Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izgleda da se smanjuje porez na kapitalnu dobit ali primjena tek dogodine ako dobro shvaćam

https://www.rrif.hr/Objavljene_su_izmjene_poreznih_zakona-1841-vijest/

Ok. Ali da li si probao sam računati ove naloge gde imaš stare i nove dionice. Prekomplicirano mi je to. Normalno mi je da dam ovo od brokera i priložim to kao prilog. Tko će to prepisivati, ima cifri pun kofer od jednog naloga. Mogu ja upisati u prijavu samo ukupnu gubit ili dobit po dionici a cijene kupnje i prodaje će vidjeti u prilogu. A i tko će to kontrolirati…

Dohodak od kapitala po osnovi kapitalnih dobitaka sa 12 na 10%.

Koliko vidim primjena kreće od 01.01.2021.

Dividenda također sa 12% na 10% ali se onda dolje spominje samo pravne inozemne osobe. Ili je to možda samo dodatak… u svakom slučaju 2% niži porez je ipak korak naprijed.

Nebitno 2 posto. Bolje da su objasnili postupak. Nikada još nisam to ispunjavao.

Kako da provedem dionice Leda i Belja?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Crumarix, 05.01.2021. u 00:02

Kako da provedem dionice Leda i Belja?

Ukoliko ih niste prodali  i nemate dokument u pisanog obliku, nikako.

Nebitno jer ništa ne vrijede, dokle god ih ne prodate Porezna računa da ste u poziciji i nemate pravo odbitka.

Dakle, jedno veliko sr*nje. Izgubili ste novce ali ne možete umanjiti poreznu osnovicu jer ste službeno i dalje u poziciji.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Ako ti je prošlo više od 2 g od kupovine Belja i Leda svejedno nemaš pravo na odbitak. Ali nemojmo se predati s Agrokorovim dionicama.

I do kada je rok?Da li je moguće da odgode to zbog virusa?

Se može upotrijebiti vijadukt, hdel, kaba…za gubit?

Vdkt i hdel se trebalo prije. Ja nisam trgovao onda, nadam se da je netko iskoristio. Prodate prijatelju po 1 kn preko javnog bilježnika i to je to. Trebao sam prije mjesec dana bilo koju dionicu prodati po 1 kn tako i sad ponovno kupit preko burze.

Pardon, ponovno kupit preko javnog bilježnika.

ima tu puno dioničkih limbova i čardaka ni na nebu ni na zemlji

 

osim tih što navodiš, ledo, jmnc itd

 

što očekivati kad nam nas drčni vrli premijer onako posprdno govori o 42 kn

 

doh kradeze ne ode u u oporbu na najmanje 2 mandata, ovva drzava e tavoriti i tapkati na mjestu. a i to ako budem imali sreće

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Upisujete li što pod VII Isplaćeni oporezivi primici?

Ako mi tu na poreznoj upiše iznose od prodaje tj. promete , neću to potpisati.

Predam prijavu, sve ok, dobim virman za platiti, ne piše tok plaćanja.

Poslije čujem od jedne osobe da ne trebam plaćati porez pošto mi je mirovina manja od 3800 kn.

Nazovem poreznu i kažu mi da mi broker nebi slao izvještaj kad nebi morao platiti. Međutim ja sam sam tražio brokera da mi pošalje, što nisam stigao reći. Uglavnom na poreznoj kažu da broker zna a broker kaže da na poreznoj znaju. Zna li netko ovdje, jesam li oslobođen plaćati porez ili ne?

 

pprez plaćaju svi rezidenti RH bez obzira koje si dobi, nacionalnosti, adezeovac ili možemovac… nema nažalost ni za nas koji ne radimo nikakvih olakšica pa ni one do 4000 kn mjesečno. Vani na USA tržištu čak imaju oslobađanje od plaćanja poreza ako trguješ umirovljeničkim računom… je da ga možeš koristiti tek u penziji ali poreza nema. Ovdje je svima isto… ovdje je banana republika.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close