Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


VIRO

čini se zanimljivo.

Sad je cca 100, trebalo je ulaziti na cca 70 kn kao ja.

da trebalo je…pričekati uzlazni trend :=)
zašto nema negativnih ocjena ovdje?


VIRO

čini se zanimljivo.

Sad je cca 100, trebalo je ulaziti na cca 70 kn kao ja.

A tko kaže da ovo nije simetrični trokut kao obrazac promjene trenda na dnu ?

Zapanjujuća je ljepota simetrije grafa na Vlenu.
A i izvanjske su se okolnosti ponovile. Godina velikih remonta.
Ova je tema posve zamrla..

Za dvadesetak dana je izvješće mislim da bi isto moglo biti zapanjujuće lijepo kao i simetrija grafa na Vlenu.

get rich or die tryin'

Zapanjujuća je ljepota koliko djuro moze potonuti.

Lijepa divergencija !

Molio bih kolegu vlad1111 za TA ATPL po zatvaranju današnjeg trgovinskog dana. Hvala.

Naravno, od vlad1111 očekujem da da osvrt na TA ATPL, ali mogu se i drugi relevantni tehničari uključit.
Molim kolegu vlad1111 da ne ignorira ovu zamolbu.

Graf je polugodišnji.
Generalni trend je up.
Sada trgujemo sideway.
Ovo je četvrti put da tučemo u otpor od 468 kn.
Što više pokušaja, to jači otpor.
Ali je i jača nakana cijene da otpor probije
Ako probijemo 468 na velikom volumenu, onda imamo nastavak up trenda. Prvi target 520 kn
Ako ne…. nazad u raspon
Tako ja to vidim.
A tehničare čekamo 🙂

može dakle graf? prva značajnija razina je bila na 480 kn..sa povremenim uzletom do 490 – 500 (prva štenga..da li tržište još pamti te cijene, vidjet ćemo)
a preko 500 do 520 (i 540) je slijedeća štenga 🙂
ajmo promatrat, dok tehničar(k)e čekamo 🙂

I prošlotjedna miljenica, Saponija.
Polugodišnji graf
Uz malo mašte cup ‘n handle obrazac
Break na 270 kn, prvi target 320 kn. Po obrascu.
Možda bude, možda ne bude

Ja udrila po asku sve do granicnika. Tako da se zna ko je. Bitnije je biti u pravu nego zaradit, ponekad.

Tankersku nisam. Izisla, pa neka se drugi raduju. “Haha”,najdraže mi je kad se netko nakelji u javnom prostoru. Umjesto haha uljudno je staviti 🙂

Dakle burza kao primjer dinamičkog socioekenomskog ponasanja tj. visokodimenzijski kaos sa ogromnim brojem razlicitih varijabli te nestacionarnost transakcija da bi se mogao identificirati pripadajuci atraktor ostavlja dojam nepredvidljivog ponasanja. Medjutim na ovom stupnju uvida izgleda nemoguca misija. Ali ipak se naslicuje da je kaos ustvari ponavljanje tesko uocljivih pravila koji tvore pravilne strukture kao fraktali npr.
I zato ponekad ugrubo mozemo to primjetiti i na burzi koja ponavlja slicne obrasce.

Neki me pitaju moje targete i razmisljanja za vise dionica. Isto je nezahvalno prognozirati, ali evo mogu pokusati barem reci sto mislim, ovaj put i graficki, iako nisam od grafova previse.
Jedna od trenutno meni zanimljivih dionica je Saponia koja krece u dugorocni bull koji ce biti slican kao na ATGR.
Slijedi 5 valova gore, usudio bi se reci s vrhom preko 700-800 kn kroz neke 2 do 3 godine.
Tpng bi mogla do 85-90kn, HT do 270-300kn…ne bi dalje nabrajao. Trenutno u fokus ulazi i Hpb, dosada uspavana, ali itekako potcijenjena i na dnu.
Glede Crobexa vrh prvog vala ce biti na cca 2400.

New Report

Close