ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I ja dokupio, teško ne kupiti po ovoj cijeni.

Ja se bojim da oni ne mogu skupiti tu lovu pa su zato produžili rok.

Pretpostavljam da je zato i cijena skliznula.

No, to je samo misljenje pa pričekajmo Badnjak.

Odlukom o izmjeni i dopuni Odluke o povećanju temeljnog kapitala mijenja se razdoblje
upisa i uplate Povlaštenih dionica te se rok za upis i uplatu Povlaštenih dionica produljuje za
dodatnih 22 (dvadesetdva) dana počevši od 00:00 sati 25. prosinca 2018. godine do
zaključno 24:00 sata 15. siječnja 2019. godine.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/whI60O7wN8Oi4PSU4qgtbg==.pdf

DonJuan je bio u pravu…

Pa neka stave uvijete kakvi su trenutno na burzi, daju ove redovne dionice nominale 400 kn po 100 kn, pa da vidiš interesa!
A ne one nominale 100 kn, a po cijeni 120 kn.
Trenutna cijena na burzi i više nego povoljna i primamljiva, osobito s obzirom na tankerske vozarine u zadnje vrijeme!

Sad još jedino mogu izići s ranijim izvješćem koje bi trebalo biti dobro i na taj način pokušati dodatno motivirati investitore. Ali pitanje hoće li i to biti dovoljno sad kad ni globalna kretanja više ne idu u prilog. Trebalo je to sve skupa bolje osmisliti i ozbiljnije provesti ako već nije bilo prethodno potvrđenih sudionika dokapa.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Direktor društva ULJANIK PLOVIDBA Pomorski promet, dioničko društvo….. donio je dana 30. Studenog 2018 godine uz suglasnost Nadzornog odbora, Odluku o povećanju temeljnog kapitala izdavanjem povlaštenih dionica…. Pa onda ide “Odluka o izmjeni i dopuni Odluke” tj …uslijed iskazanog interesa ulagatelja, produljuje za najviše 5 (pet) radnih dana… Pa onda ide “Odluka o izmjeni i dopuni Odluke” (po drugi put) tj. rok za upis i uplatu Povlaštenih dionica produljuje za dodatnih 22 (dvadesetdva) dana… Donjeti odluku o dokapitalizaciji po ovakvim uvjetima kad je redovna dionica u slobodnom padu, blago rečeno nije bio mudar potez. Bojim se da sa ovim dopunama odluke tj produljivanjem rokova za upis i uplatu, dodatno štetimo ugledu firme.

A stvarno neznam šta su oni sa tim povlaštenim mislili napraviti,mislim da ni njima nije jasno.

Uzimao sam zadnjih par mjeseci fino ispod 90-100.. cijela tržišna kapitalizacija je ispod 7mil. dolara, debelo manje od jednog tankera… sad se može kupiti i još jeftinije, jeste da su male količine, ali uz strpljenje ni problem… pa zašto bi uzimao povlaštene nominale 100 za 120…. zbog 5kn dividende??? i eventualno prvenstva prilikom likvidacije?

Napravili su totalnu konfuziju i kod postojećih i eventualno budućih dioničara povlaštenih, jer bi imali 2 tipa dionica sa različitim nominalama, gdje se nezna kakav će biti odnos između njih. Koja dionica na ZSE ima redovne i povlaštene različitih nominala, ja ne vidim.

Ovo sam napisao 30.11.
Očito da sam bio u pravu…

Ponavljam par svojih dilema:
1. Zašto bi netko platio više od 100kn?
2. "Strateški partner" (koji gl.p izraz) mi nije logičan u kontekstu postojeće strukture dioničara. Naime zašto bi g. direktor i ekipa dali nekome više nego sebi? Osim ako nije "njihov".
3. Dokapitalizacija sa povlaštenim dionicama za vraćanje dugova nema smisla. Kamate su nisko i sigurno su ispod 5% po koliko dividende bi bile izdavane povlaštene. To ne bi popravilo financijsku sliku.

Naročito ovo sa partnerom!
Nema nikoga po ovakvim uvjetima.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


A stvarno neznam šta su oni sa tim povlaštenim mislili napraviti,mislim da ni njima nije jasno.

Uzimao sam zadnjih par mjeseci fino ispod 90-100.. cijela tržišna kapitalizacija je ispod 7mil. dolara, debelo manje od jednog tankera… sad se može kupiti i još jeftinije, jeste da su male količine, ali uz strpljenje ni problem… pa zašto bi uzimao povlaštene nominale 100 za 120…. zbog 5kn dividende??? i eventualno prvenstva prilikom likvidacije?

Napravili su totalnu konfuziju i kod postojećih i eventualno budućih dioničara povlaštenih, jer bi imali 2 tipa dionica sa različitim nominalama, gdje se nezna kakav će biti odnos između njih. Koja dionica na ZSE ima redovne i povlaštene različitih nominala, ja ne vidim.

ULJANIK IMA VEĆE OBVEZRE NEGO IMOVINU. kakvi bre tankeri , pa oni nemajui ni za kavu kamoli za tanker

ovo je agrokor sema -novci vaši, ideje nase . ne vala

tk ne da ne bi trebala biti 7 milja usd, ne bi trebala biti ni pola toliko.

pobogu, jel računa uopće tko kolio ulj mora zaraditi kroz koliko godina da uopče dode na nulu. 150 milja im treba samo da budu na nuli, ja ne znam kako uopće moze poslovati tvrtka s gubitkom iznad temeljnog kapitala ali i rh izgleda sve moze

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

vodu pije i varijanta da netko uzme 250.000 komada po 120 (čitaj 100) i za koju godinu odlukom skupštine p-a postane r-a … a možda se netko iz uprave trgne i “riskira” parsto tisuća kuna da digne cijenu na >120 kn do 15.01. pa dokap i upali

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Ne znam što upravi treba da se sramoti sa ovim produživanjem roka upisa?
Ako ne ide – ne ide. I točka.

Draga Upravo, ako ima razloga za produljenje roka, NAPIŠITE TAJ RAZLOG I OBJAVITE GA!!!
Inače raspirujete svakakve sumnje.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Bravo Investimir. Sve si rekao u zadnjem postu.

Ovaj dio mi stvarno nije jasan.

Za razliku od 20 kuna između nominalne vrijednosti i cijene dionica odlučeno je kako bi se zaštitili postojeći dioničari kaže Pavletić.

https://www.glasistre.hr/pula/zainteresiranim-investitorima-pulski-se-brodar-predstavio-na-zagrebackoj-burzi-uljanik-plovidba-u-potrazi-za-25-milijuna-kuna-svjezeg-kapitala-576577



A stvarno neznam šta su oni sa tim povlaštenim mislili napraviti,mislim da ni njima nije jasno.

Uzimao sam zadnjih par mjeseci fino ispod 90-100.. cijela tržišna kapitalizacija je ispod 7mil. dolara, debelo manje od jednog tankera… sad se može kupiti i još jeftinije, jeste da su male količine, ali uz strpljenje ni problem… pa zašto bi uzimao povlaštene nominale 100 za 120…. zbog 5kn dividende??? i eventualno prvenstva prilikom likvidacije?

Napravili su totalnu konfuziju i kod postojećih i eventualno budućih dioničara povlaštenih, jer bi imali 2 tipa dionica sa različitim nominalama, gdje se nezna kakav će biti odnos između njih. Koja dionica na ZSE ima redovne i povlaštene različitih nominala, ja ne vidim.

ULJANIK IMA VEĆE OBVEZRE NEGO IMOVINU. kakvi bre tankeri , pa oni nemajui ni za kavu kamoli za tanker

ovo je agrokor sema -novci vaši, ideje nase . ne vala

tk ne da ne bi trebala biti 7 milja usd, ne bi trebala biti ni pola toliko.

pobogu, jel računa uopće tko kolio ulj mora zaraditi kroz koliko godina da uopče dode na nulu. 150 milja im treba samo da budu na nuli, ja ne znam kako uopće moze poslovati tvrtka s gubitkom iznad temeljnog kapitala ali i rh izgleda sve moze
[/quote]

Neznam kojom formulom si dosao da TK mora biti baš upola, Po meni bi trebali vlasnici dionica jos platiti da netko preuzme te dionice… iako meni zasad dovoljno i po ovoliko uzimati, ako bude jos nize isto dobro

New Report

Close