Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja osobno ne vjerujem upravama/većinskim vlasnicima/zaposlenicima ništa, oni imaju svoje interese koji su nužno ne podudaraju s interesima malih dioničara/ špekulanata.

Oni prikazuju dobit kad njima odgovara, dokapitaliziraju kad njima odgovara i idu na IPO-o kad njima odgovara.

Zato se ja kao medvjed uvijek zalažem za uvođenje short sellinga, pa kad skužimo da uprava ruši cijenu dionice (ili je samo bolno nesposobna) da ih lijepo zašortamo do crne zemljice, pa će drugi put dobro razmisliti hoće li davati masne otpremnine i što će sve stavljati pod “ostale troškove”.

Treba se samo sjetiti 2007-2008 kako su se uprave/zaposlenici/većinski vlasnici masovno iskrcali na račun malih dioničara koji su bezglavo uletjeli poneseni sumanutim optimizmom.

Nemojte zaboraviti da postoje ljudi s ogromnim novcima na oročenoj štednji koja se ukamaćuje od onog epskog balončeka nekretnina i dionica, i gledaju što bi sada.

* Obveznice su im preskupe… pa zar nije država pred bankrotom.

* Turisti su im preskupi… pa neću valjda kupovati od nekoga koji ima x10 zaradu na tome, e baš neću turiste ako ne padnu bar 10%.

* Blue-chipovi su bljak i preskupi… ne može se to mjeriti sa AAPL i GOOG, a i mirovinci su tamo.

* Kod manjih se ne može kupiti milijun kuna, a da cijena ne ode 50% gore, pa neće valjda zli špekulanti zarađivati na meni.

Ali doći će i oni na kolica, i pitati će ima li još ću,ću… [emo_smijeh]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


Kolega Real Bear nikako da shvati da ljude ne zanima Return on investment, nego Return of investment. Hebe se njima kolika je kamata, glavno da je lova na sigurnom.

………………………


tako je kolega, fizičke osobe bi pristale i na ktu od 0.1%, interesantno je pogledati ZABA FI iz kojega se vidi da su neprihodujući plasmani fizickih osoba osjetno manji od loših plasmana pravnih osoba… zakljucke izvucite sami.

ma za šort sam apsolutni uvijek. to bi donijelo strahovitu dinamiku na tržištu i neka mi nitko ne govori kako je to tehnički komplicirano. ako ne znaju to implementirati neka dovedu one koji znaju. evo samo jedan mali primjer da vidite kako najveći norveški fond u svakoj sekundi zna koliku vrijednost ima. kompjuter sve računa. ne treba nam nekakva filozofija od milanovićevog kuma i njemu sličnih nazovi stručnjaka jer ima tu i ljudi koji trguju svugdje i sa svačim po svijetu pa ne puše te njihove priče iz vrtića.
Vaš link …[/url]
ako za ovo već par godina znam ja onda možeš misliti šta tek znaju oni ljudi koji su iz hr otišli u bijeli svijet, radili tamo, dokazali se i velika većina bi i te kako bila voljna (naravno uz neku nadoknadu) pomoći domaji da napokon i mi budemo neko kapitalističko društvo. onaj tko zna neka zaradi, a tko ne zna platit ćemo mu socijalnu pomoć. oni danas imaju po 20 000kn i više plaće!!! aloooo pa znaš šta sve moraš znati da bi to zaslužio u ovako siromašnoj državi.

who dares, wins

Osnovni fundamentalni pokazatelji

P/S = 0,39 
P/E = 11,49 
P/B = 0,86 
BVPS = 165,83
EPS = 12,36

jel bi vi kupili ovo?

Ako je IGH već odavno jesam na cca 145-150 kada sam prije 6 mjeseci predvidio ove brojke.
Ono što me sada čudi je kako cijene neće pa neće gore? Kao da se nekakav strah uvukao u ovu dionicu a mislim da nema pretjeranog razloga za to…

Nisam pretplatnik , pa ne mogu pročitati cijeli tekst , ali jako zanimljivo!

‘Izađite iz obveznica, kupujte dionice’


G. Realbear , komentar…[emo_namigusa]

Šveđani postali suvlasnici tvrtke Požgaj Flooring

www.lociraj-popust.com


Nisam pretplatnik , pa ne mogu pročitati cijeli tekst , ali jako zanimljivo!

‘Izađite iz obveznica, kupujte dionice’


G. Realbear , komentar…[emo_namigusa]

“”Nakon što su se prinosi na obveznice razvijenih država i najvećih svjetskih kompanija spustili na rekordno niske razine, a negdje zakoračili i u negativno područje, američki analitičari tvrde kako je ta investicijska klada postala neatraktivna te da je izlaz u dioničkom tržištu.

Posljednju golemu monetarnu injekciju od bilijun eura nedavno je ubrizgala Europska središnja banka (ECB), a taj je potez rezultirao rijetko viđenim efektom da čak i korporativne obveznice, poput švicarskog prehrambenog diva Nestléa bilježe negativne prinose. Drugim riječima, ulagači plaćaju toj kompaniji da bi kupili njezin dug. Da je obvezničko tržište došlo do svog plafona za CNBC je ocijenio Bill Blain, stariji analitičar za obveznice u njujorškoj tvrtki BGC Partners.

“Trenutno imamo situaciju da se negdje oko 40 posto obveznica razvijenog svijeta trguje s negativnim prinosima. Zašto bi ste željeli investirati u negativne prinose”, retorički se pita Blain. Prema njegovu mišljenju, dioničko tržište trenutno izgleda mnogo atraktivnije. Slično mišljenje dijeli i Kerry Craig, globalni tržišni strateg u JPMorgan Asset Managementu koji ističe kako bi prelazak iz obvezničkog u dioničko tržište donio veće benefite za ulagače. Dodao je i kako se dionice s dobrim dividendnim prinosom mogu pronaći i na burzama u eurozoni. Njegove preferencije idu prema cikličkim dionicama koje reagiraju na promjene u gospodarstvu, dodao je za američki medij.””



Nisam pretplatnik , pa ne mogu pročitati cijeli tekst , ali jako zanimljivo!

‘Izađite iz obveznica, kupujte dionice’


G. Realbear , komentar…[emo_namigusa]

""Nakon što su se prinosi na obveznice razvijenih država i najvećih svjetskih kompanija spustili na rekordno niske razine, a negdje zakoračili i u negativno područje, američki analitičari tvrde kako je ta investicijska klada postala neatraktivna te da je izlaz u dioničkom tržištu.

Posljednju golemu monetarnu injekciju od bilijun eura nedavno je ubrizgala Europska središnja banka (ECB), a taj je potez rezultirao rijetko viđenim efektom da čak i korporativne obveznice, poput švicarskog prehrambenog diva Nestléa bilježe negativne prinose. Drugim riječima, ulagači plaćaju toj kompaniji da bi kupili njezin dug. Da je obvezničko tržište došlo do svog plafona za CNBC je ocijenio Bill Blain, stariji analitičar za obveznice u njujorškoj tvrtki BGC Partners.

"Trenutno imamo situaciju da se negdje oko 40 posto obveznica razvijenog svijeta trguje s negativnim prinosima. Zašto bi ste željeli investirati u negativne prinose", retorički se pita Blain. Prema njegovu mišljenju, dioničko tržište trenutno izgleda mnogo atraktivnije. Slično mišljenje dijeli i Kerry Craig, globalni tržišni strateg u JPMorgan Asset Managementu koji ističe kako bi prelazak iz obvezničkog u dioničko tržište donio veće benefite za ulagače. Dodao je i kako se dionice s dobrim dividendnim prinosom mogu pronaći i na burzama u eurozoni. Njegove preferencije idu prema cikličkim dionicama koje reagiraju na promjene u gospodarstvu, dodao je za američki medij.""

[/quote]
Bilježim se sa štovanjem[emo_smijesak]


Osnovni fundamentalni pokazatelji

P/S = 0,39 
P/E = 11,49 
P/B = 0,86 
BVPS = 165,83
EPS = 12,36

jel bi vi kupili ovo?


Dug/kapital 629,84% 4/14

frajeru, odi na mojedionice i napisi
AUHR
JDGT

vrati se ovdje i napisi mi zas IGH a ne to?

AUHR
BCIN
JDGT
LCDS

Zapravo ima ih još barem 10ak koje bi uzeo prije IGH…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

imate best buy temu za to!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!



Osnovni fundamentalni pokazatelji

P/S = 0,39 
P/E = 11,49 
P/B = 0,86 
BVPS = 165,83
EPS = 12,36

jel bi vi kupili ovo?


Dug/kapital 629,84% 4/14

frajeru, odi na mojedionice i napisi
AUHR
JDGT

vrati se ovdje i napisi mi zas IGH a ne to?
[/quote]

50 % duga je KI
33% duga su Zalihe

ok, rade s tudjom lovom, ali ako imaju financijsku polugu – sve ok.

ps. sto se tice autohrvatske i ovih ostlih sto ste nabrojali.
pa nemaju te firme sansu rasti. to je to do daljnjeg.

gradevinari u bullu imaju PE 40 i vise.
HR je jos uvijek u bearu, a vec imamo finu dobit na gradevincima…

ovo je tema oporavak burze, kaj ne?
[emo_novac]

Soros Fund Management, obiteljska tvrtka hedge fond menadžera, milijardera Georgea Sorosa, smanjila je ulaganja u američke dionice i prebacila imovinu u ostatak svijeta. Soros, koji upravlja s gotovo 30 milijardi dolara, prebacio je oko dvije milijarde dolara u tvrtke u Aziji i Europi, rekla je upućena osoba koja je htjela ostati anonimna, javlja Bloomberg.

Slično su postupili i drugi veliki hedge fond menadžeri, nakon što je pad cijena nafte pogodio energetske tvrtke. Neki od tih fondova imali su i 40 posto manje novaca u američkim dionicama krajem godine, u usporedbi s krajem rujna prošle godine, prema podacima regulatornih kompanija.

Neki ulagači u ovoj godini očekuju veću zaradu na europskim i japanskim tržištima nego američkim.

Na takve ih odluke potiču očekivanja dodatnih poticaja od strane Europske središnje banke (ECB), slabiji euro te dobri poslovni rezultati kompanija. Neki se fondovi usredotočili na proizvođače nafte i prirodnog plina.

Sorosova se osobna imovina procjenjuje na 26 milijardi dolara, prema Bloombergovoom indeksu milijardera. Prema podacima regulatorne agencije, njegova je tvrtka 31. prosinca ulagala u 186 dionica, gotovo trećinu manje nego na kraju prethodnog tromjesečja.

who dares, wins




Osnovni fundamentalni pokazatelji

P/S = 0,39 
P/E = 11,49 
P/B = 0,86 
BVPS = 165,83
EPS = 12,36

jel bi vi kupili ovo?


Dug/kapital 629,84% 4/14

frajeru, odi na mojedionice i napisi
AUHR
JDGT

vrati se ovdje i napisi mi zas IGH a ne to?
[/quote]

50 % duga je KI
33% duga su Zalihe

ok, rade s tudjom lovom, ali ako imaju financijsku polugu – sve ok.

ps. sto se tice autohrvatske i ovih ostlih sto ste nabrojali.
pa nemaju te firme sansu rasti. to je to do daljnjeg.

gradevinari u bullu imaju PE 40 i vise.
HR je jos uvijek u bearu, a vec imamo finu dobit na gradevincima…

ovo je tema oporavak burze, kaj ne?
[emo_novac]
[/quote]
Zašto AUHR nema šanse rasti a IGH ima?AUHR je ciklična dionica vezana za potrošnju,a ista raste u HR,što se tiče dobiti i marži to je još jako daleko od najboljih dana, osim toga ako bude rasla građevina AUHR će prodavati više teretnih vozila.
Osobna vozila isto treba zamijeniti,jednom,kriza traje već 7 godina i Hrvati su počeli obnovljati vozni park,ne možeš voziti krntiju unedogled.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close