Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Analiza za ARNT. Weekly chart. Jedna od likvidnijih dionica koja još nije napravila nikakav rast.

Nakon dugotrajnog downtrend-a od početka 2017. napokon se nazire preokret trenda. Zadnji LL je bio u 3/19. Tada smo imali bullish divergence koji je indicirao preokret trenda. Sada cijena formira cup&handle, RSI kontinuirano raste i trenutno je iznad 50, MACD i OBV su također u uptrendu. 21MA i 50MA podržavaju cijenu, u srpnju je 21MA prešla 50MA prvi put nakon dvije godine.

Sve dok je cijena iznad 360 je buy. Potencijal ovog patterna je 20%.

Ne pratim inače ovu dionicu, ne znam kakvo je poslovanje, možda dobro izvješće krajem mjeseca bude poguranac da cijena prijeđe 385 kn i time formira HH te potvrdi uptrend.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ne znam zašto mi je moderator obrisao post od sinoć, pa ga ponavljam.

Analiza za PTKM, up potencijal 37%. Vidjeti graf u prilogu.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Dal se vidi ovde kam ATPL ide 🙂 ….

Evo još jedna analiza za ATPL. Daily chart.
Sve je u skladu sa mojim prijašnjim grafovima.

Cijena je u uptrendu. Imamo breakout iz ascending triangle-a (bullish patter gdje se događa akumulacija i raste pritisak za nastavak uptrenda) kako sam i najavljivao. Sada imamo retest prijašnje zone otpora. Sve školski.
EMA 21, 50, 100 i 200 su pozitivno strukturirani i pokazuju jak i stabilan uptrend.
RSI je preko 50 i u uptrendu.
MACD je pozitivan i jasna je promjena prijašnjeg trenda – ima još prostora za rast.
OBV visok i u uptrendu.
CMF pozitivan i u uptrendu.

Na grafu sam naznačio buduće linije otpora gdje će se cijena vjerojatno konsolidirati prije daljnjeg rasta.
Prvi kratkoročni target je na razini cca 560 kn, što je target ascending triangle-a. Međustanica je R2 na 530 kn koju očekujem da ćemo osvojiti već kroz par dana, a možda već do kraja sljedećeg tjedna i napad na zonu 560 kn. Dalje ću znati prognozirati ovisno o tome gdje će se cijena konsolidirati.

Pozdrav!

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Još da na ovo gore nadodam, i Ichimoku Cloud ukazuje na uptrend. Cloud je bio potpora cijeni početkom 10-og mjeseca odakle je cijena nastavila uptrend. Također, Ichimoku predviđa uptrend sve do početka 12-og mjeseca. Dalje ćemo vidjeti.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

PTKM za sada sve po planu. Cijena se povukla do 0,5 Fibonacci nivoa gdje se stabilizirala, sada bi mogli dalje napadati kotu 68 kn.

Nemam PTKM, samo pratim.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.


Dal se vidi ovde kam ATPL ide 🙂 ….

Prema 800-900 kn



Dal se vidi ovde kam ATPL ide 🙂 ….

Prema 800-900 kn
[/quote]
Neki ocekuju cudu a book cca 400kn. Dionica je vec precijenjena. A slijedi i manja korekcija indeksa do 1950-1970.

Netko je pitao za CROBEX. Graf u prilogu.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.


PTKM za sada sve po planu. Cijena se povukla do 0,5 Fibonacci nivoa gdje se stabilizirala, sada bi mogli dalje napadati kotu 68 kn.

Nemam PTKM, samo pratim.

Je, lijepo je trackirati uptrend, no za njega trebaju najmanje dvije stvari: gorivo i održivost valuacije. Tehničku treba staviti u odgovarajući kontekst jer se i kod PTKM i ATPL radi o tradicionalnim industrijama lokalnog karaktera ili malenog globalnog utjecaja (kod PTKM i zanemarivog freefloata). Ako želim analizirati bulk sektor, onda ću radije pratiti likvidan papir preko bare nego ATPL. Gledajuci te papire, nema jasne potvrde nastavka uptrenda, iako su neki papiri iz sektora na pragu proboja “otpora”… tipa SBLK. A neki i dalji razvijaju solidan uptrend tipa DSX, dok je ostatak ekipe ugkavnom u sideways… SB, EGLE, NM, GNK Itd Itd

bravo, odlično…samo preko bare je situacija malo složenija nego ovdje na selu (nema jasne potvrde nastavka uptrenda):
“Starting a couple of years ago, the BDI also became useful as a leading indicator for the stock market. Its movements now tend to show up about 25 trading days later in the movements of the SP500. That’s a pretty fun insight, because it can tell us ahead of time about the future movements of stock prices.
This relationship got into trouble in January and February 2019, when a big BDI drop was not echoed in the SP500. That drop in the BDI came about mostly due to the collapse of a dam at an iron ore mine in Brazil, which sent a shock through the shipping market because of the sudden cutoff in the shipping of that mine’s ore.
I wish I had a good answer to the question of why it really did not work all that well before August 2017, and also why it has correlated well since then. I do not have that answer, but I see that it is so. I also see that what lies ahead on this agenda is a big rebound by the BDI which is now due to get echoed by the SP500.
https://www.mcoscillator.com/learning_center/weekly_chart/baltic_dry_index_leads_stock_prices/
Tom McClellan
Editor, The McClellan Market Report


Netko je pitao za CROBEX. Graf u prilogu.

Evo update ovog istog grafa za CROBEX. Za sada je sve u skladu sa predviđanjem, CROBEX lijepo prati moju crvenu liniju 🙂 Vidjet ćemo gdje će se zaustavit.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.



Netko je pitao za CROBEX. Graf u prilogu.

Evo update ovog istog grafa za CROBEX. Za sada je sve u skladu sa predviđanjem, CROBEX lijepo prati moju crvenu liniju 🙂 Vidjet ćemo gdje će se zaustavit.
[/quote]

Lijepo, ali kasnite dobrih 6 mjeseci.

Mi znamo od 29.3. da smo prešli u rastući trend na Crobexu.

Tigrus, pitali su kada ce i hoce li pad i dokle ce ljosnuti. Ne pricamt o sirem trendu.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Pregledavam neke starije grafove da vidim kako su se stvari odvile u odnosu na predviđanje.

Na DLKV sam pogodio dno točno u decimalu :), target je još uvijek u igri.

Ne trejdam s ovim, samo si zabilježim nešto kada mi se učini kao dobar stup. Nešto od toga objavim i ovdje na forumu, možda nekoga zanima. Nije loše za brusiti zanat.

Pozdrav!

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

New Report

Close