Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moraš pisati nadležnim institucijama i agitirati preko (nedržavnih) medija prema javnosti, ovdje na forumu ti to baš nema nekog značaja. Zapitaj se, a kad je država bila, pogotovo naša, pravedna prema građanima?

Dakle, organizirana umrežena ekipa iz vrha vlasti je instrumnetalizirajući sustav opljačkala koncern Agrokor, pod krinkom njegovog spašavanja. I to im prolazi (zasad) potpuno nekažnjeno. I sad ti očekuješ, nakon što je sinoć mrtav hladan ministar financija u večernjim vijestima na državnoj televiziji izjavio, da su za Uljanik već protestirana i naplaćena jamstva veća od 2,7 milijardi kuna (što je kako je sam priznao vrijednost pelješkog mosta ili aviona koji su sad u “žiži” javnosti) i da će se vjerojatno još toga naplatiti, da će on povući pravedan potez? Pogledaj na imovinskoj kartici koliko on ima dionica i ako ima, čega i pitaj ga što misli o tržištu kapitala i ulaganju u RH?

https://www.sukobinteresa.hr/hr/imovinske-kartice/imovinsko-stanje-duznosnika-zdravko-maric


Moraš pisati nadležnim institucijama i agitirati preko (nedržavnih) medija prema javnosti, ovdje na forumu ti to baš nema nekog značaja. Zapitaj se, a kad je država bila, pogotovo naša, pravedna prema građanima?

Dakle, organizirana umrežena ekipa iz vrha vlasti je instrumnetalizirajući sustav opljačkala koncern Agrokor, pod krinkom njegovog spašavanja. I to im prolazi (zasad) potpuno nekažnjeno. I sad ti očekuješ, nakon što je sinoć mrtav hladan ministar financija u večernjim vijestima na državnoj televiziji izjavio, da su za Uljanik već protestirana i naplaćena jamstva veća od 2,7 milijardi kuna (što je kako je sam priznao vrijednost pelješkog mosta ili aviona koji su sad u "žiži" javnosti) i da će se vjerojatno još toga naplatiti, da će on povući pravedan potez? Pogledaj na imovinskoj kartici koliko on ima dionica i ako ima, čega i pitaj ga što misli o tržištu kapitala i ulaganju u RH?

https://www.sukobinteresa.hr/hr/imovinske-kartice/imovinsko-stanje-duznosnika-zdravko-maric

I na ovo sve bi bilo dobro dodati, kada je Plenković došao tamo vidjet oko tih brodogradilišta na ljeto kada su krenuli problemi … rekao je otprilike “nećemo sada tražiti krivca ovdje”…ukrali su brdo love..najbogatiji ljudi Primorsko goranske su kooperanti brodogradlišta. Tu nema kaznene odgovoronosti a u Agrokoru ima. Bilo bi zanimljivo vidjet po kojem to kriteriju


Svake godine po par puta iznova želim skrenuti pozornost na veliku nepravednost našeg Zakona o porezu na kapitalnu dobit pa ću to učinit i na kraju ove godine!

Naime zbog nemogućnosti prenošenja gubitka u sljedeću godinu mi zapravo plaćamo porez na ostvareni GUBITAK!
Npr. 2016. smo ostvarili plus od 100.000 kn.
2017. zbog Todexa izgubimo svih tih 100.000 kn. Nikom ništa, državu to ne zanima.
2018. izgubimo npr. još 100.000 kn i sad smo u 3 god.ukupno u minusu 100.000 kn.
Ako 2019. uspijemo povratiti tih 100.000 kn gubitka, sad ćemo opet platiti 12% poreza na tih 100.000 iako smo realno tek na nuli u 4 godine?!
Dakle u 4 godine zaradili 0 kn, a platili 24.000 kn poreza + prirez!?
Koliki je to postotak poreza, ima li takav matematičar da to izračuna?!
Sramotno i nepravedno do kraja!
Hitno treba mijenjati navedeni Zakon jer se država bogati na tuđem gubitku!!

Sve to stoji, ali s HDZ-om vladom koja je izrazito antikapitalistička, skoro pa ljevičarska, pozitivne pomake ne treba od njih očekivati, nego i dalje demagogiju tipa -smanjenje PDV-a na pelene, uloške i zavoje….

Ignore: KressoM, delux

Moram prijavit porez za 2018.
Dal li je dovoljno popunit JOPPD obrazac i odnjet u poreznu?

Poslje ce mi postom doci rjesenje kolko uplatit?


Svake godine po par puta iznova želim skrenuti pozornost na veliku nepravednost našeg Zakona o porezu na kapitalnu dobit pa ću to učinit i na kraju ove godine!

Naime zbog nemogućnosti prenošenja gubitka u sljedeću godinu mi zapravo plaćamo porez na ostvareni GUBITAK!
Npr. 2016. smo ostvarili plus od 100.000 kn.
2017. zbog Todexa izgubimo svih tih 100.000 kn. Nikom ništa, državu to ne zanima.
2018. izgubimo npr. još 100.000 kn i sad smo u 3 god.ukupno u minusu 100.000 kn.
Ako 2019. uspijemo povratiti tih 100.000 kn gubitka, sad ćemo opet platiti 12% poreza na tih 100.000 iako smo realno tek na nuli u 4 godine?!
Dakle u 4 godine zaradili 0 kn, a platili 24.000 kn poreza + prirez!?
Koliki je to postotak poreza, ima li takav matematičar da to izračuna?!
Sramotno i nepravedno do kraja!
Hitno treba mijenjati navedeni Zakon jer se država bogati na tuđem gubitku!!

pa i tvrtke plaćaju na godišnjoj osnovi – onda mozes uzeti razdoblje od 4 god ili 10 god ili 20 god i reci – mi smo platili porez a ukupno edano nismo zaradili nista.

ne ide to tako – valja jednostavno razmislajti u 35 u okviru jedne godine inmajestati – rjesavati se losih ulaganja tako da ti smanje osnovicu za tekuću godinu.

svaki porez je loš, pogotovo ovakav banalan koji potrosi tone papira a uprihpodi 30ak milja

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@investimir

Tvrtka može prenijeti gubitak 5 godina da sa njime prebije dobit i ne plati porez na dobit.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

@investimir
To ti je jedan od priloga za firme kada prave zavrsni racun, zove se Pregled prenesenih poreznih gubitaka po godinama.
Ako je firma ostvarila porezni dobitak u tekucoj godini ima pravo iskoristiti u tekucem razdoblju preneseni porezni gubitak iz zadnjih 5 godina koji smanjiva poreznu osnovicu u prijavi poreza na dobit.
Ako je ostvarila porezni gubitak onda se on prenosi za iduca razdoblja ili se nadodaje vec postojecim poreznim gubicima.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI



@investimir

To ti je jedan od priloga za firme kada prave zavrsni racun, zove se Pregled prenesenih poreznih gubitaka po godinama.
Ako je firma ostvarila porezni dobitak u tekucoj godini ima pravo iskoristiti u tekucem razdoblju preneseni porezni gubitak iz zadnjih 5 godina koji smanjiva poreznu osnovicu u prijavi poreza na dobit.
Ako je ostvarila porezni gubitak onda se on prenosi za iduca razdoblja ili se nadodaje vec postojecim poreznim gubicima.

da , u pravu ste, sad sam se sjetio da sam to viđao po izvješćima

da, onda je to dosita još jedna kajla , ne samo čsita porezna stopa, nego i način obračua

ja uvijek kažem- porezi mogu od pustinje učiniti vrtove i njive – vidi izrael, a isto tako od vrtova i njiva pustinju – vidi pod slavonija

suludi, sumanuti, potpuno beskorisni porez koji uperihodi 30 milja kuna ali zato napravi štetu od 100 milja kuna

oporezujte transakcije – do 1000 komada 1 kn, do 5000 2kn, iznad 5 kn i bog te veselio – svaki mjesec brokeri to poberu i uplate na u korist proračuna i bog te veselio.

ne, mi ćemo upiti svaku kapitalnu trgovinu pa ćemo onda naplaćivati porez od mrtvog konja i njega ćemo mamuzati njega ćemo paradirati

forumas, nesrećo, taman sam bio proavario taj porez, sad si mi ga opet zgadio

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Moram prijavit porez za 2018.

– ako ste virtualno trgovali ili ste trgovali na virtualnoj burzi vi ne morate prijaviti porez za 2018.

– I love this game.
Pozdrav !

jel našao tko u godišnjaku burze – ima li taj podatak – koliko je točno transakcija obavljeno 2018 ili akao ema još za 2018, imali za one ranije goine

parmiljuna bi trebao biti zar ne

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Poštovani,

Naime imam par pitanja u vezi dohodka na kapital, prije nego što me pošaljete na poreznu upravu mogu se pohvaliti da sam već dobio generičan odgovor copy / paste zakona tako da mi nisu puno pomogli a kamoli odgovorili direktno na moje pitanje…

Naime dobit ću dividendu sa IB (koja ostaje na njihovom računu, nema isplate na devizni), u iznosu od 15 kuna… Jel ju je potrebno prijaviti na poreznu ?

Student sam, te me isto tako zanima kako dohodak od kapitala utječe na poreznu olakšicu mojem roditelju (ako uopće utječe) ?

Da li je ukinuta obveza prijavljivanja neoporezivog dohotka, konkretno dividende? Znamo da su neke kao Adrs neoporezive jer se isplaćuju iz perioda kada nije ni bilo zakona, a oporezive se automatski isplaćuju umanjene za porez i prirez.
Negdje mi zvoni da je to prilikom izmjene i dopune nekog zakona izmijenjeno ali ni blizu nisam siguran.

Pa eto ako netko zna onako iz prve.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Da li je ukinuta obveza prijavljivanja neoporezivog dohotka, konkretno dividende? Znamo da su neke kao Adrs neoporezive jer se isplaćuju iz perioda kada nije ni bilo zakona, a oporezive se automatski isplaćuju umanjene za porez i prirez.
Negdje mi zvoni da je to prilikom izmjene i dopune nekog zakona izmijenjeno ali ni blizu nisam siguran.

Pa eto ako netko zna onako iz prve.

Dakle zanima me samo pitanje iz prve rečenice. Druga je samo konstatacija da se radi o neoporezivom dohotku.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Poštovani,

Naime imam par pitanja u vezi dohodka na kapital, prije nego što me pošaljete na poreznu upravu mogu se pohvaliti da sam već dobio generičan odgovor copy / paste zakona tako da mi nisu puno pomogli a kamoli odgovorili direktno na moje pitanje…

Naime dobit ću dividendu sa IB (koja ostaje na njihovom računu, nema isplate na devizni), u iznosu od 15 kuna… Jel ju je potrebno prijaviti na poreznu ?

Student sam, te me isto tako zanima kako dohodak od kapitala utječe na poreznu olakšicu mojem roditelju (ako uopće utječe) ?

Sav tvoj dohodak utjece na poreznu olaksicu tvojih roditelja. Ali neke brokerske kuce salju a neke ne salju neoporezive primitke poreznoj. Iako od 1.1.2016 brokerska kuca ne moze sa sigurnoscu znati je li primitak oporeziv ili nije.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

<>
Utječe tako da ako zaradiš preko 15.000 kn u toku kalendarske godine, onda se onom roditelju na čijoj si poreznoj kartici prijavljen za poreznu olakšicu (uvećanje osnovnog koeficijenta za 0,5 ako si prvo dijete) taj isti skida i roditelj mora po godišnjem obračunu poreza na dohodak koji radi porezna uprava po rješenju iste doplatiti porez na dohodak (jer mu je tokom godine olakšica bila veća nego je smjela biti, obzirom da si zaradio preko 15.000 kn).Eto, tako utječu studentske zarade na obračun poreza na dohodak roditelja ….

New Report

Close