice, pa ti reci…

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

sad će biti držte gaće
Viadukt d.d. – nastavak trgovanja

15.05.2017 10:46:18
Na temelju Rješenja Burze (Klasa: UP/I-451-01/17-01/17, Urbroj: 536-17-2) od 15.05.2017.g. nastavlja se trgovanje dionicama društva VIADUKT d.d., Zagreb, oznake VDKT-R-A. Trgovanje se nastavlja u 11:00 sati, u modalitetu predotvaranja od 11:00 do 11:15 sati, produženo za trajanje varijabilnog završetka (najviše pet minuta), a nakon čega se nastavlja kontinuirana trgovina.

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close