Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kad i kad je lovrinčević rekao išta otimistično? nama treba zatvaranje 100 000 postojećih izmišljenih radnih mjesta da bi ostvarili rast. nova ne trebamo ni otvarati. nešto gledam crobex je prošle godine u ova doba krenuo nešto kao rasti. ove godine je uranio mj. dana. valjda na jesen zbog izbora neće biti ponovljen prošlogodišnji scenarij. nije mi jasno da je 2011.g. index bio na osjetno većim razinama. jesmo li od tad do danas prešli taj hebeni rubikon ili nismo?

who dares, wins

“Lalovac je kazao i da porezi puno bolje pune proračun negoli prošle godine te kako su prihodi od PDV-a do 30.4. bili milijardu i pol veći negoli u istom razdoblju prošle godine”

www.lociraj-popust.com

banka.hr
izvadak

Situacija na Zagrebačkoj burzi potvrđuje da bez snažnijega gospodarskog oporavka nije moguće očekivati ni povoljnija kretanja na tržištu kapitala. Pojačan interes investitora mogle bi donijeti nove inicijalne ponude kapitala i planirane privatizacije HEP-a i HAC-a, ako bi bile koncipirane tako da bi koristile razvoju domaćeg tržišta kapitala.

banka.hr

MMF-prepričano,reforme će napraviti neka nova vlada jer u ovih 6 mjeseci ništa od provedbi
A ja bi rekao i ništa od 2016.Ako se reforme sve poštelano ne završe u roku 3 mjeseca i ne počme sprovoditi novi cjeloviti program imat ćemo KAOS

slogan stranke na vlasti naprijed hrvatska

EK: Hrvatska će imati najveći proračunski deficit u EU


MMF-prepričano,reforme će napraviti neka nova vlada jer u ovih 6 mjeseci ništa od provedbi

a što ja govorim već 6 mjeseci? dok ova vlada ne ode ništa od oporavka burze niti gospodarstva! to nema nikakve veze s mojim političkim, nego isključivo s ulagačkim stavovima jer ova vlada ne provodi nikakve ozbiljne reforme nego jeftinim predizbornim potezima pokušava privući poneki birački glas više za predstojeće izbore, što je katastrofa za gospodarstvo, ali i logičan završetak neuspješnog 4 godišnjeg ciklusa upravljanja zemljom…

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


"Lalovac je kazao i da porezi puno bolje pune proračun negoli prošle godine te kako su prihodi od PDV-a do 30.4. bili milijardu i pol veći negoli u istom razdoblju prošle godine"

sad će oni, dok krene sezona sladoleda, namaknuti veće prihode od PDV-a i kazni za ne izdavanje računa, dok milijardice nestaju kroz cijeli sustav

Dvostruka mjerila <3 tako lijepa tako naša....

使用を信頼し、あなた自身の能力の

»In the meanwhile..«
Mjesečni pad ukupnih kredita u ožujku Vaš link …
Highlights: pad kreditnih plasmana praktično u svim segmentima (država -4,9% (2,7 mlrd KN)=, poduzeća 34 mjesec za redom – rađe se zadužuju u inozemstvu, građani (ovdje je rast na nivou statističke greške od +0,1%) – međutim pad i višegodišnja stagnacija u »najstabilnijem« dugoročnom djelu portfelja – stambeni krediti.

Pa ipak naslov: U prva dva mjeseca rast izvoza 5,8 posto, uvoza 2,1 posto Vaš link …
Highlights: Zanimljivo ponovo se za 10% povećao izvoz u EU a smanjuje izvoz u CEFTU unatoč našoj znanoj »nekonkuretnosti« – kako to vole naglasiti naši analitičari – prilagodba je sve bolja.
Proračun se iz PDV puni neočekivano dobro – do sada 1,5 mlrd KN više od planiranih.
I tako dok se omjeri platne bilance popravljaju mnogi kukaju – slutim da će se isti na kraju godine češkati po glavi kad krene rast BDP (1%-1,5% – umjesto skromno nam predviđenih 0,3-0,4%)
Dok u našoj barici vlada sumorna klima i depresija: Tržišna vrijednost dionica u svijetu rekordnih 75.000 mlrd. dolara Vaš link …
Već i prije će se priupitati dragi nam bankari – gdje je greška? Naravno neće se oni priupitati – priupitati će ih njihovi vlasnici [emo_namigusa] da se bolje razumijemo. Tada će krenuti i na ovim stranicama lagani optimizam i našoj sreći neće biti kraja.
Do tada uživajte u popustima.
BTW: Dotaknuo bih se samo nedavnih izjava guvernera oko zaduživanja i potencijalnog rasta kamata. Laik bi mogao postaviti i suprotno pitanje – kada se zadužiti ako ne u uvjetima niskih kamata? Budući smo sada dio EU, dakle i gospodarstvo je i više eurizirano nego prije samo nekoliko godina iako »kao nismo« u eurozoni – a defacto smo tamo već 15 godina zbog tvrdog tečaja HRK? Naravno da on nije imao u mislima te »uvjete« budući se u HR poduzeća i građani nikad nisu ni mogli zadužiti po niskim kamatama – a uvjet je definiranje osnovne (temeljne) kamatne stope ako već ne želimo EURIBOR – nije mandat HNB? Ne spada u regulaciju i stabilnost fin. sustava?
Oni koji misle da se može živjeti samo od povećavanja naknada – mislim da neće dugo preživiti..
Plus: Ovima što su protestirali zbog švicaraca bi bilo puno efektivnije da su „uložili“ u kartu do Bruxellesa i tamo održali miting.. Izgleda da je njima ipak malo više stalo do uspješne naplate kredita nego ovim lokalnim šerifima.

Milijarde su već nestale, ostali su samo milijuni…

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus


Proračun se iz PDV puni neočekivano dobro – do sada 1,5 mlrd KN više od planiranih.

Tako se dobro puni da su morali povecati trosarine na gorivo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Proračun se iz PDV puni neočekivano dobro – do sada 1,5 mlrd KN više od planiranih.

Tako se dobro puni da su morali povecati trosarine na gorivo.
[/quote]

Koliko mi je poznato PDV i trošarine su odvojeni prihodi proračuna pa bi rastom ukupne cijene goriva – povećavanjem trošarina trebali pasti prihodi PDV iz te potrošnje?
Povećanje trošarina je koliko razumijem bilo gašenje požara zbog dodatnih mjera usklađivanja u sustavu makroekonomske neravnoteže. Mogao bih pristati na to ako je to potrebno da se ispuni cijela računica oko udruživanja agencija i smanjivanja drugih parafiskalnih nameta.

A ako uzmete i stavite ovu moju rečenicu u kontekst proračuna i države onda ćete vidjeti da se u biti slažemo oko toga:

sikiriki, 08.05.2015. u 17:46
Oni koji misle da se može živjeti samo od povećavanja naknada – mislim da neće dugo preživiti..


Koliko mi je poznato PDV i trošarine su odvojeni prihodi proračuna pa bi rastom ukupne cijene goriva – povećavanjem trošarina trebali pasti prihodi PDV iz te potrošnje?
Povećanje trošarina je koliko razumijem bilo gašenje požara zbog dodatnih mjera usklađivanja u sustavu makroekonomske neravnoteže. Mogao bih pristati na to ako je to potrebno da se ispuni cijela računica oko udruživanja agencija i smanjivanja drugih parafiskalnih nameta.

Sad mi je sve jasno.

Nego reci, kada se makroekonomija uravnotezi hoce li se ukiniti trosarine na gorivo? Kako je uopce doslo da makreekonomskog neuravnotazenja?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Nije uopće bitno kako se proračun puni nego kako se troši. Nije li od fiskalizacije “prihod povećan 50%”?? No ni to nije dovoljno pa su se dignule trošarine.


Sad mi je sve jasno.
Nego reci, kada se makroekonomija uravnotezi hoce li se ukiniti trosarine na gorivo? Kako je uopce doslo da makreekonomskog neuravnotazenja?

Ne znam da li vam je baš jasno. Trošarine (excise duty, fuel tax ili ecotax) imaju praktično sve države na svijetu, ne vidim po čemu bi to HR trebala biti neka iznimka (EU Vaš link …). Ali da ima prostora za smanjenje i tih nameta – sigurno ima, kao i mnogih drugih – recimo i PDVa. Hoće li se trošarine ukinuti nakon izlaska iz monitoringa? – gotovo sigurno neće.
O tome zašto smo ušli u sustav monitoringa zbog makroekonomskih neravnoteža možemo razglabati danima i mjesecima. O tome kada ćemo izaći iz procedure i kako – također – ali činjenica je da se depresija ne može izliječiti beskonačnim kritizerstvom.
Ali da li bi djevojci u pubertetu sa 15 kg viška koju kolege u razredu zezaju zato što ne može pretrčati 200m rađe dali dobronamjerni savjet ili je popratili psovkom u hodniku? Svodi se na taj izbor..

@Andy

Vidite to vaše pitanje se lako može okrenuti u sljedeće:
Koliko je prihoda država izgubila od slabe kontrole naplate poreza prije fiskalizacije i zašto se ne uvedu slične mjere i na drugim područjima? Zašto je uopće bilo potrebno – recimo više puta dizati stopu PDV?
Izbjegavanjem plaćanja poreza se zatvara krug sive ekonomije i nelojalne konkurencije koja ubija svaku inicijativu i djeluje destruktivno na svako društvo, zato što promovira ne-fer odnose – nešto slično kao sistemska korupcija.
Zašto je bitno imati javne imovinske kartice za sve osobe koje obavljaju bilo kakvu višu javnu funkciju?

evo jednog od razloga zašto nema oporavka burze. pogledaj te gdje naši vodeći ekonomski stručnjaci ulažu. jedino odak ima na burzi uloženo nešto što je vrijedno spomena. znači njima je burza zadnja rupa na svirali.
Vaš link …

who dares, wins

New Report

Close