RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 21:45
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,00
61.631
12,329
4,98
5,02
-0,40%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sjajni rezultati. Bolje od najboljih očekivanja.


OPTIMIZAM Valamar Riviera revidirala naviše visinu očekivanih prihoda Autor/izvor: Siniša Malus, sinisamalus@seebiz.eu
Datum objave: 24.01.2019. – 14:46:03
ZAGREB – Valamar Riviera danas je servirala optimističnu prognozu glede vlastitih poslovnih rezultata.
Očekivani poslovni prihodi Grupe Valamar u 2018. godini kretat će se u rasponu od 1.985 do 1.995 milijuna kuna što je iznad prethodno objavljenog očekivanog raspona od 1.960 do 1.980 milijuna kuna. Očekivana razina EBIDTA-e kretat će se u okviru objavljenog raspona od 690 do 700 milijuna kuna.
– Valamar će propisana revidirana konsolidirana izvješća za 2018. godinu objaviti u roku propisanom relevantnim propisima, priopćeno je iz kompanije.

Valamar Riviera, u prvih je devet mjeseci prošle godine ostvarila dvoznamenkasti rast poslovnih rezultata, unatoč usporavanju turističke potražnje u glavnoj sezoni, objavili su iz te kompanije. EBITDA, dobit prije oporezivanja, kamata i amortizacije, iznosi 857 milijuna kuna, što je u odnosu na lanjskih 772 milijuna kuna porast od 11 posto. Ukupni prihodi Valamara iznose oko 1,9 milijardi kuna, što je rast od 10 posto u odnosu na usporedno razdoblje prošle godine.
Valamar Riviera ove će godine u u svojim hotelima, ljetovalištima i kampovima od Istre i Kvarnera do Dubrovnika tijekom špice sezone zapošljavati gotovo 7.000 djelatnika, najavljeno je jučer. Uvjete i prednosti rada u svojoj hotelskoj kompaniji predstavit će u petak, 25. siječnja, u Kongresnoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu, od 10 do 15 sati u sklopu sajma Dani poslova u turizmu.

Ne razumijem zašto se stalno revidiraju rezultati jer to uopće nije neophodno. Uprava je mnogo revnija nego bi trebala biti. Revizija sa 1.960 na 1.980 ili 1.990 milijuna kuna predstavlja promjenu od 1-1,5%.

To nije značajna promjena i besmisleno je to revidirati obzirom da je godina završena i da će uskoro biti objavljeni konačni rezultati. Ako je namjera uprave upravljati na taj način cijenom dionice onda je to besmisleno jer onda mogu svaki 10-20 dana objavljivati kojekkakve izmjene procjena i ostvarenja i utjecati na cijenu. Nakon nekog vremena, nitko ih vise neće doživljavati.

Dobro večer, pa ja kažem ako ste već 15 godina u dionici, dovoljno je da je prodate i evo vam “Valamar show me the money”…. Pozdrav

ovako na brzinu računato ispada da je EBIT marža oko 35% … nije loše, obzirom na povećane troškove poslovanja (mislim prvenstveno na plaće) …

bilo bi dobro kad bi i drugi bili tako revni i transparentni kao i valamar a rezultate će ionako pa ćemu ih onda i ne objaviti

predstavit će u petak, 25. siječnja, u Kongresnoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu, od 10 do 15 sati u sklopu sajma Dani poslova u turizmu.

Čudno kako se ignorira cijena rivp na zse.Mislim da se cijena mora otključati iako pojedinci to ne žele.
Rezultati in,transparentnost in,dividenda in…

A to je ZSE,, oni objave da su imaju vece prihode i zaradu od planiranog i likovi prodaju dionice,, da dionica padne 😂😂😂i sta onda ocekivati od bilo koje druge kompanije

Najveća istarska turistička kuća Valamar Riviera ove godine otvara luksuzni obiteljski hotel Valamar Collections Mare Suites s pet zvjezdica, sagrađen na mjestu bivšeg apartmanskog naselja Pinia Sunny Residence.

Uz hotel se nalazi atraktivna pješčana plaža, a od dodatnih sadržaja gostima će na raspolaganju biti 200 četvornih metara bazena, plaže, restorani i brojni drugi sadržaji prikladni za obitelji s djecom.
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/s-ovih-10-atraktivnih-hotela-krecemo-u-lov-na-rekordnu-turisticku-sezonu-foto-20190125

Dobar dan. Čitam često vaše komentare…sa naznakama neke vrste teorije zavjere, nekih nevidljivi i neopipljivih struja koje ruše cijenu!?
Ovo nije provokacija, ali molim Vas dajte već jednom obrazložite te insinuacija.
Moj komentar je čista znatiželja, jer je moje mišljenje da je cijena odraz tržišta, odnosno koliko su Ivan, Marko i Sime spremni prodati i za koliko su Jakov, Ante i Davor spremni kupiti. Ako mislite da nije tako i ta postoje razno razne manipulacije koje utječu na cijenu…. U redu, ali molim vas iznesite primjere. Čisto da mi početnici nešto naučimo, i ako je stvarno tako možda i odustanemo od kako puno vas misli “laboratorijske” umjetne cijene dionice! Hvala.

Mislim da je to samo zbog povećane transparentnosti. Sjetite se stanja prije 5-6 godina.
Odgovor za prodaju: točno, da mi treba prodao bih kravu muzaru. Ovako dok je mlijeka, vrhnja i sira i meni je ok. Mozda sam malo iskarikirao. Možda me malo upiknulo svakodnevno analiziranje i hvatanje za svaku info i promjenu cijene. Definitvno sam dugoročno u ovoj dionici. Moje isprike ako sam nekom povrijedio nešto.

Stižu odlične vijesti. U hrpici. Investicijski rejting u 2019. izgledno je da ide gore, u investicijski. Vrlo važno za financiranje. Br. 2; ministar turizma najavio vece prihode od turizma za 6%. Naravno da ce Valamar kao i do sada rasti više od hrvatskog prosjeka. Prema istraživanju u SAD Hrvatska je među 5 top destinacija U SVIJETU. Valamar diže plaće i osigurava si kvalitetne radnike na vrijeme. Nema razloga da otključavanje vrijednosti dionice na burzi koja je prema mome mišljenju potcjenjena za 20% sa ovim rezultatima. Vidjet ćemo efikasnost burze na nove vijesti. Cijena nije reagirala do sada.


Stižu odlične vijesti. U hrpici. Investicijski rejting u 2019. izgledno je da ide gore, u investicijski. Vrlo važno za financiranje. Br. 2; ministar turizma najavio vece prihode od turizma za 6%. Naravno da ce Valamar kao i do sada rasti više od hrvatskog prosjeka. Prema istraživanju u SAD Hrvatska je među 5 top destinacija U SVIJETU. Valamar diže plaće i osigurava si kvalitetne radnike na vrijeme. Nema razloga da otključavanje vrijednosti dionice na burzi koja je prema mome mišljenju potcjenjena za 20% sa ovim rezultatima. Vidjet ćemo efikasnost burze na nove vijesti. Cijena nije reagirala do sada.

Kolega kako samo 20%?! Pa gdje je to od ath na kojem je isto bila podcijenjena po vama??

slijedi nam precesija

Imaš pravo blizu 40% je niža od najviše do sada ath all time high. Ali vidjet cemo kako ce ici dalje….

Valamar Riviera d.d. – Informacija o stjecanju vlastitih dionica
http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/RIVP_stjecanje_otpustanje_2019__291201995951.pdf

50% dnevnog prometa tih dana je Valamarovo.

New Report

Close