Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sav tvoj dohodak utjece na poreznu olaksicu tvojih roditelja. Ali neke brokerske kuce salju a neke ne salju neoporezive primitke poreznoj. Iako od 1.1.2016 brokerska kuca ne moze sa sigurnoscu znati je li primitak oporeziv ili nije.

To me i mući da ja nebi zaradio 20 kuna dividende i uredno platio porez i prirez na nju, dok stari nebi dobio posebnu čestitku poduplanu za taj iznos par desetaka puta.


<>
Utječe tako da ako zaradiš preko 15.000 kn u toku kalendarske godine, onda se onom roditelju na čijoj si poreznoj kartici prijavljen za poreznu olakšicu (uvećanje osnovnog koeficijenta za 0,5 ako si prvo dijete) taj isti skida i roditelj mora po godišnjem obračunu poreza na dohodak koji radi porezna uprava po rješenju iste doplatiti porez na dohodak (jer mu je tokom godine olakšica bila veća nego je smjela biti, obzirom da si zaradio preko 15.000 kn).Eto, tako utječu studentske zarade na obračun poreza na dohodak roditelja ….

Hvala lijepo na odgovoru, dakle mogu se upisat u RPO i platiti porez i prirez (JOPPD) tj. sve dok ne prelazim 15.000 kuna nema nikakvih utjecaja na poreznu olakšicu roditelju.

Ako prijavljujem porez od zarade na dionicama preko e-Porezne, što sve trebam ispuniti? Samo u ovo jedno polje upisati iznos poreza i prireza? http://prntscr.com/mctoed

Treba li kaj staviti pod stranu B? http://prntscr.com/mctpwv


Ako prijavljujem porez od zarade na dionicama preko e-Porezne, što sve trebam ispuniti? Samo u ovo jedno polje upisati iznos poreza i prireza? http://prntscr.com/mctoed

Treba li kaj staviti pod stranu B? http://prntscr.com/mctpwv

zar ima i to – ali kako da priložim dokaz uplate – može li se staviti privirtak – npr sken uplatnice

postupi najbolje pješke – joppd obrazac dobiven od svog brokera jednostavno prepiši stavku po stavku u e obrazac. svakia stavka ima svoj redni broj zar ne, golema većina stavki je prazna, treba samo dobro paziti da one noseče stavker budu uredno popunjene

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Može se predati JOPPD, uplatnica nije bitna jer automatski povezuju uplate ako upišete dobar poziv na broj koliko sam shvatio, ali ne može se predati nikakav file sa izračunom kako ste došli do poreza, u JOPPD-u piše samo kapitalni dobitak i porez i prirez na njega…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

evo primjer uplatnice – tamo prije 2 god bilo je more raznih uputa od brokera i banaka. ovaj primjer mi je najsuvisliji

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Može se predati JOPPD, uplatnica nije bitna jer automatski povezuju uplate ako upišete dobar poziv na broj koliko sam shvatio, ali ne može se predati nikakav file sa izračunom kako ste došli do poreza, u JOPPD-u piše samo kapitalni dobitak i porez i prirez na njega…

ne izračun, to ionako ne mogu na prste izračunati, prije ću pogriješiti ja nego računakni program mog brokera

mislio sam upravu uplatnicu kao dokaz uplate – ali ako oni sami mogu povezati – jer u pozivu na broj središnii dio se sastoji od oiba obveznika – onda je to u redu – oib na joppd obrascu i oib u pozivu na broj unutar opće uplatnice jednoznačno povezuju obveznika i uplatitelja kao jednu osobu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


evo primjer uplatnice – tamo prije 2 god bilo je more raznih uputa od brokera i banaka. ovaj primjer mi je najsuvisliji

Paziti na primjer s obzirom da je ovo za 2016. Poziv na broj za 2018 bi trebao završiti s -18365 ali treba provjeriti.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



evo primjer uplatnice – tamo prije 2 god bilo je more raznih uputa od brokera i banaka. ovaj primjer mi je najsuvisliji

Paziti na primjer s obzirom da je ovo za 2016. Poziv na broj za 2018 bi trebao završiti s -18365 ali treba provjeriti.
[/quote]

to je jako ,dobro pitanje – i nisam od nikog mogao dobiti ofdgoivor

mislite valjda 18366, ne 18365

za 201 važio je broj 16366

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

18 je iz godine. A 365 je zadnji dan godine 2018. 2016 je bila prestupna pa je 366. Ali treba provjeriti.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

II. Oznaka izvješća 18365 III. Vrsta izvješća 8

oznaka izvješća – to bi trebalo ići u poziv na broj

2016 to je glasilo – 16366

2018 sada glasi – 18365

to će biti valjda zato što je to sada ne predujam poreza nego konačnui porez – zato je bilo xx366, sada je xx365

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


18 je iz godine. A 365 je zadnji dan godine 2018. 2016 je bila prestupna pa je 366. Ali treba provjeriti.

ili prestupna ili nova klasifikacija poreza jer velim – to je sad konačni dohodak, nema ciše povrata s te osnove

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

jel dovbio tko od svog brokera primjer uplatnice za 2018

ne joppd, tos mosvi dobili, nego baš primjer uplatnice. tu bismo mogli onda očitati sve podatke tza plaćanje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kod oznake izvješča u obrascu joppd
18 ti je broj godine
365 redni broj dana u godini
Nikakva nova klasifikacija



18 je iz godine. A 365 je zadnji dan godine 2018. 2016 je bila prestupna pa je 366. Ali treba provjeriti.

ili prestupna ili nova klasifikacija poreza jer velim – to je sad konačni dohodak, nema ciše povrata s te osnove
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


postupi najbolje pješke – joppd obrazac dobiven od svog brokera jednostavno prepiši stavku po stavku u e obrazac. svakia stavka ima svoj redni broj zar ne, golema većina stavki je prazna, treba samo dobro paziti da one noseče stavker budu uredno popunjene

Hvala na odgovoru! Samo što ja nisam dobio od brokera ništa, jer je egleska brokerska kuća u pitanju. Koje su to vodeće stavke da znam obratiti pažnju na njih? I kaj ide pod “Vrsta izvješća”?


Može se predati JOPPD, uplatnica nije bitna jer automatski povezuju uplate ako upišete dobar poziv na broj koliko sam shvatio, ali ne može se predati nikakav file sa izračunom kako ste došli do poreza, u JOPPD-u piše samo kapitalni dobitak i porez i prirez na njega…

Da. I ja vidim samo to jedno polje. Zar je moguće da samo to treba ispuniti i ništa više?

P.S. Što se tiče tog datuma, za zadnji dan 2018. mi daje ovo: http://prntscr.com/mdhe3g Jeste sigurni da ide zadnji dan 2018. a ne npr. današnji dan kad radim prijavu?

New Report

Close