Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nisam ti frend…

Novinarka i ti bacate negativni spin, otkud novinarka (koja konstanto promašuje u prognozama oko PDV-a već par mjeseci) zna da se u slijedeća tri mjeseca neće nadoknaditi još milijardu kuna “minusa” PDV-a.

Jel želiš to reći da nam pad cijena nafte ne odgovara, bolje bi bilo da ode na 150 dolara [emo_smijeh]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


Nisam ti frend…

Novinarka i ti bacate negativni spin, otkud novinarka (koja konstanto promašuje u prognozama oko PDV-a već par mjeseci) zna da se u slijedeća tri mjeseca neće nadoknaditi još milijardu kuna "minusa" PDV-a.

Jel želiš to reći da nam pad cijena nafte ne odgovara, bolje bi bilo da ode na 150 dolara [emo_smijeh]

Ako novinarka baca negativan spin, onda ti bacaš pozitivan jer izdvajaš samo ono što ti odgovara u ovom trenutku.
Spin je spin, bez obzira na koju stranu vuče.

Što se tiče nafte želim reći da ponovo tvoj pokušaj spina ne prolazi, jer je evidentno da pad cijene nafte na svjetskom tržištu nema apsolutno nikakav utjecaj na cijenu nafte u Hrvatskoj, čak štoviše evidentan je obrnuto proporcionalni trend.

Spinaj dalje frende



Nisam ti frend…

Novinarka i ti bacate negativni spin, otkud novinarka (koja konstanto promašuje u prognozama oko PDV-a već par mjeseci) zna da se u slijedeća tri mjeseca neće nadoknaditi još milijardu kuna "minusa" PDV-a.

Jel želiš to reći da nam pad cijena nafte ne odgovara, bolje bi bilo da ode na 150 dolara [emo_smijeh]

Ako novinarka baca negativan spin, onda ti bacaš pozitivan jer izdvajaš samo ono što ti odgovara u ovom trenutku.
Spin je spin, bez obzira na koju stranu vuče.

Što se tiče nafte želim reći da ponovo tvoj pokušaj spina ne prolazi, jer je evidentno da pad cijene nafte na svjetskom tržištu nema apsolutno nikakav utjecaj na cijenu nafte u Hrvatskoj, čak štoviše evidentan je obrnuto proporcionalni trend.

Spinaj dalje frende
[/quote]

u cijeni benzina u RH nalazi se PDV + niz trošarina, a ukupni dio koji ide državi je preko 50% cijene koju plaćaš
također, bitna je komponenta proizvodnje kao i trenutka kupnje goriva

@stopwin

Ja sam nitko i ništa, malo pozitivnog spina koje ja tu bacim s vremena na vrijeme je zanemarivo s ekstremnom količinom crnila koja se prosipa po medijima od strane analitičara i novinara.

Spin koju bacaju ovi na vlast ili ovi u oporbi je razumljiv i lako ga se zanemari u bilo kojoj odluci na tržištu kapitala. Ali kad “stručnjaci” pogotovo povezani s bankama crnjače, a novinari to prenose onda osjetim potrebu za nešto tu napisati.

Po mom sudu, u ekonomiji nema nikakvih “stručnjaka” i prognozera… sve je to slučajnost i sumnjiva metodologija.

Ono što mene kao nekog tko pokušava zaraditi na TK veseli je kad uhvatim te nazovi stručnjake i medije koji ih prenose u group thinking-u.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju



@stopwin

Ja sam nitko i ništa, malo pozitivnog spina koje ja tu bacim s vremena na vrijeme je zanemarivo s ekstremnom količinom crnila koja se prosipa po medijima od strane analitičara i novinara.

Spin koju bacaju ovi na vlast ili ovi u oporbi je razumljiv i lako ga se zanemari u bilo kojoj odluci na tržištu kapitala. Ali kad "stručnjaci" pogotovo povezani s bankama crnjače, a novinari to prenose onda osjetim potrebu za nešto tu napisati.

Po mom sudu, u ekonomiji nema nikakvih "stručnjaka" i prognozera… sve je to slučajnost i sumnjiva metodologija.

Ono što mene kao nekog tko pokušava zaraditi na TK veseli je kad uhvatim te nazovi stručnjake i medije koji ih prenose u group thinking-u.

Pokušavaš probuditi kreativnost odbacujući pretjerani kriticizam i crnilo to je OK[emo_namigusa]

http://www.cybermed.hr/clanci/poticanje_grupne_kreativnosti

Stopwin realbear je i rekao da ce se potrosnja oporaviti u rujnu, a ne na godisnjoj razini. Takodjer na cijenu goriva u RH osim cijene barela nafte na svjetskom trzistu odredjuje i USD.

Da ne pričam o ovome:
2008. cijena barela 140$- cijena Eurosupera 6 kuna
2014. cijena barela 80$- cijena Eurosupera 10 kuna


Kad već pričamo, uzmimo u razmatranje i sljedeće:
2008. 1 USD – 4,995406 KN
2014. 1 USD – 6,050267 KN

Baš me zanima hoće li prva vijest na dnevniku HRT-a biti krš, lom i volatilnost na svjetskim burzama, te da dovedu kakvog “stručnjaka” protiv monetizacije da objasni narodu kako nama eto baš sada ne trebaju strani investitori.

Mi smo toliko bogati da se brinemo što će biti sa izmaštanom dobiti za trideset godina, a ne da sada dok imamo mogućnost spasimo što se spasiti može.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Tko ima problema s tlakom ….nek ne razgledava stanje na burzi.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Dobro je rekao predsjednik sjeverne Koreje da svo zlo krece iz Amerike .


Mi smo toliko bogati da se brinemo što će biti sa izmaštanom dobiti za trideset godina, a ne da sada dok imamo mogućnost spasimo što se spasiti može.

HEHEHE Pa to je nažalost naše stvarno stanje duha i razuma. Kolektivno van prostora i vremena.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Da budem otvoren, ja se slažem sa puno toga što piše Real Bear.
Ali se sa puno toga i ne slažem. Mislim da ga je malo zanijelo, da malo spina uz wishful thinking i ode u krajnost.
Moje mišljenje je da ne postoji razlog za rast Crobexa jer štednja neće nikud, a naročito neće u dionice, štednja građana je rezervirana za buduće poreze koji su sigurni kao što je sigurno da će sutra svanuti.
Što se tiče argumenta razduživanja banaka, stvarno ne razumijem zašto je za burzu dobro da su banke uzele novac štediša i odnijele ga u Italiju, fakat ne kužim prednosti tog poteza.
OD monetizacije neće biti ništa, ne zato jer će biti referendum nego zato što nema kupca- nema nikoga tko bi bio toliko lud da iskešira 3 milijarde eura.
Dakle, zaboravite i taj argument.
Onda imamo valuacije i dionice- ovdje čovjek jednostavno nema šta kupiti.
Ako je jeftino onda je u predstečaju, ako nije u predstečaju onda nije jeftino.
I priča gotova.
Turisti? Teška balončina.
Američko tržište uz sav rast još uvijek nije precijjenjeno u odnosu na Crobex.
Što mislite zašto je Crobex već par godina u kanalu i ne miče se?
Pa zato jer nije postojao fundamentalan razlog da raste, niti da pada.
Sad se međutim fundamentalan razlog za pad nazire.
Ja stoga predviđam upravo suprotan smjer za Crobex od RealBeara i očekujem napad na 1300 bodova.
Pozdrav

New Report

Close