Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobro, inside je kao rastezljivija ili bolje reći tolerantnija verzija haramija. Insajdu je bitno da je u granici prethodnog lowhigh-a, dok kod haramija mora biti unutar real body. Prema tom harami je ozbiljniji jer traži striktniju poziciju. engulfing ili hammer zelena bi bila negacija haramija dok bi engulfing crvena bila potvrda bearish haramija.
Ovo sad trenutno je harami bearish jer je dominantniji. Kako se postaviti ovisi o slijedece 1-2 svijeće, barem što se tiče prajs ekšn igrača.

Analiza za RIVP, vjerujem da ne trebam ništa objašnjavati.

Ne pratim RIVP pa ne znam šta se fundamentalno događa, volio bih da netko to iskomentira.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Pattern se ne mora uvijek realizirati, možda izađu neke pozitivne vijesti u međuvremenu ili dobro izvješće i sl.

Mislim da TA ne treba gledati skroz neovisno o FA. Kažem, RIVP ne pratim pa ne znam kakva je situacija fundamentalno. Ova projekcija cijene se temelji isključivo na grafu. Možda pomogne nekome tko to prati.

Pozdrav!

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

DLKV

Strategija je opisana na grafu. Breakout bi trebao popratiti veliki porast volumena.

Pozdrav!

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

TA kaze Djuro pri dnu. Po meni najbolji tip za jacu zaradu. Target 6.6 do 7kn. Kupnja.
Da ne bi bilo niste znali.

Nema nam Lulu, pa moramo sami…
Ovako to meni izgleda u najosnovnijoj verziji risanja, na prvi pogled.

Bravo

Bilo je očito.

Odo na sladoled

Još uvijek nema Lulu..
I još uvijek meni ovo jednako izgleda.
Cup ‘n handle… kolika je dubina cupa, toliko se očekuje rast cijene nakon proboja 6,90 na velikom volumenu.
To smo sve do sada odradili.
Hoćemo li obrazac do kraja, u cijelosti, tko će ga znati. Izgleda da hoćemo.

Jako dobro se OPTE drži na ovoj razini. Proboj na neku vijest bila bi odlična stvar iako ovo izgleda kao da netko već ima info.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

sada Crobex ne bude stao do 2200.

ajd napokon, malo se kilavio, ali to bi bilo to.

Ddjh..po planu i programu..lagano ulazenje..


sada Crobex ne bude stao do 2200.

ajd napokon, malo se kilavio, ali to bi bilo to.


To bi trebala biti jedinica kolega kolega od big 3.

VIRO

čini se zanimljivo.

Sad je cca 100, trebalo je ulaziti na cca 70 kn kao ja.

Evo još jedna analiza ATPL, ovaj put šira slika, weekly chart, fractal sa 2016. g., vrlo zanimljiva sličnost –

2016. (2019.)
1. veliki porast BDI-a,
2. stagnacija,
3. golden cross,
4. rast u Q4 i dalje – daljnji scenarij u 2016/2017. je bio BDI 1,75x, ATPL 4,0x,
5. kako će biti 12/2020.? – u slučaju ponavljanja povijesti BDI je na cca 3.000, ATPL 1.700 kn

Danas je BDI na razini 12/2017, tadašnja cijena je 65% veća u odnosu na danas. Analitičari predviđaju daljnji rast vozarina u sljedećoj godini zbog cijelog niza povoljnih okolnosti (vidjeti forum ATPL, puno tamo o svemu pišu).

Hoće li nam se ponoviti 2017?

P.S.
(neka vas ne zbunjuje zadnja cijena na grafu, investing.com sa kašnjenjem ažurira podatke pa fali jedan bar)

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

New Report

Close