RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 12.06.2024. u 20:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,03
25.326
5,038
5,02
5,04
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

maro77, 13.04.2024. u 01:18
Za 47 dionica mi se ucinilo da ste sugerirali neku simboliku, stavljali priloge itd. Pa sam zakljucio da 47 po vama nije slucajan broj.
Šalio sam se i s obzirom na samo 47 dionica u vlasništvu Protupredlagača, (pre)naglašavao sam mogućnost neke zavjereničke simbolike. 🙂 Naime, čovjek se mora malo štaliti jer na temi RIVP sve “vrvi” od komentatora i raznih mišljenja, zar ne? -.) Toliko da se nakon čitanja/pisanja na ovoj temi idem ponekad zabaviti na gradsko groblje. Ondje je puno zabavnije i ima više osoba silno željnih razgovora 😀 😛

 

maro77, 13.04.2024. u 01:18
Znaci s jedne strane imamo bojazan da bi neka zla dusa rusila cijenu za Mirka Mirkovica i po vama ni CERP+1.6M dionica nije dovoljno za obranu (za kakvog bi se to igraca radilo?).

s druge strane imamo bojazan da trenutno vecinski ili djelom vecinski imaju sansu povecati svoj utjecaj i smanjiti ovisnost o broju glasaca iz svoje sadasnje skupine.

Koja od te 2 opcije je realinija i koja predstavlja veci rizik za male dionicare?

1. Rušenje cijene (iz bilo kojeg opravdanog ili neopravdanog razloga) je zbog određene “specifičnosti”moje situacije veće zlo tako da nas dvojica ne stojimo na istim temeljima tj. pozicijama što se tiče kretanja cijene dionica. Shvatili biste u sekundi. Ali o tome mogu samo privatno. Dakle, meni odgovara umjereno podržavanje cijene i akumulacija dionica od strane Valamara, a AZ mirovinski fond koji u zadnje vrijeme kupuje je samo dobrodošao u tom kontekstu.

2. Opća je percepcija dioničarske javnosti zadnjih nekoliko godina ta da turizam nije “bog zna što za ulaganje” pa tako ni RIVP. Puno puta sam to ili nešto slično pročitao na “drugom forumu”. RIVP se čak dosta puta takoreći izjednačava s “nekretninskim biznisom” jer, eto, “nije to nešto posebno od firme, ma, rizično je to, mogli bi Nijemci više ne doći, osim toga, jako je zadužena ta RIVP, ali, hm, imaju dobre nekretnine pa ću, hajde, uložiti koji euro u to umjesto u neki nekretninski fond”. 😀  Ili je RIVP pak predmet trejdanja “koji nikada ne iznevjeri”. Pročitajte komentare. Npr. sve postove kolege Mollera na drugom forumu. I one koji govore o trgovanjima i komentarima tržišta. A ako se ipak u nešto ulagalo, to je bilo više u Arenu koja je, sudeći po frekventnosti postova i komentara zadnjh godina, bila puno poželjnija meta od RIVP. ali nije se baš proslavila. Plava laguna je također bila poželjnija meta, no tu je problem likvidnosti. Pogledajte kako u novije izgledaju ponude na kupnju, bacite pogled na temu PLAG. I tu prodaje ERSTE te vrši pritisak prema dolje.

3. RIVP kupuju većinom znalci, oni koji znaju prepoznati dugoročnu vrijednost, veliki dugoročni igrači, razni insajderi, oni koji žele solidnu dividendu, a sada i AZ OMF u najnovije vrijeme. No, svejedno, u cjelini i u široj  javnosti investicijski image (bio on objektivan ili ne) ove dionice nije nešto posebno. Prije će se razmatrati Dalekovod i IGH, ERNT i sl., nego RIVP.

4. Što ako se teoretski, npr. ERSTE, pored CERPića, na nekim budućim cijenama uključi u prodaju? U tom slučaju Valamarova kupovna moć od 10% vlastitih dionica može dobro poslužiti za obranu cijene.

 

5. Visoka cijena dionice je, osim toga, uvijek solidna obrana od preuzimačkih apetita. Visoka tržišna cijena povećava i onu ponderiranu prosječnu cijenu prema kojoj ide minimalna ponuda za preuzimanje. Velike svjetske turističke kompanije vjerojatno mjerkaju RIVP za možebitnu kupnju u budućnosti. Mislim da se vlasnicima RIVP i Upravi još uvijek ne prodaje. Imaju pred sobom investicije. Rast. No za koju godinu, nikad se ne zna. Iz perspektive zamišljene buduće prodaje tj. preuzimanja, za Upravu i sve insajdere je poželjno imati što više dionica što se upravo i događa, bilo direktnim kupnjama, bilo dodjelom dionica kroz program nagrađivanja.

6. Okrupnjavanje vlasništva. To je neminovan proces. Kako god i gdje god, uvijek postoje želje i tendencije za okrupnjavanjem vlasništva u smislu stjecanja 50% plus. Lakše se upravlja. Tko zna što se događa iza kulisa. Možda postoje različiti pogledi u vezi ovih tema koje će biti predmetom rasprave na Glavnoj skupštini? Imati dionica u vrijednosti od 120 eura i postavljati protuprijedlog je neobično. Možda iza toga stoji netko veći. Baš me zanima što će biti s tim protuprijedlogom i hoće li ga podržati netko veći.

7. U kontekstu okrupnjavanja može doći do akumulacije vlastitih dionica i nakon toga poništavanja istih kako bi se “na finjaka” povećao postotni udio postojećih velikih dioničara. Također možda AZ mirovinski koji bi akumulirao veći broj dionica može u nekoj situaciji u kojoj bi se vršile vlasničke pretumbacije u budućnosti odigrati neki jezičak na vagi i od toga profitirati. Možda je i to, osim same vrijednosti kompanije, motivacija za akumulaciju dionica od strane AZ mirovinskog? Ili možda kalkuliraju da bi mogli preduhitriti s kupnjama samo RIVP? ono, kupit ćemo sada, dok ovi nisu počeli s kupnjama vlastitih dionica jer će cijena kasnije biti samo viša.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Opisao si razloge za kupnju a što je s ovima koji tako agresivno lupaju po bidu? Možda znaju nešto više.

lojtra, 15.04.2024. u 10:58
Što je s ovima koji tako agresivno lupaju po bidu? Možda znaju nešto više.
Znaju možda više? Odlično za njih! Općenito je uvijek dobro znati više. 😀  Vama se izgleda pokvarila kristalna kugla kada smatrate da netko zna više (od Vas).

I još agresivno lupaju, kažete? Glavno da ste Vi, kada ste prodavali, prodali nježno i obazrivo, da nikoga uzrujate, a ove koji agresivno lupaju, za to lupanje bi trebalo protiv njih podnijeti dioničku prijavu za remećenje javne kotacije i burzovnog mira. 😀

👍🏻

@dyonicar

1.-7. sve mi je jasno 😀

ovo za aktivnost foruma i napise se vise ne cudim. Dosta je tu cenzure i otheralo je investitore. Nekad se i sam pitam sto radim ovdje. Uz vase postove, nekolicini drugih nickova, nema bas neke koristi.
odlucio sam donekle biti aktivan na forumu, da barem dam svoj dio. Ja sam svoje prve korake imao dok je NB imao blog i mogu reci da sam tamo jako puno naucio. Od njegovih postova ali i citajuci komentare. Posebno Antunove. Zao mi je da na forumu nema ni problizno te kvalitete. Sigurno je i bloger tada cenzurirao ali dalje je bilo kvalitetnog sadrzaja.
ovo sto pisete o mirovincima je jako siroka tema koja ce se tesko raspetljati, ali nadam se da je na RIVPu njihova manipulacija dosta ogranicena zbog interesa EPICa. I samo razdvajanje austrijanaca je nesto sto mi osobno odgovara tako da me za sada razvoj ovdje jako veseli.
Ovo sto pisete o percepciji dionice kao asset play ili rizicno je po meni samo u burek-trader krugovima. Jasno je da tolika imovina uz ocigledno odlican biznis nije nesto sto iskusni investitori propustaju.
Da samo dodamo inflaciju i revaloriziramo imovinu… ali to za long investitore nije ni bitno. To je intrinzicna vrijednost koja ne moze pobjeci. I jasno, dug prema njoj je smijesan. Zapravo uprava treba dobiti premiju zbog zaduzivanja u vrijeme najnizih kamatnih stopa i prije inflacije (sreca? Je, al bogami i velika stvorena vrijednost koja se jos nije “otkljucala”)

dyonicar, 16.04.2024. u 00:32
Izgleda da se AZ OMF kat. B ne šali i da ovi dokupi u zadnje vrijeme nisu bili “slučajni”.
AZ OMF kat. B dokupio +21.304 dionice. (transakcija u petak, 12.04.2024.)
Da. Više nema dileme. Ovo je u međuvremenu sustavna akumulacija.
Polazim od toga da se ne radi isključivo o izgledima na budući cjenovni rast i dividendu (lijepih 4,24% na trenutačnoj zaključnoj cijeni, još malo pa nestalo…), već bi motivacija također mogla biti sadržana u  zauzimanju snažnije strateške vlasničke pozicije unutar skupine austrijskih vlasnika.

Na ruku im trenutačno savršeno idu razni  trejderi koji su zadnjih dana kapitalizirali svoju dobit na cijenama od 5,20-5,30 eura te poslovične “drhtave ručice” kojima je ovdje, pretpostavljam,”kraj rasta cijene” tj. “raslo je to već dovoljno, treba prodati pa čekati da padne i kupiti ponovno!”. 😀

Zanimljivo je i to da je CERPić zadnjih nekoliko dana stao s prodajom. Hm, možda je za nastavak burzovne prodaje potrebna još jedna sjednica i još jedna javna pismena odluka o prodaji dionica RIVP? 😛 😀

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

HRVATSKA TURISTIČKA ZAJEDNICA: “Ovo je povijesno najbolja predsezona!”


(…)

Ovoga ljeta zračne linije s 41 zemljom


Što se tiče bukinga, u HTZ-u kažu da je Hrvatska među najpopularnijim i najpoželjnijim inozemnim turističkim destinacijama na tržištima Njemačke, Austrije, Slovenije, Poljske, Češke i Mađarske…


“Domaći turistički subjekti, kao i partneri na inozemnim tržištima, zadovoljni su rezervacijama. U prilog dobrim trendovima idu i zračne linije prema Hrvatskoj koje su ove godine uvedene prije kraja ožujka, dok će naša zemlja tijekom nadolazeće ljetne sezone letenja biti povezana s čak 517 jedinstvenih linija, odnosno očekuju se direktne poveznice Hrvatske s 41 stranom državom”, kažu puni optimizma u HTZ-u, prenosi N1.

HRVATSKA TURISTIČKA ZAJEDNICA: “Ovo je povijesno najbolja predsezona!”

1. Predlažem da kolegica Lisa razmisli je li joj prijatelj doista prijatelj. 🙂 Šalim se malo. 🙂
2. Volio bih znati prijateljevu argumentaciju zbog čega je RIVP navodno “precijenjena” dionica/kompanija. Mislim, ono, da i ja saznam pa da mogu zajedno s CERPićem prodavati. 😀

3. Nadam se da nije samo zbog toga što tako trenutačno odgovara gospodinu Blogeru?
4. Retoričko pitanje: Treba li se konstantno rukovoditi njegovom mišljenju ili je bolje njezgovo mišljenje uzeti samo kao JEDNO od mnogih mišljenja i kao opciju?

P.S. Vidjet ćemo hoće li nakon objave rezultata za 1Q_2024 tj. za jednogodišnji TTM RIVP biti “preskupa”. 😉

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Vrijeme je nikakvo i tako idućih 10 dana. Otkazivat će se rezervacije.

lojtra, 18.04.2024. u 09:35
Vrijeme je nikakvo i tako idućih 10 dana. Otkazivat će se rezervacije.
Kolega, gdje ste Vi to kada je vrijeme nikakvo? Da se mene pita, meni je ovo savršeno. Ok, nije (još) za kupanje, ali u redu je za aktivnosti koje volim.

 

+17.602 komada

Nastavak akumulacije AZ mirovinskog fonda.
Oni izgleda nemaju prijatelja – savjetnika za turističke dionice – kao kolegica, pa dalje kupuju, što ćeš! 😉

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

New Report

Close