RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.07.2024. u 10:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,12
373.730
73,060
5,10
5,12
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pa nije netko u marginu 2 ili 3 godine. Pogotovo nakon sto je počela padati cijena. Nije to dugoročni kredit.

kolega pjesnik lupetnuo sam i kad sam stisnuo enter vidio sat

Pa kolika je rata i na koliko dugo na margin od npr. 1 mil.kn?

Po tome kak se rasprodaje Izgleda da je RIVP najgora dionica na burzi. Suludo.

Vidim da obično nude na 12 mjeseci uz mogućnost refinanciranja…mislim
da su ti krediti financijsko samoubojstvo za male dioničare…šteta što ih ne
nude i u švicarcima…to bi onda bilo to…

Anonimno, 22.11.2018. u 12:53
Mislim da cemo za 8 dana biti pametniji oko daljnjeg kretanja cijene. Sutra je moguć margin prodajni day. Bilo bi vrlo korektno da trezor pokupi te dionice. Neki razgovori u tom pravcu su počeli. Vrlo korektno od Valamara. Svaka čast. Njima to nije problem ta količina, a malim ljudima će pomoći.

Meni nije jasno kaj ti briješ… nije trezor fond solidarnosti. Tržište jest svojevrsna arena u kojoj se igraju kojekkakve igre i igrice s različitim interesima i jednim konačnim ciljem – zarada. I sve je to legitimno dok je sve u skladu sa zakonom i pravilima igre.

trezor bi napravio najpametnije da pokupi te dionice i da se one potom ponište

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


bisakovi

ja jesam realan.
ajde vi kad već mene prozivate javno recite koja to značajna hotelska kuća u EU ima EV/EBITDA =8.3


Uopce Vas ne prozivam.Samo konstatiram neke cinjenice.Sami potrazite “peers” u svijetu i EU i usporedite.
Zatim,ocito je da trziste ne vrednuje dionicu kao vi i neki “optimisti” ovdje,vec je pred nama prilicna rasprodaja koja je izgleda tek pocela,zar ne?
Tvrtka je OK ,ali precjenjena,kako pisem jos od oko 40 kuna.Po meni,razina od 25-30 kuna bi mogla biti atraktivna za “ulaz” u poziciju,dakako ako se okolnosti bitno ne promjene i ne dode do vece krize ili recesije.

ZSE treba poslati RIVP upit za razloge drastične promjene cijene..


Od 30.10. do 19.11. je Trezor kupio 373.108 dionica, a fondovi (dioničari od 8-10 pozicije) su prodali ukupno 77.603 dionice. Znači da je krtica netko drugi…..

U knijzi dionicara se moze vidjeti da jako puno malih dionicara potpuno izlazi iz RIVP.Jako puno dionicara koji imaju između 500 i 2000 dionica je kompletno izaslo!….više dionica su prodali mali dionicari nego americki fondovi u zadnja 2 mjeseca

“ZSE treba poslati RIVP upit za razloge drastične promjene cijene”

Piše ti u postovima pojedinaca ovdje. Ali moraš razlikovati koji su to pojedinci, od onih drugih pojedinaca. 🙂

bisakovi

Baš iz razloga što sam dobar poznavatelj pokazatelja po kojima se trguju slične turističke kompanije na etabliranim tržištima vas pozivam da javno ovdje pokažete koje su to.
Ja osobno znam da takvih nema.

Ja ću za konkretan primjer navesti Melia Hotels Internationa SA koja se trenutno trguje na P/E=16.16, te je u potpuno drugačije investicijskom ciklusu pa je omjer EV/EBITDA mjerodavniji (Melia ima taj omjer trenutno na 11.05) u odnosu na RIVP (8.70).
Dodat ću da je sektorski omjer za P/E= 17.31 i EV/EBITDA= 11.89

Sad vi meni recite koja je dionica/firma jeftinija?

New Report

Close