Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



SPX novi high 1153, DOW kilavi.

novi high i krece pravac dole.
haha

[/quote]

dole jako teško……..da su odlučili dole sad smo trebali bit na 1000 no nisu…….
u ožujku su trebali po mojem dosegnut 1000 a druga varijanta je bila cca 1200……
po mojem nisu odigrali…………


molio bih TA za HT i DLKV.
hvala.

HT – odbija se od odpora koje ima na 318-320 (fibo 61.8, povijesni otpor, gornji boll).
Lagano je prekupljen, a SS je izašao iz prekupljenosti i dao slabašni sell signal.
Moguće medvjeđe divergencije (slabe) ukazuju na mogući pad. Prvi support na SMA 20 (310) drugi oko 305.

Formira se rastući klin koji je prvenstveno obrazac u downtrendu, ali je moguć i u uptrendu.
U slučaju proboja donje linije klina postoji 40% šansi za dostizanje tehničkog targeta od 300-310, ali to ovisi i o mjestu proboja.
Sumnjam da će i u tom slučaju probiti liniju trenda (zelenu) pa je vjerojatnije 310. Na 300 ima i podršku na donjem boll-u i SMA 50, ali i te krivulje rastu.

Sve u svemu, ne vjerujem da u kratkom roku može ispod 310. S obzirom na iznos dividende, HT je HOLD.

Štovani !!
Molio bih za pomoć. Skinuo novu verziju TT Pro zbog rušenja windozera, a koji ima podosta grešaka. Ako je netko voljan javiti mi parametre za MACD, Slov.St, Williams, RSI i Money Flow.
Unaprijed Vam se zahvaljujem !! [bye]

I very much love INGRA !!

Ma ljudi ne treba mi ocjena (ovaj puta). Skinuo sam novu verziju TT (v.8) i podosta je izmjenjena,. Stoga su mi stvarno potrebni parametri za narečene oscilatore, a i za ine koje Vi koristite, a nije Vam teško napisati !! (Npr. za Williams su parametri ludi.. pokazje sve naopako kao Antun Tun)
LP i Unaprijed HVALA !!

I very much love INGRA !!

Prackica (Popgun) danas jako lijepo radi na nafti!!!!!

svaka čast nekolicini na dobroj procjeni smjera, al meni da hebe izet izeta, više ništa nije jasno.
crobex mamicu mu, nekontam mu piruetu, kao na većem prometu jel, probijo gore – neki blef kontam…u prilog mu idu i najave vlade o kapitalnim radovima kao…
a amerikanci majkemi mi idu na jetra .gru gore a kao non stop se crvene pa kad opet ja negledam gru gore…i molbica još, petokraka mi blijedi pa molim nekog.
ajd zdravi bili i ajd neko pametan nek kaže koju

Deca bok. Crobex. Kao što možete vidjeti imamo dosta toga. Odbili smo se 3-4 puta u zadnjih deset dana od potpore linije uptrenda iz ožujka 2009. Točno iznad nas je otpor linije downtrenda iz listopada 2009. Označila sam i mogući mali silazni kanal u formiranju. Imamo i dalje veliki rastući trokut sa targetom 2800 u formiranju označen crvenom bojom.
U krugu je ključ riješenja, tu se nalazimo na raskršću dviju jakih trend linija, vidjet ćemo koja je jača. Uglavnom deca, ima za svakog ponešto.
Pozdrav


Deca bok. Crobex. Kao što možete vidjeti imamo dosta toga. Odbili smo se 3-4 puta u zadnjih deset dana od potpore linije uptrenda iz ožujka 2009. Točno iznad nas je otpor linije downtrenda iz listopada 2009. Označila sam i mogući mali silazni kanal u formiranju. Imamo i dalje veliki rastući trokut sa targetom 2800 u formiranju označen crvenom bojom.
U krugu je ključ riješenja, tu se nalazimo na raskršću dviju jakih trend linija, vidjet ćemo koja je jača. Uglavnom deca, ima za svakog ponešto.
Pozdrav


bravo buraz vrlo smisleno

neznam baš da taj golemi klin kroz toliko mjeseci stoji
s obzirom na promete trokut pomeni izgledniji


Deca bok. Crobex. Kao što možete vidjeti imamo dosta toga. Odbili smo se 3-4 puta u zadnjih deset dana od potpore linije uptrenda iz ožujka 2009. Točno iznad nas je otpor linije downtrenda iz listopada 2009. Označila sam i mogući mali silazni kanal u formiranju. Imamo i dalje veliki rastući trokut sa targetom 2800 u formiranju označen crvenom bojom.
U krugu je ključ riješenja, tu se nalazimo na raskršću dviju jakih trend linija, vidjet ćemo koja je jača. Uglavnom deca, ima za svakog ponešto.
Pozdrav

[rolleyes]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


Deca bok. Crobex. Kao što možete vidjeti imamo dosta toga. Odbili smo se 3-4 puta u zadnjih deset dana od potpore linije uptrenda iz ožujka 2009. Točno iznad nas je otpor linije downtrenda iz listopada 2009. Označila sam i mogući mali silazni kanal u formiranju. Imamo i dalje veliki rastući trokut sa targetom 2800 u formiranju označen crvenom bojom.
U krugu je ključ riješenja, tu se nalazimo na raskršću dviju jakih trend linija, vidjet ćemo koja je jača. Uglavnom deca, ima za svakog ponešto.
Pozdrav

kolegice slažem se s vama da je sad ključno vidjeti koji će od ta dva trenda prevagnuti. meni oscilatori izgledaju dobro, a formirao se i padajući trokut (kojeg sam spomenuo prošli tjedan) koji je jučer probijen s gornje strane. tehnički target proboja tog trokuta je između 2230 i 2250 pa će biti zanimljivo vidjeti hoće li se on dostići (i time probiti downtrend) ili će se desiti throwback.

no nije mi jasan ovaj veliki rastući trokut koji spominjete. taj trokut traje (do zamišljenog vrha) više od 12 mjeseci. prema klasičnoj TA tako nešto nije moguće (barem ja to nisam nigdje pročitao). stoga vas molim da mi malo pojasnite/argumentirate taj trokut tj. njegovo trajanje, ako nije problem…

@ XO1

Gospon XO1, čujte, možda ste u pravu, ali ja ne znam da postoji vremensko ograničenje trajanja rastućeg trokuta. Barem ja nisam to nigdje pročitala. Recimo da je prosjek oko tri mjeseca ali nema ograničenja kao kod nekih drugih obrazaca. Ono što Murphy ističe je da su trokuti intermediate obrasci u trajanju, dakle do 6 mjeseci ali i dodaje slijedeće, a to je bitno spomenuti.
Ponekad se trokuti mogu javiti na long term charts-dakle dulje od 6 mjeseci i u tom slučaju imaju vrlo važno značenje.
"Although triangles are usually considered intermediate patterns, they may occasionally appear on long term charts and take on major trend significance."
Dakle, pošto smo sad na 2/3 tog trokuta i na raskršću onih dviju trend linija, vrlo je vjerovatno da će ishod tog trokuta odrediti dugoročan trend na ZSE.
Osim ako neće, bik mamicu.


Although triangles are usually considered intermediate patterns, they may occasionally appear on long term charts and take on major trend significance.

Da, u pravu ste. Zahvaljujem [smiley]

…kuda ide Crobex…. [cool]
….za kolege u dionicama… [thumbsup]

"Istina je neotkrivena laž"


…kuda ide Crobex…. [cool]
….za kolege u dionicama… [thumbsup]

Bravo kolega! [thumbsup]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

onaj kome već godinu dana nije jasno kuda ide crobex se na marketu snalazi kao slon u staklarni

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close