RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.04.2024. u 09:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,20
27.945
5,374
5,20
5,22
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Osim sto su, dakle, ovogodisnji devetomjesecni ukupni prihodi Valamarove Imperijal Rivijere VECI od onih iz 2019. (u istom razdoblju) za cijelih +11,6%, ovo fantasticno izvjesce nadalje istice i ovo: “Ostvarena dobit Grupe iz poslovanja (EBITDA) viša je u odnosu na predCovid 2019. godinu za čak 40%! Broj noćenja u trećem kvartalu je u usporedbi sa istim periodom 2019. godine zabilježio tek blagi pad od -0,6%! U istom periodu, zabilježen je visoki rast prosječne prodajne cijene smještajne jedinice od 22,8% u odnosu na predCovid 2019. godinu. Ostvarenje viših prosječnih prodajnih cijena u odnosu na planirane uvelike je posljedica ove pandemije i rasta „last minute“ rezervacija preko direktnih kanala prodaje, Valamar rezervacijskog centra, ali i činjenice da je tržište iznimno dobro prihvatilo smještajne objekte visoke dodane vrijednosti u kojima je nedavno završen investicijski ciklus. Ulazak u posezonu, unatoč lošijoj epidemiološkoj situaciji, krenuo je također jako dobro. Tako je u rujnu ostvaren bolji rezultat i od predCovid 2019. godine (+3,7%). Podaci u knjigama rezervacija za listopad ukazuju na brojke gotovo na razini rekordne 2019. godine (cca 91%). Uz pretpostavku daljnje stabilne epidemiološke situacije u Republici Hrvatskoj i zemljama, glavnim emitivnim tržištima, daljnje normalizacije ekonomskih/ gospodarskih tokova u zemlji i svijetu, za očekivati je da će se pozitivni trendovi iz 2021. godine prenijeti i na 2022. godinu i donijeti postupnu normalizaciju turističkih tokova i povratak na „staro-normalno“. Prvi test potpunog oporavka bit će predsezona 2022.“

ja sam jučer i danas sve prodao,a vi kako hoćete …

lp

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

zorangutan, 29.10.2021. u 14:24

ja sam jučer i danas sve prodao,a vi kako hoćete …

lp

 

 

 

 

 

 

 

Svaka ti čast

 

zorangutan, 29.10.2021. u 14:24

ja sam jučer i danas sve prodao,a vi kako hoćete …

lp

Ok,  a može li se znati zašto?

 

@MrM

jer je izlaskom izvješća za 3Q ispucana i zadnja pozitivna vijest RIVP u ovoj godini koja je mogla držati dionicu oko 32,50 kn…uz to, em je croobex sada dosta visoko, em su svjetske burze već neko vrijeme na povijesno najvišim razinama s kojih daljnji rast ne ide pa ne ide…a meni se ne čeka opet neka luda vijest kao 2009. ili kao lani u proljeće koja će burzu u par dana stropoštati 30-50% dolje….zato lagano opet u cash pa čekati nove diskonte kad dođu…a doći će jer ništa ne raste vječno…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Sezona je bila dobra,iznenadujuce dobra i to se mora priznati,ali ova cijena dionice je previsoka i nema uporista u fundamentima.Naravno,sukladno novim okolnostima i ja sam revidirao svoje misljenje o vrijednosti dionice sa 15 na 20-22 kune.Dakako svako ima pravo i na drugacije misljenje.

iduce godine smo na ath, naravno svatko ima pravo na drugacije misljenje

itako se ovdje misljenja bacaju bez obrazloženja i ikakvih izračuna

slijedi nam precesija

discover, 30.10.2021. u 09:03

iduce godine smo na ath, naravno svatko ima pravo na drugacije misljenje

itako se ovdje misljenja bacaju bez obrazloženja i ikakvih izračuna

Istina.Pa dajte nekakva obrazlozenja zasto bi cijena “trebala”,po Vama biti na 25 ili 30 ili 40 kuna ili “koliko god”???Nakon toga cu Vam ja objasniti kojih sam se parametara drzao prilikom moje procjene.Drago mi je da bar netko nudi dati argumentirana obrazlozenja i izracune!

Tek uzgred,napominjem, da bi ipak trebalo sacekati godisnje izvjesce,koje bi moglo imati utjecaja na cjelokupne rezultate.

bisakovi, 30.10.2021. u 03:26

Sezona je bila dobra,iznenadujuce dobra i to se mora priznati,ali ova cijena dionice je previsoka i nema uporista u fundamentima.Naravno,sukladno novim okolnostima i ja sam revidirao svoje misljenje o vrijednosti dionice sa 15 na 20-22 kune.Dakako svako ima pravo i na drugacije misljenje.

 

 

Ova vaša prognoza o vrijednosti dionice je jako konzervativna

zorangutan, 29.10.2021. u 14:24

ja sam jučer i danas sve prodao,a vi kako hoćete …

lp

 

Sad kad su svi oprezni izašli ispod 33, može se lagano barem do 35 za početak…

Nakon rekordnog izvješća i to je premalo.

 

Za Valamar znamo da Valamar zna pa mi se nameće jedini mogući  zaključak a to je: Valamar i dalje izjavljuje da očekuje oporavak 2022/2023 a nastavlja sa daljnjim ulaganjima a od duga već pomalo boli glava da ali nas jer mi neznamo ono što oni znaju a to je da netko daje debele garancije valamaru jer upravljanje je odlično.

Valamar Riviera  do kraja godine očekuje oporavak poslovanja na 85% 2019. godine


https://www.turizmoteka.hr/hoteli/valamar-riviera-2021-godine-ocekuje-oporavak-poslovanja-na-85-2019-godine/


EBITDA na 93% iz 2019. i 85% ostvarenja iz 2019. do kraja godine. Uz ljetnu blokadu aviodestinacije Dubrovnik i zatvorena tri hotela zbog nedostatka djelatnika, sjajan rezultat. Sjajan. Da su ti kapaciteti bar malo sjevernije, napr. u Makarskoj, rezultat bi bio kao kod HIMR. Nije cudo da se najavljuje dividenda. Bit ce to povratak iduce godine u punom sjaju.

p.s. Kolega maro77, cestitam, imali ste pravo za DB. No, u usporedbi sa ADRS, RIVP je tamo uspio izvuci i nekih +5% vise. Bravo RIVP!

plavi01, 30.10.2021. u 17:50

Za Valamar znamo da Valamar zna pa mi se nameće jedini mogući  zaključak a to je: Valamar i dalje izjavljuje da očekuje oporavak 2022/2023 a nastavlja sa daljnjim ulaganjima a od duga već pomalo boli glava da ali nas jer mi neznamo ono što oni znaju a to je da netko daje debele garancije valamaru jer upravljanje je odlično.

Da,to je tocno da mi ne znamo sto oni znaju o dugu i sto planiraju.Mozda planiraju dokapitalizaciju na (recino) razini BV ili nize i na taj nacin zakonito i efikasno smanje(rijese) problem duga??? Za kompaniju je to dobro rjesenje,a za male dionicare ???

Nemam pojma sto ce odluciti,ali to je ,po meni,vrlo razumna opcija i u interesu velikih dionicara-vlasnika. Buducnost ce pokazati dali sam bio u pravu ili ne!!!

Sjajne vijesti o nastavku Valamarove posezone u 4. kvartalu:

Iako smo u “crvenom”, posezona u kampovima nikad bolja


https://vijesti.hrt.hr/gospodarstvo/posezona-u-nasim-kampovima-3337777

Posezona u našim kampovima, unatoč crvenoj boji na Covid karti, nikada u povijesti nije bila ovako dobra. Ozračje u nekim kampovima u Istri – i prema popunjenosti i prema vremenskim prilikama – više podsjeća na kasno proljeće. Nevjerojatna slika u Valamarovom kampu u Funtani na zapadu Istre, primjerenija više za rujan, a ne za sredinu jeseni. S tisuću i petsto gostiju kamp je čak i početkom studenog napola pun! - Većinom je bio veći udio mobilnih kućica, a manji udio samoga kampa, a ove zime imamo veći udio samoga kampa, parcela. Čak su i najave za kasnu jesen i za zimu vrlo dobre, kazao je direktor Valamar kampova, Bruno RadošSudeći prema porastu zanimanja mladih obitelji za kampiranjem i nadolazeća predsezona iduće godine mogla bi biti iznimno uspješna u tom sektoru.”

klaster, 30.10.2021. u 18:39

 

EBITDA na 93% iz 2019. i 85% ostvarenja iz 2019. do kraja godine. Uz ljetnu blokadu aviodestinacije Dubrovnik i zatvorena tri hotela zbog nedostatka djelatnika, sjajan rezultat. Sjajan. Da su ti kapaciteti bar malo sjevernije, napr. u Makarskoj, rezultat bi bio kao kod HIMR. Nije cudo da se najavljuje dividenda. Bit ce to povratak iduce godine u punom sjaju.

 

p.s. Kolega maro77, cestitam, imali ste pravo za DB. No, u usporedbi sa ADRS, RIVP je tamo uspio izvuci i nekih +5% vise. Bravo RIVP!

 

Odlicno izvjesce. Rekao bih ocekivano od tamo negdje kraja 8. mjeseca kad je postalo jasno da nema vise zatvarnja u podsezoni.

Dubrovnik nam pokazuje koliko imamo srece s polozajem Jadrana, a cinjenica je da ovaj nas “sezonski” turizm pokazuje puno vecu robusnost od cjelogodisnjeg tuizma koji je u puno vecim problemima. Najbolji primjer je ARNT gdje su lijepo vidi ta razlika izmedu njihovih RH operacija i ostatka grupe.

RIVP je u odlicnoj poziciji. Dubrovnik, Makarska i Hvar ce biti glavni generatori rasta u iducoj godini kada bi lako mogli do prihoda od 2019.+10%.

Nije mi drago da se situacija s covidom izgleda nastavlja i ovu zimu, ali mislim da ce se to odraziti pozitivno na nas turizam u cjelini jer svaki euro koji se ne potrosi zimi ostaje za ljeto (jasno uz predsezonu koja vise ne ovisi o restrikcijama kao sto vidimo po trenutnim podacima i potvrdama povratka grupnog turizma u 10. i 11. mjesecu unatoc porastu zarazenih).

New Report

Close