RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 03:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,09
6.103
1,198
5,04
5,08
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


@crnogor
Ne zamarajte se mojim postovima. Nisu namijenjeni vama.

nego kome? onome tko ne razmišlja svojom glavom?
vi tvrdite na topiku RIVP da su dionice podcijenjene nekoliko puta, ja vas ljubazno molim da brojevima pojasnite “po kojim je parametrima valamar podcijenjen nekoliko puta” pa mi ovako odgovarate?

molim još jednom – odgovorite brojevima po kojim je parametrima valamar podcijenjen nekoliko puta ili korektno napišite da je to bio običan druk pa da bude sve jasno.hvala

najveći klaun na forumu: drek-na-bidu-drek-na-asku

Vas zapravo ne zanimaju nikakvi brojevi. Pa vam ih onda niti ne treba davati. A kad je bilo i previse takvih brojeva, i to mnogo puta, nije bilo vas.

I – ako vec citate moje postove, onda citajte kako pise. Bez slobodne interpretacije. I ne tendenciozno.

Izgleda da ovaj menađment nije čuo za PEG pokazatelj.HAHAHA Izgleda da pojma nemaju.
Oreškoviću već 10 godina pišeš da će valamar propasti i da sve rade pogrešno
Sutra će ŽK na Danu velkih planova imati riječ pa priupitajte

FOTO: Počinje gradnja 790 milijuna kuna vrijednog luksuznog hotela s pet zvjezdica


U okviru hotela će se nalaziti i najveći hotelski event centar u Istri s kongresnim kapacitetom od 1.200 gostiju.
Valamar Riviera danas je u Istarskoj sabornici u Poreču predstavila najveći projekt u hrvatskom turizmu s čijom izgradnjom započinje u narednim danima. Valamar će u porečkoj zoni Pical realizirati investiciju u Hotel Pinea ukupne vrijednosti 790 milijuna kuna, čiji dovršetak je planiran za sezonu 2021. godine. Pinea Hotel bit će luksuzni cjelogodišnji hotel s pet zvjezdica i 514 smještajnih jedinica, u okviru kojeg će se nalaziti i najveći hotelski event centar u Istri s kongresnim kapacitetom od 1.200 gostiju. Projekt predstavlja transformaciju porečkog turizma prema onom više kvalitete, koji će otvoriti 500 cjelogodišnjih radnih mjesta, dovesti goste bolje platežne moći, povećati potrošnju, produljiti turističku sezonu i poboljšati kvalitetu plaža i šetnica u zoni Pical za građane i goste grada Poreča.

Uz već realizirana ulaganja u prethodnom razdoblju, Valamar planira ukupno uložiti oko 1,5 milijardi kuna u zonu Pical čime će nastati jedna od najatraktivnijih turističkih zona u Hrvatskoj, koja uz Hotel Pinea obuhvaća ove godine otvoreni Valamar Collection Marea Suites 5*, Valamar Parentino Hotel 4* (ex Zagreb) koji će se proširiti i dodatno obogatiti sadržajima za sezonu 2020. te postojeće smještajne kapacitete Valamar Pinia Hotela. Proširit će se gourmet ponuda s raznovrsnim restoranima i barovima. Valamar će u novoj zoni Pical u suradnji s Gradom urediti plaže, šetnice, sportske i rekreacijske sadržaje za građane i goste grada Poreča. Posebna briga

Ukupni TK dionicki promet cca. 40 mil. kn, gotovo polovina prometa iz najboljih pretkriznih vremena. A pola od toga samo na Krasu. Koji potencijal rasta vrijednosti dionica! Nakon recentnog rasta vrijednosti nekretnina pomalo se dogadja povratak ulagaca na ZSE i prelijevanje likvidnosti iz banaka. Cini mi se pritom da ce neke dionice, poput Valamara, biti zanimljivije od drugih. Uskoro ce i Q3 FI, a glavna sezona je gotovo za nama…

790 milijuna kuna. Pa odakle više izvlače toliku lovu? Najprije Rab, zatim Makarska i Hvar, prije toga Rabac i Hotel Marea, a sada još i ovo. Valjda vode računa da se ne preinvestiraju.

@bwana

Ako ste primjetili u obavijesti za dokapitalizaciju HIMR, da u istom sudjeluju skoro svi mirovinci koji imaju preko 100 milijardi kuna za investiranje, siguran sam da ce i ovdje biti slicna kombinacija ili nesto u tom stilu

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

FOTO: Počinje gradnja 790 milijuna kuna vrijednog luksuznog hotela s pet zvjezdica

Tko zna jesam li u pravu, ali kada sam vidio kolike su investicije pred Valamarom, povukao sam nalog s kupnje. Inace bi prosao, ovo investiranje od toliko stotina milijuna godisnje me sada pomalo brine. Daj Boze da oni dobro racunaju, ili da nesto iznenedujuce imaju u planu inace mi se bas i ne svida ovo.

Koliko sam ja razumio iz u medijima prenesene prezentacije, 790 mil. kn je ukupna investicija u 2 godine (fiskalne), kalendarski godinu i pol, jer se planira otvaranje za sezonu 2021 godine …



@bwana

Ako ste primjetili u obavijesti za dokapitalizaciju HIMR, da u istom sudjeluju skoro svi mirovinci koji imaju preko 100 milijardi kuna za investiranje, siguran sam da ce i ovdje biti slicna kombinacija ili nesto u tom stilu


Da, to je super, isto kao i prilikom akvizicije Imperiala i Makaraske. Ali i Valamar upumpava dosta svoje love i još isplaćuje dividendu. Ne bi trebalo biti problema jer čini mi se da ekipa dosta dobro zna što radi. Jer kad jednom završi investicijski ciklus, bit će love k’o blata.

Bas se mislim koliko bi vrijedio Valamar u Krasevim razmjerima, idem malo to u tablice potrpati!

Polako su i forumasi poceli shvacati sto se tu dogada. Jedino za mene objasnjivo je da drze market share kako bi mogli prodati kupcu kojeg ne zanima njihova bilanca vec udio u RH turizmu….

oni ce 2021 godine imati preko 4 milijarde DO+KO, a likvidnosti u KI mozda nekih 400 milja….

jos k tome isplacuju dividendu i otkupljuju gro vlastitih dionica, a EBITDA marza od +35% je za ovu upravu nemoguća misija vec godinama…

ako je vama to opravdano, onda Ok
jedino opravdano ulaganje u ovu dionicu sada(ostanak u njoj ili kupnja) je ako mislite da ce biti prodaje cijele kompanije i da ce premija biti zbog market shera

Moje pitanje je samo kada je dosta proširenja? moze li se to podnjeti u nedogled ili slijedi isto sto i kod slicno vođenih poduzeca? do kada se sve više zaduzivati? …iako svi znamo do kada”
-kad bude prekasno za drugo,
-svaki navedeni obnovljeni ili novoizgrađeni objekt treba nakon 5 do max 10 godina ponovno obnavljanje (restauriranje) i to da skoro samo zidovi ostanu.. ili pada kvaliteta i sve ostalo..

Znate li kako se danas grade takvi hoteli ili obnavljaju…
-prije su trajali 30-50 godina samo s farbanjem zidova i sitnim popravcima
-današnjim nacinom gradnje i obnove nakon 5-7 godina korištenja to se sve doslovno raspada.. radio sam u takvim objektima od obnove i sjaja pa do vode do clanaka i otpadanja stropa i raspadanja zidova a da ne govorim o skupoj stolariji sa hrpom elektronike i dizajnerskom namještaju..

imao sam dionice valmara i izasao s nulom plus dividenda.. ali sad nakon toliko najava i zaduzivanja zadnjih godinu i pol koliko pratim tvrtku smatram da ovo postaje veliki rizik za duze staze

FOTO: Počinje gradnja 790 milijuna kuna vrijednog luksuznog hotela s pet zvjezdica

Tko zna jesam li u pravu, ali kada sam vidio kolike su investicije pred Valamarom, povukao sam nalog s kupnje. Inace bi prosao, ovo investiranje od toliko stotina milijuna godisnje me sada pomalo brine. Daj Boze da oni dobro racunaju, ili da nesto iznenedujuce imaju u planu inace mi se bas i ne svida ovo.

hm, imaš pravo . Vlen je na osnovu preinvestiranja završio u stečaju , stol sa staklenim nogama. . A Ddjh ja na osnovu investiranja i prodaje istih i remonta T 84 odletio preko 300 kn. A jbga budi pametan

najvrednije stvari u životu su besplatne

FOTO: Počinje gradnja 790 milijuna kuna vrijednog luksuznog hotela s pet zvjezdica

Tko zna jesam li u pravu, ali kada sam vidio kolike su investicije pred Valamarom, povukao sam nalog s kupnje. Inace bi prosao, ovo investiranje od toliko stotina milijuna godisnje me sada pomalo brine. Daj Boze da oni dobro racunaju, ili da nesto iznenedujuce imaju u planu inace mi se bas i ne svida ovo.

i mene brinu velike cifre koje se ulažu jer krene li 2020.ili 2021. recesija bit će pušing u turizmu jer ljudi se prvo odriču putovanja, a onda je pitanje kako će rivp vratiti sva ta ulaganja?

Lagano se oživljava dionica nakon smirivanja i dosezanja vrhunca na Krašu. U sljedećih 3 tjedna očekujem rast dionice za 10%.

New Report

Close