RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ambijent, 03.04.2020. u 19:03

Bisakovi, zašto dionica raste?

S 18 kn na 25 kn u par dana?

Pričali ste da će na 7 kn?

Pričao je dok nije kupio koliko je mislio , sad ga ni čut





ambijent, 03.04.2020. u 19:03



Bisakovi, zašto dionica raste?

S 18 kn na 25 kn u par dana?

Pričali ste da će na 7 kn?



U situaciji kad vlada totalna neizvjesnot hoce li ovo trajati jos mjesec dva (nadji mi jednog znanstvenika koji tvrdi da ce ovo zavrsiti tada i da ce nestati i da necemo imati vise nikakve mjere) ili godinu dve a trecu ces imati minimalne prihode ti radis zakljucke na osnovu nekog bounce-a?

Eto i nas ministar Bozinovic kaze da misli da ce ovo trajati jos namjanje godinu sa stezanjem i popustanjem a tu onda turizma sigurno nema. Ne mozes dozvoliti tisuce oboljelih jer to onda kontrolirati nemozes a s turistima bi to dobio.

Zivi bili pa vidjeli. Ako ste se sad ukrcali i odete na 40 svaka cast. Ja se kockati sa nijednom dionicom necu dok ne vidim kako ce se rasplesti stanje (a ovo je sad cista kocka) a jos uvjek armagedon nije iskljucen. Dapace.

A vrlo je vjerovatno da ce i bolje biti vani uloziti. Em mi se cini da ce to i u Americi dosta roknuti em se oni uvjek puno brze oporave. Pogledajte gdje su otisli nakon krize 2008. a gdje smo jos uvjek mi sa crobexom. A iskusni kazu “you cannot beat the market”.

@zm1

Kao prvo,ja sam pogodio kretanje cijene ove dionice,zar ne?

Nisam pisao da ce cijena na 7 kuna.

Nisam kupio niti jednu dionicu RIVP niti je mislim kupovati na ovim cjenovnim razinama.

Vi imate pravo kupovati sa svojim novcima po koliko god zelite.

Radi se o tome da je ZSE, sa svojim perjanicama, predvodnik tržišta. Gotovo sve svjetske burze su tjedan zaključile u minusu, a Balkanci u plusu. Sad će i ostali rasti.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

sonda, 04.04.2020. u 07:05

Radi se o tome da je ZSE, sa svojim perjanicama, predvodnik tržišta. Gotovo sve svjetske burze su tjedan zaključile u minusu, a Balkanci u plusu. Sad će i ostali rasti.

Jeli to ironija i zafrkancija ili Vi to ozbiljno?

ma nema veze što je ali je dobro za nasmijati

ja se smijem i sondi i bisakovi jer u svim ovim sranjima koja se već godinama događaju neznaš što bi piškio ili kakao odnosno plakao / smijao se jer jedino dobro što sam neki dan na N1 TV čuo je od dr. Primorca kada ga je voditelj emisije upitao dali nositi zaštitnu masku ili ne Primorac je odgovorio da treba ali se ne može to propisati jer zaštitnih maski ionako nema gdje za kupiti zato prijatelji uvijek vedro i optimistićno i smijte se jer smijanje je zdravo

kod nas je 2007. sve bilo napuhano do bola. nije bilo nimalo temelja u tadašnjim valuacijama dionica. zato i tolika moja odbojnost prema dionicama s velikim P/B omjerom. ADRS u najboljim tržišnim uvjetima ima P/B manje od 1, isto kao i ZABA i ADPL. Dionica može roknut dosta, ali nikad jako puno ispod knjigovodstvene vrijednosti, a ako se to to i dogodi, relativno brzo se oporavi. RIVP je u knjigama koliko, do 20kn? meni nikad nije bio nešto atraktivan za ulaganje, makar ga imam posredno kroz jedan fond…

Teoretski je moguće da virus bude tu još godinu dana, ali praktično ne, ako se ljudi budu držali onoga što im vlasti kažu. Ako budemo budale, ovo će trajat i 5 i 8 godina…sve je na nama, kako reče ministar Beroš.

Meni u ovome trenutku, ni uopće u ovoj godini ne pada na pamet ulaganje ubi jednog turista. Zapravo, nisam ih imao ni prije ovog svega, uz izuzetak ADRS2, za kojeg nemam bojazni. Valamar je jako izinvestiran i 2020. će biti gadan udarac za ovu kompaniju. Samo izađite van iz kuće…pa vani vlada strah čovječe, ljudi se gledaju ko u doba ‘crne smrti’…

ipak, lagao bih kad bih rekao da mi RIVP nije zamirisao na 20kn. razum mi govori – nemoj, nije to za tebe.

@bisakovi

Pa ajd sad, jel to može bit ozbiljan komentar? Naravno da se zezam.. Mada mi je bolje da prestanem, jer je na ovom forumu uglavnom napeto. Bitno je tko je što rekao i čiji je veći. Fali mi argumentirane priče u mirnom tonu, pa sam mislio da će to nekog nasmijati.

Uglavno, da se vratimo na RIVP i priči u kom smjeru će cijena. Pustimo priče tko kupuje i koja je trenutno cijena. Al ajde, 25 kn je, i na ovim razinama, kao što je netko ranije rekao, potencijal rasta je vrlo mali, pa se postavlja pitanje dal uopće u skorije vrijeme ulazit u nju. Ne vidim kako i zašto bi išla blizu 30 kn.

Jer, što imamo:

– ZATVORENE hotele do vjerojatno kraja 5. mjeseca.

– situacija na glavnim emitivnim tržištima nije još ni na vrhuncu

– opasnost od 2. vala koji se spominje na dalekom istoku (nikako ne mogu doći do kvalitetnih info o tome)

– upucavanje silnih novaca u spas radnih mjesta i gospodarstava

– SAD je posebna priča i tek čekamo eksploziju zaraze i pitanje je kako će se to odraziti na ostala tržišta

– imamo i kunu koja je sve slabija, ljude koje su željni vratiti se starom životu, trošenju i uživanju, i svašta nešto. Doista interesantno.

Granice se moraju otvoriti, al nitko ne zna koje mjere će biti na snazi. Rizik od uvoza virusa će biti ogroman i ako se to dogodi, džabe sve ovo.

Pa ajd sad budi pametan.

Zbog svega, čekam rasplet situacije.

I još nešto – mislim da je sve osim turizma i prijevoza putnika vrlo živo i radi punom parom. Stoga se stvara dojam da će i hoteli dobro raditi kad ovo završi. A neće. Pitanje je samo koliko loše će raditi.

 

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

pitanje je želimo li uopće da dobro rade ili želimo da što manje ljudi dođe. mislim da su zdravlje i sigurnost stanovništva važniji od dobiti od turizma ili bilo čega. da, lijepo je zaraditi, pogotovo kad do nečega možeš doći jeftinije nego ikad u redovitom okolnostima, ali moramo ići logikom da odsiječemo ruku da spasimo tijelo, a ne sijeći glavu da spasimo tijelo jer bez glave ništa. sve ove cijene na ZSE i u biti na svim burzama su izrazito povoljne u ovome trenutku, dugoročno gledano. ja računam da ću i za stvari koje sam kupovao i koje ću kupovat neko vrijeme zasigurno gubiti novac. iznenadio bi me neki V bounce scenarij. prije će to biti U bounce, nego V kad se sve slegne. a i živit ćemo u totalno drugačijem svijetu, bar neko vrijeme…posvuda je strah, a to ne prolazi samo tako. pa meni je majka pričala da je godinama nakon Domovinskog rata imala šokove kad bi netko vani jako lupio kontejnerom. Mislila je da granata pada…tad se znalo od kuda i od koga ta granata, a ovo je totalno nevidljivi neprijatelj, bez lica i imena i može biti bilo gdje.

prokuristica vjeruje u svoju firmu… to je uvijek lijepo vidjeti 🙂

https://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/RIVP_stjecanje_otpustanje_2020__242020150952.pdf

 

edit: sad sam tek vidio da je već postano ovo, isprike

Sutra ako ne ode na 30 kn onda posao nije obavljen, svašta..

Veliki od svojih dioničara traže pomoć pa ne isplaćuju dividende, primjer je Valamar koji je to nedavno objavio. Pregovara se o plaćama, ugovorima, obvezama, u razdoblju mrtve sezone cilj je ostati što bliže nuli. Sezona 2021. će biti jako izazovna, pojašnjavaju naši sugovornici iz hotelskog sektora.

75


posto pao je ožujku turistički promet, a dobar dio većih hotelskih kompanija ostavio je samo stalno zaposlene kojima je plaća već snižena

 

Tko preživi gladnu zimu, u sezoni 2021. mora biti spreman na rat cijenama

I danas rivp popratija rast vanjskih trzista .Vanjska trzista rastu na krilima optimizma pada zarazenih u zemljama koji su najteze pogođena.Kapitalizacija dobiti obavi se u jednom danu jer je volatilnost visoka.Uskoro popustanja mjera od pandemije i hrvatska vlada i njene mjere su doprinijele ovom rastu,Nesto od sezone ce se spasiti,Dok jedni mudruju vrijedi li ovo vise cijena nemilosrdno grabi.

https://www.poslovni.hr/hrvatska/tko-prezivi-gladnu-zimu-u-sezoni-2021-mora-biti-spreman-na-rat-cijenama-4224404

tko preživi prićat će

plavi01, 06.04.2020. u 11:24

https://www.poslovni.hr/hrvatska/tko-prezivi-gladnu-zimu-u-sezoni-2021-mora-biti-spreman-na-rat-cijenama-4224404

tko preživi prićat će

 

da, upravo to..

sljedeća 2021 će biti izuzetno izazovna.

ići će se defacto ponovno iz nule, te će biti rat cijenama što će definitivno dovesti do značajnog pada marži.

Sve će se vidjet na izvješću 🙂

New Report

Close