Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

HPB i ERNT izgledaju potentno.

.

HPB se konsolidira ispod 210 nakon brekaouta iz trokuta. Kada/ako probije ovu razinu targetiram 250.

.

ERNT se također konsolidira u obliku falling wedge-a nakon breakouta iz ranijeg range-a. Cijena je školski testirala 208 i izgleda da stidljivo pokušava uteći.Prvi target mi je 230, drugi 240.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

*… skolski testirala 205…

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

netko kupi 3 kom HPB po 216, jucer nitko nije htio prodati po 210 i sad 10 sekundi nakon sto je isla na 216 netko rusi sve do 208. Pa ajde reci jel ovo normalno. Doslovno netko mrzi zaradu i prodaje jeftinije. ZNA SE ne sa svojom lovom. Dakle fondovi… Isti ti fondovi su kipali KOTR po 90 EUR ne tako davno… a gdje je cijena sad. Samo nek prodaju meni je to odlican znak iako mi se gadi.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

mitkko, 19.02.2024. u 19:14

HPB i ERNT izgledaju potentno.

.

HPB se konsolidira ispod 210 nakon brekaouta iz trokuta. Kada/ako probije ovu razinu targetiram 250.

.

ERNT se također konsolidira u obliku falling wedge-a nakon breakouta iz ranijeg range-a. Cijena je školski testirala 208 i izgleda da stidljivo pokušava uteći.Prvi target mi je 230, drugi 240.

Dobre analize, kolega. HPB za sada odrađuje jako lijepo i 250 nebi bilo nikakvo iznaneđenje, iako po meni, dugoročni target je na dosta višim razinama.

ERNT se puno više muči i mislim da ćemo tu još malo pričekati daljnji rast.

Da, nažalost, ERNT se muči. Panična reakcija na izvješće, cijena se u konačnici ipak oporavila… eto je sada opet na toj ključnoj (tako povijesno izgleda) razini na 204. Nisam ovime oduševljen, dat ću joj još malo prostora i onda vjerojatno rezati. Sada se formira nekakav veliki “flag”.. generalno takvi veliki patterni puno ne obećavaju, ili ako se i ostvare su obično vrlo tromi. Nemam pojma, za sada “wait&see”, uz tendenciju da prvom prilikom izlazim, ako ne sa svime onda barem smanjujem poziciju na pola. Glupo mi je sada izaći kada je cijena na razini podrške, ali neću dugo razmišljati ako padne ispod.

.

Ovdje sam prekršio dva pravila kupovinom ove dionice – prvo pravilo koje kaže da ne smiješ ulaziti u trejd prije izvješća (jer će cijena tu reagirati ovisno o rezultatima  izvješća, a ne tehnikalijama), glupan sam potpuno zaboravio da izvješće izlazi za par dana, i drugo pravilo da se trebaju kupovati “loptice skočice”, a ne “jaja” – naime, treba gledati na koji način se cijena odbija od neke ključne razine prilikom “dipa” – da li brzo odskoči kao loptica, ili se razbije kao jaje. Ovo je nažalost jaje.

.

HPB zato odlično napreduje, još malo pa smo na cilju… tu nemam šta dodati.

.

Imam novog konja za trku – RIVP. Cijena je zadnjih godinu dana formirala veliku “trubu”, prije dva i nešto mjeseca smo vidjeli breakout i od tada gledamo retest i konsolidaciju u obliku rastućeg trokuta. Cijena je trenutno na gornjem rubu trokuta. Target trube je oko 5,00€. Ovo je za razliku od ERNT i HPB puno likvidnija i tromija dionica pa mi onda i pozicija može biti duplo veća. U ovom slučaju sam zadovoljan i sa manjim pomacima cijene – ovdje tako pecam cca 5%. Cijena može “već sutra” napraviti breakout, ali može i još jednom testirati donji rub trokuta, dakle razinu negdje oko 4,65.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

JDPL je danas imao fantastičan dan. Nakon što se cijena cijedila gotovo cijelu prošlu godinu, prije tri mjeseca je cijena probila tu downtrend liniju i od tada se konsolidira. Danas smo napokon vidjeli breakout iz te konsolidacije. Cijena je praktički u jednom danu poskočila do prvog targeta, odnosno vrha prijašnjeg breakouta. Ustvari ništa neobično na ovako slabo likvidnim dionicama.

.

Današnji veliki volumen mi daje za pravo promatrati ovo kao početak novog uptrenda. Sljedeći prirodni target je 11.90, što je +25% od današnje zaključne cijene. Treba vidjeti kako će se cijena konsolidirati nakon ovog naglog skoka i tražiti priliku za ulaz za napad na sljedeći target.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Apdejt

.

RIVP je jučer (u petak) napravila breakout i danas smo vidjeli “follow through” na velikom volumenu. Cijena je prije breakouta sedam dana provela konsolidirajući se ispod te razine otpora, to je takozvani “build up”, što je dalo naznaku skorog breakouta.

.

HPB je dobro napreduje, danas smo vidjeli continuation nakon prethodne konsolidacije.

.

JDPL ću ovdje  spomenuti samo zato da imam sva tri moja pulena na okupu u jednom postu, iako se još ništa značajno nije dogodilo od zadnjeg grafa. Cijena je u konsolidaciji nakon breakouta, zadržala se iznad 200EMA i sada treba pričekati da se skupi momentum za potisak prema sljedećem targetu.

.

ERNT je završena priča, ali držim je i dalje na radaru, dionica je dobra za trejd.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Evo ga zlato na ATH, radi napokon breakout iz ovog velikog range-a. Target je 15-16% vislje.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Apdejt

.

HPB je došao točno do cilja, točno u cent. Uspio sam prodati najveći dio pozicije, ostalo mi je još malo jer je likvidnost na vrhu presahnula. Ostatak planiram riješiti prvom prilikom. Ovo je bio dobar run, inkasirao sam +33%.

.

RIVP se lijepo kosolidira, za očekivati je dalje nastavak uptrenda. Ova konsolidaicja je dosta visoko, tako da mi sada izgleda vjerojatniji ovaj gornji target na cca 5,00.

.

JDPL se za sada također lijepo konsolidira, dalje je za očekivati proboj 9.90 i povećanje likvidnosti.

.

Imam sada taj keš od prodaje HPB-a i moram priznati da ne znam šta kupiti. Od svih ovih dionica koje pratim još mi samo ADRS2 izgleda potentno, tako da njega držim na radaru i čekam breakout kao signal za kupnju.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Apdejt

.

HPB je prilično zaronio. Nemam više ovu dionicu, ali ju i dalje pratim, dobra je za trejd, kupit ću vjerojatno opet kada bude prilika.

.

RIVP je došao do targeta, prodao sam pola pozicije, inkasirao sam +4,70%. Drugu polovicu pozicije sam ostavio jer vjerujem da će potegnuti još malo gore, nalozi su mi već na asku. Spominjao sam ovo u prethodnom postu, cijena se dosta visoko konsolidirala pa mi se učinilo izvjesnim da će otići preko tog mog prvotnog targeta na 4,95.

.

JDPL je i dalje u konsolidaciji…nema za sada ništa novo.

.

Kupio sam malo ADRS2, samo kako bih ga pozornije pratio. Čekam da cijena napravi breakout pa ću onda ući agresivnije. U slučaju da cijena ne ode u željenom smjeru, 6,00 mi je razina gdje ću rezati.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Apdejt

.

RIVP je uistinu potegao do 5.00, prodao sam danas i drugi dio pozicije. Prosječna prodajna cijena mi je 4.98, što je +5,33% (bruto, prije brokerske provizije).

.

Mislim da neću više pisati na ovoj temi, tema je mrtva, osjećam se kao da ovdje vodim neki svoj privatni dnevnik… nema baš smisla niti potrebe. Šteta, volio bih sa kolegama trejderima ponekad izmijeniti pokoje mišljenje.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

iako je manje vezano na RIVP, a više na brodare i brodarske indekse, ovakav jednostavan tip grafikona daje must-have info- prometi vs razine cijena.
primjer – CapeAPR24

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

mitkko, 09.03.2024. u 21:47
..Imam sada taj keš od prodaje HPB-a i moram priznati da ne znam šta kupiti. Od svih ovih dionica koje pratim još mi samo ADRS2 izgleda potentno, tako da njega držim na radaru i čekam breakout kao signal za kupnju.

osim ADRS2, ZABA trenutno nije loš ulaz, likvidna, nakon što odradi ex-div korekciju, mogla bi uskoro krenuti..
JDPL je na dugačkom štapu, nelikvidan, ali može se više zaraditi

@rakam

Pozdrav kolega, drago mi je da si mi se pridružio na ovoj zaboravljenoj temi.

Evo mojih par svježih grafova. Trenutno moje jedine dvije pozicije – ADRS2 i JDPL.

.

ADRS2 sam puno kupio zadnjih par dana, držao sam ga na radaru neko vrijeme, čekao sam da ova konsolidacija uznapreduje. Konsolidacija uistinu jako lijepo napreduje i trenutno mi izgleda da nas vrlo malo dijeli od breakouta.

.

JDPL

Podebljao sam poziciju na ovom zadnjem dipu. Cijena je i dalje u konsolidaciji, treba joj dati prostora. Dionica je slabo likvidna pa nema baš smisla tražiti neke detalje na grafu, tu pratim samo generalni trend i support/rresistance zone.

.

Neke dionice držim na radaru. Jedna od njih je ADPL, trenutno izgleda kao da želi uteći. Vidimo prvi higher-high nakon dugo vremena i sramežljivi proboj ovog padajućeg trendlajna. Pričekat ću još malo da nije fakeout. Volumeni bi trebali porasti.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

JDPL mi je dugoročna pozicija, nije za trejdanje upravo zbog te male likvidnosti. Meni je ovo dugoročna pozicija, graf mi je poslužio samo za tempiranje ulaza i praćenje nekog općeg stanja, odnosno “tehničkog zdravlja” dionice.

.

Ovaj graf za Cape je dobar, jednostavan… ja što dalje to koristim sve manje indikatora, gledam u principu samo ove stvari koje su tu na tom Cape grafu – cijena i volumen. Ta “volume profile” opcija je super korisna, može se koristiti na Tradingview platformi, ali je ta opcija omogućena samo uz pretplatu. Na ovim mojim grafovima imam po defaultu prikazane RSI, MACD i EMA, a ustvari ih gotovo uopće više ne koristim.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

New Report

Close