Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Treba vam ici 19029 ako uplacujete na danasnji dan.

Danas stiglo u postanski sanducic: “obavijest o dostavi poreznog akta”

Da li je netko drugi nesto slično dobivao ovih dana ?

Ja sam racunao…..ako nije stiglo do jeseni prosle godine (za 2016.g.), vise niti neće……


Danas stiglo u postanski sanducic: "obavijest o dostavi poreznog akta"

Da li je netko drugi nesto slično dobivao ovih dana ?

Ja sam racunao…..ako nije stiglo do jeseni prosle godine (za 2016.g.), vise niti neće……

nerazumijem o cemu jetu rijec — porezni obveznik tj vi ili ja ili xy mora do kraja sijecnja predati joppd opbrazac, izlist brokera i dokaz uplate

porezna ne salje nista – ona samo zaprima

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ukidanje poreza na KD zapravo više nema smisla jer dobit na ovoj burzi sve više počinje biti kao jeti: navodno je moguće da postoji, ali nitko nema dokaza o tome.
Ako netko nešto sitno slučajno ipak zaradi na godišnjoj razini, taj će ponosno, u pratnji limene glazbe, otići u poreznu i to uz bliceve aparata platiti, a onda će dati intervju za sve medije u HR i objasniti kako se to čudo dogodilo.

Ignore: KressoM, delux


Ukidanje poreza na KD zapravo više nema smisla jer dobit na ovoj burzi sve više počinje biti kao jeti: navodno je moguće da postoji, ali nitko nema dokaza o tome.
Ako netko nešto sitno slučajno ipak zaradi na godišnjoj razini, taj će ponosno, u pratnji limene glazbe, otići u poreznu i to uz bliceve aparata platiti, a onda će dati intervju za sve medije u HR i objasniti kako se to čudo dogodilo.

porezje sulud jer ne donosi ništa a uništava mnogo

stotine ljudi podnosi joppd obrasce za 100 kn poreza i službenici to obraduju – to je takav gubitak vremna

ako se drzava bas ne zeli odreci toga, neka uvede posebnu dazbinu od 1 ili 2 kn na svaku transakciju i bog teveselio

imali bi veci prihpod, a trosak nikakv – brokeri naplate novac, sebi uzmu proviziju, a tu kn ili dvije uplate u drzavni proracun. save to ide auomatski, sve to ide svaki mjesec oi svi zadovoljni

zar je tako tesko u ovoj drzavi donijeti neki propis ili zakon koji ce uciiti zivot gradana normalnijim. platit cemo sve, ali nemojte nas ubijati paragrafima i birokratijama

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Danas stiglo u postanski sanducic: "obavijest o dostavi poreznog akta"

Da li je netko drugi nesto slično dobivao ovih dana ?

Ja sam racunao…..ako nije stiglo do jeseni prosle godine (za 2016.g.), vise niti neće……

nerazumijem o cemu jetu rijec — porezni obveznik tj vi ili ja ili xy mora do kraja sijecnja predati joppd opbrazac, izlist brokera i dokaz uplate

porezna ne salje nista – ona samo zaprima
[/quote]

Riješena misterija…….srećom, nista vezano uz burzu, nego rješenje o plaćanju zdravstvenog za ovu godinu (sam si plaćam).

Umjesto složenog JOPPD obrasca prijava poreza na kapitalnu dobit – putem interneta


https://www.kapitalnadobit.hr/

danas dobio od zabe izračun dobiti i poreza , registrirao se kao i prošle godine na ovom sajtu ..platio 40 kuna i u roku 5 minuta skinuo JOPPD , uplatnicu obračun i račun za ovih 40 kuna ..
To sve isto prošle godine napravio tak …odnio onim moronima u siget soba 120 ili 122 mislim , uzeli oni ..i posle obavjestili da je u redu …

naravno da je bila dobit u 2018 ….pa zato smo tu kaj ne ….

Prosle godine imao 2 transakcije. Jedna je prodaja HUPZa (steceno 2011/12.g.) Adrisu, a druga je preko
brokera, isto prodaja dionice stecene prije 2016.g.
Jel moram predavati JOPPD obrazac?

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!


Prosle godine imao 2 transakcije. Jedna je prodaja HUPZa (steceno 2011/12.g.) Adrisu, a druga je preko
brokera, isto prodaja dionice stecene prije 2016.g.
Jel moram predavati JOPPD obrazac?

Koliko znam ne plaća se PKD na dionice stečene prije 1.1.2016.,
tako da ne treba predavati JOPPD obrazac

Ne placa se porez to je istina na stecene prije 2016.
Ali nisam siguran dan danas radi neujednacene prakse kod svih ispostava porezne u RH da li se treba ili ne treba predati JOPPD za neoporezive primitke to ti preporucam provjeri sa svojim referentom u poreznoj, ako treba napisi izjavu i daj da potpise da ne trebas predati ukoliko ti tako savjetuje refernt

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Prosle godine imao 2 transakcije. Jedna je prodaja HUPZa (steceno 2011/12.g.) Adrisu, a druga je preko
brokera, isto prodaja dionice stecene prije 2016.g.
Jel moram predavati JOPPD obrazac?

stvar je vrlo prosta – dobijes izlist ptrometa za 2018 od svog brokera

1. ako na njemu piše da je porezna osnovica 0 kn, onda nemas sto predati ni uplatiti

2. ako pise da je porezna osnovica xy kn, a obveza xy kn, onda moras predati i uplatiti

ako su egzaktni tvoji podaci za 20111 i 201sesnest , tada ce biti slucaj br 1 – imas promet, imas dobitak od kapitala, ali nemas poreznu osnovicu jer taj dobitak ne podlijeze oporezivanju

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Prosle godine imao 2 transakcije. Jedna je prodaja HUPZa (steceno 2011/12.g.) Adrisu, a druga je preko
brokera, isto prodaja dionice stecene prije 2016.g.
Jel moram predavati JOPPD obrazac?

Ako ti je išla isplata na TR, onda isplatioc ima obavezu napraviti JOPPD obrazac, ti nemaš ništa sa time. Jedino možeš provjeriti, preko servisa e-gradjani, tvoju PK karticu, pa tamo vidiš da li je napravljen JOPPD ili ne. Taj JOPPD je trebao biti napravljen najkasnije do 15-tog u mjesecu za prethodni mjesec, što znači da ako postoji, traži ga u PK kartici iz 2018 godine.

Kolega investimir sa nasom poreznom nikad nije “prosta stvar”
Znate za neoporezive primitke?



Prosle godine imao 2 transakcije. Jedna je prodaja HUPZa (steceno 2011/12.g.) Adrisu, a druga je preko
brokera, isto prodaja dionice stecene prije 2016.g.
Jel moram predavati JOPPD obrazac?

stvar je vrlo prosta – dobijes izlist ptrometa za 2018 od svog brokera

1. ako na njemu piše da je porezna osnovica 0 kn, onda nemas sto predati ni uplatiti

2. ako pise da je porezna osnovica xy kn, a obveza xy kn, onda moras predati i uplatiti

ako su egzaktni tvoji podaci za 20111 i 201sesnest , tada ce biti slucaj br 1 – imas promet, imas dobitak od kapitala, ali nemas poreznu osnovicu jer taj dobitak ne podlijeze oporezivanju
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Kolega investimir sa nasom poreznom nikad nije "prosta stvar"
Znate za neoporezive primitke?


Prosle godine imao 2 transakcije. Jedna je prodaja HUPZa (steceno 2011/12.g.) Adrisu, a druga je preko
brokera, isto prodaja dionice stecene prije 2016.g.
Jel moram predavati JOPPD obrazac?

stvar je vrlo prosta – dobijes izlist ptrometa za 2018 od svog brokera

1. ako na njemu piše da je porezna osnovica 0 kn, onda nemas sto predati ni uplatiti

2. ako pise da je porezna osnovica xy kn, a obveza xy kn, onda moras predati i uplatiti

ako su egzaktni tvoji podaci za 20111 i 201sesnest , tada ce biti slucaj br 1 – imas promet, imas dobitak od kapitala, ali nemas poreznu osnovicu jer taj dobitak ne podlijeze oporezivanju
[/quote]
[/quote]

mislite dinice trgovane vani , izvan rh

za ostale zanmada postoje, ali ne bih mogao nabrojati. dajte koji primjer ako ste imali okapanja s tim, tu smo radi toga da nešto naučimo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Obrazac JOPPD ne podnosi se za:
– primitke po osnovi darovanja fizičkim osobama za zdravstvene potrebe,
– potpore zbog oštećenja, uništenja imovine zbog elementarne nepogode,
– primitke od otuđenja osobne imovine,
– premije dobrovoljnog mirovinskog osiguranja,
– mirovine rezidenata ostvarene u inozemstvu koje nisu oporezive zbog odredbi Ugovora o sprječavanju dvostrukog oporezivanja odnosno ako je mirovina niža od iznosa osobnog odbitka – 3.400,00 odnosno pripadajućeg osobnog odbitka,
– mirovine rezidenata ostvarene u inozemstvu a prema kojima se predujam poreza plaća po rješenju Porezne uprave
– pomorski dodatak na brodovima međunarodne plovidbe .

Evo lakse mi je pokazati vam za sta se ne podnosi joppd. Onaj tko decidirano tvrdi da se ne podnosi moze uvaliti drugoga u probleme.
https://www.porezna-uprava.hr/obrazac_joppd/Stranice/Naj%C4%8De%C5%A1%C4%87a-pitanja-i-odgovori.aspx

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

New Report

Close