RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 07:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,22
88.651
16,979
5,22
5,24
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ako netko želi pošaljem mu knjigu dioničara s usporedbom prodaja u zadnjem razdoblju.
Tri su skrbnička računa ( 9, 11 i 12 mjesto)-State street bank and trust company, boston.
Dionica imaju jako puno, nadam se da ne prodaju do kraja, jer će to onda potrajati..

Trend na Rivp-u je padajući i na grafikonima trenutno ne vidim točke otpora. Svi Vi koji ste unutra i drukate na njen rast ćete i dalje gubiti na vrijednosti jer još ne vidim promjenu trenda. Ja sam izašao na 41.60 čim su tehnički indikatori počeli pokazivati promjenu trenda i ne namjeravam ući sve dok mi ti isti indikatori ne pokažu novu promjenu. Za dioničare je i loše šta jedino trezor još kupuje i donekle brani cijenu. Kompanija prži cash da bi obranila cijenu dionice. Da li je to u interesu dioničara? Tek djelomično. Šta će se desiti kada trezor dostigne maksimalnu granicu koju zakonski smije imati ili kada ne bude bilo vise casha? Kome će prodati te dionice i po kojoj cijeni? Hoće li ih podijeliti sami sebi za nagradu?
Zapamtite pravilo: bolje ući u lošu dionicu u pravo vrijeme nego u dobru dionicu u loše vrijeme!

Neki nasi “forumasi” se cude padu cijene i zazivaju cak i dizanje margina u “padajucem trendu” jer je dionica “kao prejeftina”(sto je apsurdno i lose)!
S druge strane,neki ocito “veci igraci” ili strani fondovi (kako navodi Igor9) prodaju vece kolicine,jer ocito smatraju da je dobro prodati sada.
Problem je sto oni imaju daleko veci broj dionica za prodati,nego sto mali retail investitori,a vjerovatno i trezor imaju na raspolaganju novca za kupnju, sto implicira daljnji pad cijene.

Ja ne znam zašto pojedinci toliko drame oko pada cijene. Firma dobro radi, stvara vrijednost i razvija se. Problem je taj sto ocekivanja i moguće turbulencije na europskoj i svjetskoj razini mogu ugroziti dosadašnji rast i poslovanje. Plus svi uobičajeni problemi domaće burze od nelikvidnosti do netransparentnosti.

Ovdje vas je dosta neugodno iznenadjeno padom jer ste valjda umislili da ovdje nema rizika i jer ste navikli na dobre i povoljne vijesti. E, pa te vijesti i ta vremena su završena i treba se prilagoditi novoj situaciji i nastaviti živjeti dalje. Nisam gledao Graf lately, al očito je da je dionica u downtrendu i vjerojatno će naići skori odbijanac, no to neće značiti kraj downtrenda i promjenu smjera nego vjerojatnije tek privremenu stabilizaciju. Ciklus rasta je očito završen, treba se prilagoditi novom ciklusu i u njemu tražiti priliku, a ne se stalno čuditi i snebivati nad cijenom.



Ćitam što drugi pišu. A nitko se ne pita tko to prodaje tako žestoko. Da li je netko izgubio povjerenje u tu dionicu ili netko želi što niži start u idućoj godini pa namjerno ruši cijenu.
Pitanje svih pitanja. Na portalu moje dionice ne vidi se ništa nego samo da trezor kupuje.
Možda netko ima kompl. knjigu dioničara tamo se sigurno to vidi. Ajmo pokrenimo se !

Vec sam odgovorio na ovo pitanje, ali odgovorit cu jos jednom. Prodaju strani fondovi zato jer drugdje imaju puno sigurniji i veci povrat
[/quote]
Prodaju li strani fondovi, onda to rade neselektivno, jer iz svih (likvidnijih) dionica prelaze u americke obveznice kojima je odnedavno porastao prinos. Nije, dakle, problem u fundamentima (kvaliteti) valamara, sto je zapravo najvazniji zakljucak, nego u politici fondova. Stoga je otkup trezora i vise nego opravdan, jer kupuje po potcijenjenim vrijednostima. Turizam je krajnje likvidna gospodarska grana, pa tako trezor ima likvidnosti napretek, da moze amortizirati svu ovakvu rasprodajnu ponudu dionica. Trezor je dosada u posjedu manje od 2% dionica, a po skupstinskoj odluci moze kupovati cak do 10%. Mislim da su trezorci sasvim dovoljno mudri da pametno odvazu na kojim razinama ce pokupiti ovu rasprodaju dionica, pa onda vratiti cijenu gdje joj je realno mjesto. A ne bi bilo cudo da pocnu sada kupovati i fondovi, jer je prejeftino.

Inace, drukanje na pad ovdje nema nikakvog smisla, jer ovolike promete ne rade mali ulagaci. A veliki investitor, koji ovdje prodaje, ne cita ovakve forume i ne kreira svoju politiku ulaganja po forumaskim misljenjima. Kao ni trezor, koji otkupljuje. Mali ulagaci su samo (pasivni) promatraci, a ako i sudjeluju, onda je to tek u marginalnoj mjeri.

VALAMAROVA INVESTICIJA Umjesto Gospodarskog centra hotel za radnike


IB i NB ne prodaju.
Isključivo isti američki fond sa tri skrbnička računa.

Pitanje je koliko trezor ima snage (love) za to pokupiti jer da imaju snage za to vjerojatno bi se već javili fondu i riješili to u bloku. Ovako je očito da dogovora nema pa se fond iskipava, a trezor pokušava apsorbirati taj prodajni pritisak čekajući na kupnji tako da ne bude naglo zakucavanje s velikim minusom.
Znaš li kolike količine fond još ima na tim računima?

Ignore: KressoM, delux



IB i NB ne prodaju.
Isključivo isti američki fond sa tri skrbnička računa.

Pitanje je koliko trezor ima snage (love) za to pokupiti jer da imaju snage za to vjerojatno bi se već javili fondu i riješili to u bloku. Ovako je očito da dogovora nema pa se fond iskipava, a trezor pokušava apsorbirati taj prodajni pritisak čekajući na kupnji tako da ne bude naglo zakucavanje s velikim minusom.
Znaš li kolike količine fond još ima na tim računima?
[/quote]

Ovo je broj dionica na dan 09.11.2018 (vidi prilog)

Znači da sve prodaju i sve kupi Trezor udio bi mu porastao na oko 6%, što je još puno do maksimuma od 10%. Mjesta da sve apsorbira kod Trezora ima, pitanje je samo kako, do kada i po kojoj cijeni.

Trezor sada ima 2,5 mil. dionica, sto je 2% dionica (http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/RIVP_stjecanje_otpustanje_2018__21112018102209.pdf).

Ukupan broj dionica 3 skrbnicka je 4,35 mil., sto je cca. 3,5% ukupnog broja rivp dionica, a trezor moze kupiti jos cak 8%. Nema zime.

Hvala kolegi Igor9, ali ovo su igrači u top10 i to možemo pratiti na mojedionice. Oni ne prodaju zadnjih tjedan dana, tako da mislim da ovdje ima još prodavača…

Mislim da nema potreba za tolikim razglabanjem oko niže cijene dionice u odnosu na prijašnje razdoblje jer svi znamo da je razlog tome popust za Black Friday. 😀

Po svemu sudeci, i prodavatelju je premalo po cijeni ispod 35. Steta. Ocito prodaju americki fondovi. Ovi nasi kad rasprodaju, daju doslovno budzasto.

Od 30.10. do 19.11. je Trezor kupio 373.108 dionica, a fondovi (dioničari od 8-10 pozicije) su prodali ukupno 77.603 dionice. Znači da je krtica netko drugi…..

New Report

Close