RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 16:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,00
61.631
12,329
4,98
5,02
-0,40%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Malo spekuliram oko todluke o stjecanju vlastitih dionica.

Mozda su se nacelno dogovorili s CERPom, otkupe dionice i ponude dionicarima isplatu dividende (ili djela) u dionicama?

Takva tip isplate je znao ici i ranije. Ja bi pristao, a saznati cemo uskoro.

 

maro77, 15.02.2024. u 15:30

Malo spekuliram oko todluke o stjecanju vlastitih dionica.

Mozda su se nacelno dogovorili s CERPom, otkupe dionice i ponude dionicarima isplatu dividende (ili djela) u dionicama?

Takva tip isplate je znao ici i ranije. Ja bi pristao, a saznati cemo uskoro.

Nebi bilo lose,  “rijesili ” bi se vlastitih dionica i manje bi zive love morali dati . Meni ok .

 

 

havi2, 15.02.2024. u 16:09
Mozda su se nacelno dogovorili sa CERPom, otkupe dionice i ponude dionicarima isplatu dividende (ili djela) u dionicama? Takav tip isplate je znao ici i ranije. Ja bih pristao, a saznati cemo uskoro.

Ne bi bilo lose,  “rijesili ” bi se vlastitih dionica i manje bi zive love morali dati . Meni ok.

Dobro zvuči, i ja bih prihvatio takvu opciju, ali za sada takva kombinacija ne zvuči previše izgledno. Da je bio moguć dogovor, on bi nastao vjerojatno već u zadnja dva mjeseca prošle godine, ali nije.

Vjerojatno će sljedećih mjeseci dalje kupovati na tržištu i postupno dizati cijenu. Mogu mirne savjesti kupovati vlastite dionice jer RIVP je – uz uvjet ponavljanja prihoda iz 2023. – kratkoročno podcijenjen u ovom trenutku. O dugoročnoj podcijenjenosti da ne govorimo.



 

maro77, 15.02.2024. u 15:30

Malo spekuliram oko todluke o stjecanju vlastitih dionica.

Mozda su se nacelno dogovorili s CERPom, otkupe dionice i ponude dionicarima isplatu dividende (ili djela) u dionicama?

Takva tip isplate je znao ici i ranije. Ja bi pristao, a saznati cemo uskoro.

 

Da, odluka CERP-a da prodaju je bila dosta davno a za sada ništa, najbolje i za (male) dioničare i za državu bi bilo kada bi to Valamar pokupio u jednom komadu po trenutnoj cijeni… Pa zajedno sa trenutnim vlastitima to bi mogla biti dividenda u dionicama 1:25. Nisam siguran ima li takva dividenda ikakav privilegirani porezni tretman, u vrijeme kada je bila zadnji put čini mi se još nije bilo PKD i poreza na dividendu, ali čovjeka skoro veseli više nego cash 🙂

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Sada baš malo gledam količinu kod CERP-a, nakon odluke 18.12 je čak usporilo smanjivanje, valjda su još podijelili ono što je već bilo odlučeno, a sada traže kupca. Možda je to i razlog što je dionica prestala padati u zadnja 2 mjeseca…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Norveški naftni fond trenutno ima ulaganja u tri hrvatske kompanije

havi2, 19.02.2024. u 07:26

Norveški naftni fond trenutno ima ulaganja u tri hrvatske kompanije

To je pozicija 8. (PBZ skrbnicki), ocigledno vise vecih ulagaca na istom racunu. Pisao sam o cudnim trgovanjima te pozicije. Sad su malo pojacali kupnju, a i prema onome sto se javno vidi na stranicama fonda cini se da je bas norveski fond povecao svoju poziciju u 2023. jer porast vrijednosti premasuje porast cijene RIVP.

Norvezanima je ESG jako bitna stvar tu RIVP jako dobro kotira.

Ako dokupljuju, njima bi paket CERPa bio kikiriki prije pauze za rucak.

Kad je izvješće?

Poslovna edukacija

Valamar nastavlja s programom poslovne edukacije V-Executive u suradnji s pet institucija visokog obrazovanja u Hrvatskoj

Poziv na prezentaciju konačnih konsolidiranih i revidiranih rezultata poslovanja za 2023. godinu, Valamar Riviera d.d. obavještava kako će u petak, 1. ožujka 2024. godine u 13:30 sati po srednjoeuropskom vremenu (CET)  organizirati prezentaciju revidiranih rezultata poslovanja za 2023. godinu, za financijske analitičare i ulagatelje, putem aplikacije Microsoft Teams.

Prezentaciju će održati član Uprave g. Marko Čižmek i Elvis Knežević, voditelj Odnosa s investitorima. Molimo zainteresirane da, najkasnije do srijede 28. veljače u 15:00 sati, potvrde svoje sudjelovanje emailom na adresu ir@valamar.com kako bi dobili nužne poveznice za spajanje.

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/53481

 

Valamar Riviera, s druge strane, očekuje nastavak rasta profitabilnosti u narednim godinama, s većim fokusom na luksuzni segment, kao i nadogradnju hotelskih kapaciteta i ostalih sadržaja. S obzirom da je viši segment na koji se Valamar fokusira manje pod utjecajem makroekonomskih promjena budući da turisti u tom segmentu obično imaju veći budžet, ovaj scenarij smatramo najvjerojatnijim. To bi Valamaru moglo omogućiti veću isplatu dividende, a u 2024. godini procjenjujemo je na 0,24 eura DPS.

https://www.seebiz.eu/trzista/kolike-dividende-mogu-ocekivati-dionicari-najboljih-hrvatskih-kompanija/301629

Što se desava?

Toliko pljuju po Valamaru na fejsbuku, zbog hotela Pical. Kakvi su to komentari. Jel moguce da se toliko mucimo da ne možemo prijeći 5 e? Gdje ide naša lova. Šta to rade glavešine?

Stiže proljeće, a s njime i gosti. 🙂

Najstariji međunarodni teniski turnir u Hrvatskoj – Istarska Rivijera – i ove će se godine, od 3. do 10. ožujka, održati u Poreču. Pretkvalifikacije kreću već 29. veljače, a domaćini turnira i ove će godine biti Valamarovi objekti – Teniski centar Pical i Teniski centar Diamant. 


https://www.istriaterramagica.eu/novosti/sport/sve-je-spremno-za-52-izdanje-teniskog-turnira-istarska-rivijera-u-porecu/;

CERP prodao u dva trgovinska dana oko 10.000 dionica.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

https://eho.zse.hr//fileadmin/issuers/RIVP/FI-RIVP-93ed5b7c00a68846651af1266ca054bf.pdf

Lijepo izvjesce, divka 0,22

New Report

Close