RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 03:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,22
88.651
16,979
5,22
5,24
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Ajd prestanite vise prosipati depru i pesimizam po forumu. Broje se prihodi, a ne nocenja i kisni dani. Broje se golovi, a ne slobodni udarci i korneri. Trazi se ostvarena kuna vise, a ne dlaka u jajetu.

Očito je nekima važnije da se 10 kuna zaradi na 5 turista nego isti iznos na 2 turista…
[/quote]

Ništa ja vas ne razumijem. Spomenuo sam noćenja u vidu toga da je izostalo povećanje noćenja u MAIS a sada koliko vidimo i PLAG (ako gledamo skupa kampove i hotele) a evidentno je da je povećan broj noćenja u odnosu na prošlu godinu te se imamo pravo nadati da je upravo RIVP dohvatila taj višak.

Ako ćete baš o kunama tada se bez rasta noćenja RIVP ne piše ništa pretjerano dobro. Očekujem rast financijskih troškova, rast amortizacije, rast troškova osoblja. Jedino što može održati ovu dionicu na ovim razinama je rast prihoda od cca 8% što je nemoguće ostvariti samo na podizanju cijene, pogotovo imajući u vidu tečaj HRK/EUR i/ili dizanje dividende. Jedino što može vinuti ovu dionicu u visine kratkoročno je knjiženje porezne olakšice a u dogledno vrijeme preuzimanje.

Samo je pitanje na što se točno fokusirate na neto dobit ili EBITDA. Po mom iskustvu naše tržište se fokusira na neto dobit. Bilo to krivo ili ne ( a dojma sam da je to krivo ) – to određuje cijenu.

Da se razumijemo RIVP mi je glavna pozicija u portfelju. Razlog zašto je ne kratim je taj što sam ušao prilično nisko tako da me sve ovo ne dira previše a i opekao sam se par puta pri izlasku. Za sad neka stoji, da vidimo što su uspjeli izvući.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Medju zadnjima će objavit izvješće, uglavnom to rade oni koji se nemaju čim pohvaliti. A mozda šećer dolazi na kraju

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Kad će više izvještaj?
Dugoročan sam ulagač ali me svejedno živo interesira kakav će im biti kvartal.

Hoće li to izvješće danas?
Imperial Riviera je rasturila sa izvješćem, pa tako nešto očekujem i ovdje

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Hoće li to izvješće danas?
Imperial Riviera je rasturila sa izvješćem, pa tako nešto očekujem i ovdje

Evo ga: Vaš link …

a sada je i Rivp pokazao ono sto se vidjelo cim je Adris izbacio report….

Top3 igraca nemaju vise prostora za rasti, ciklus turizma gotov za ovo desetljece….

Razočaran sam izvješćem. Prošle godine je u zadnjem kvartalu gubitak bio 313 milijuna kuna, tako da očekujem ukupnu dobit na kraju godine od 150 milijuna kuna što je pad od 40% u odnosu na prošlu godinu.

“U poslovnoj 2019. godini Grupa očekuje ostvariti konsolidirane poslovne prihode u rasponu od 2.175 milijuna kuna do 2.200 milijuna kuna (1.991 milijuna kuna u 2018.) ostvarujući očekivani rast od 9,2% do 10,5%.

U poslovnoj 2019. godini očekivana EBITDA Grupe kretat će se u rasponuod 750 milijuna kuna do 760 milijuna kuna (694 milijuna kuna u 2018.) što predstavlja porast od 8,0% do 9,4%.”

https://zse.hr/userdocsimages/financ/RIVP-fin2019-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex


"U poslovnoj 2019. godini Grupa očekuje ostvariti konsolidirane poslovne prihode u rasponu od 2.175 milijuna kuna do 2.200 milijuna kuna (1.991 milijuna kuna u 2018.) ostvarujući očekivani rast od 9,2% do 10,5%.

U poslovnoj 2019. godini očekivana EBITDA Grupe kretat će se u rasponuod 750 milijuna kuna do 760 milijuna kuna (694 milijuna kuna u 2018.) što predstavlja porast od 8,0% do 9,4%."

https://zse.hr/userdocsimages/financ/RIVP-fin2019-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Pozdrav


analiza IC do 2025 g.u 2019 g.drži vodu


Razočaran sam izvješćem. Prošle godine je u zadnjem kvartalu gubitak bio 313 milijuna kuna, tako da očekujem ukupnu dobit na kraju godine od 150 milijuna kuna što je pad od 40% u odnosu na prošlu godinu.

da, prilično razočaravajuće i još dolazi koji je 4Q uvijek loš



"U poslovnoj 2019. godini Grupa očekuje ostvariti konsolidirane poslovne prihode u rasponu od 2.175 milijuna kuna do 2.200 milijuna kuna (1.991 milijuna kuna u 2018.) ostvarujući očekivani rast od 9,2% do 10,5%.

U poslovnoj 2019. godini očekivana EBITDA Grupe kretat će se u rasponuod 750 milijuna kuna do 760 milijuna kuna (694 milijuna kuna u 2018.) što predstavlja porast od 8,0% do 9,4%."

https://zse.hr/userdocsimages/financ/RIVP-fin2019-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Pozdrav


analiza IC do 2025 g.u 2019 g.drži vodu
[/quote]

ima tko to izvješče za podijeliti ds nama

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Razočaran sam izvješćem. Prošle godine je u zadnjem kvartalu gubitak bio 313 milijuna kuna, tako da očekujem ukupnu dobit na kraju godine od 150 milijuna kuna što je pad od 40% u odnosu na prošlu godinu.

ako si razočaran ovakvim izvješćem, onda ti pojma nemaas ni o turizmu ni o fin izvjescima

prihode digli, rashode drzali pod kontrolom, marže održali i podebljali

ako mislis dwa se turisti vrednuju po neto zaradi, razmisli malo zasto je nijemac iskrcao milijune da platib lrh 13 ebitda, a tvtrtka lani natukla – 10.

rivp je na 11x ebitda

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

FI je solidno, kakva su sve bila ocekivanja a procitajte samo ovdje na forumu, koja se propast turizma nagovjestavala, ne bi trebalo kukati.
Inace svakom skeptiku je na odabir hoce li papire prepustiti u necije ruke i pricekati proljece!

Koliko ja znam LRH je plaćen 10,5 EBITDA. Povjerite još.


Koliko ja znam LRH je plaćen 10,5 EBITDA. Povjerite još.

Znam da smo sada svi razočarani. Ja sam vjerovao da će prodaja LRH pokazati da hotelske tvrtke nisu samo EBITDA koje sam se ja uvijek držao. Trebao sam se držati i dalje. Velika škola za mene.
Da se razumijemo. U LRH sam od 2012. Pratim poslovanje vrlo detaljno i nadao sam se da će se kroz preuzimanje dobiti neka premija u odnosu na to poslovanje. LRH je prodana za cca 10 EV/EBITDA (2020) tj za 11,7 EV/EBITDA (2019) tj na čak 12,3 EV/EBITDA koji je u

11,7 do 12,3 – zavisi kako budu izgurali još q4

a dobit 0

koji bedaki ti nijemci

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close