MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po cemu treba biti na 400 kn?
PE – 23,6
Ebitda marza ispod konkurencije
Zaduzenost na ebitda x4

Dalje necu pisati…neda mi se vise komentirati turizam i vasa ocekivanja od turistickih dionica…najbolje da imaju valuacije ko Amazon ili Facebook pa da budete sretni


Ja opet ponavljam jer sam uvjeren da dionica sa ovakvim brojkama i perspektivom već sad trebala biti nadomak 400.
Vidit ćemo u naredno vrijeme.

Dionicom se trži na gotovo 3 booka. Naravno zbog premalog broja dionica u slobodnoj trgovini.
O kakvih vi 400 Kn govorite, mislim da je 100 bliže realnosti

Uopće ne razumijete važnost i “privilegiju” imati ekskluzivno pravo hotele i kampove rastegnute po jednom od najljepših gradova na mediteranu. Kao drugo ovaj dug koji pišete nije omča i to svi dobro znamo.
Treće kad bi se ovakva firma puna hotela 5 zvijezdica i kampova išla prodavati shvatili biste kolko zaista vrijedi a vi gledajte samo suhe brojke koje svake godine rastu i rastu.
Još će godinu dana intenzivno investirati a onda početi zarade brutalne.


Po cemu treba biti na 400 kn?
PE – 23,6
Ebitda marza ispod konkurencije
Zaduzenost na ebitda x4

Dalje necu pisati…neda mi se vise komentirati turizam i vasa ocekivanja od turistickih dionica…najbolje da imaju valuacije ko Amazon ili Facebook pa da budete sretni

Maistri su u zadnjih pet godina prihodi od prodaje porasli s 581 mil. kn na 984 mil. kn, a dobit od negativnih 7 mil. kn na pozitivna 142 mil. kn. Znači prihodi su im rasli po 11% godišnje, a dobit (kad zanemarimo prvu godinu i prelazak iz minusa u plus) po 27% godišnje. Zar zaista mislite da bi da kotira na stranoj burzi P/E od 23,6 za firmu s takvim rastom koja i dalje nastavlja s investicijama bio velik? Prije bi rekao da bi bilo obrnuto i da bi bila cijenjena još više.

Što se tiče zaduženosti, u istom periodu ukupni dug im je porastao za 70 mil. kn, a EBITDA za 159 mil. kn. Udio duga u aktivi im je pao s 52% na 44%. Tako su u pet godina, bez obzira na velike investicije i prateće troškove vezane uz širenje, smanjili stupanj zaduženosti. Uz to ih najvećim dijelom financira matica Adris, a ne banke.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]



Ja opet ponavljam jer sam uvjeren da dionica sa ovakvim brojkama i perspektivom već sad trebala biti nadomak 400.
Vidit ćemo u naredno vrijeme.

Dionicom se trži na gotovo 3 booka. Naravno zbog premalog broja dionica u slobodnoj trgovini.
O kakvih vi 400 Kn govorite, mislim da je 100 bliže realnosti
[/quote]

Kolega, to što nisu revalorizirali ulaganja i imovinu to ne znači da ona ne postoji, trenutno se trži na 0,5 booka odnosno dionica bi trebala biti na 600kn ,samo od 2007 su ulaganja preko 3milijarde,a ove godine 470 mil.

Ako netko ovdje ima imalo mozga pa da se sjeti predkrizno stanje i vrijednosti Mais-ra od 365kn u 2007g. a ustvari tek od tada su počeli investirati ovih najavljivanih 4 miljardi kuna pa poslje i širenje na Dubrovnik.
I sad meni neko dođe govorit da ona vrijedi danas 100kn i to ispali bez da trepne najvjerojatnije.




Ja opet ponavljam jer sam uvjeren da dionica sa ovakvim brojkama i perspektivom već sad trebala biti nadomak 400.
Vidit ćemo u naredno vrijeme.

Dionicom se trži na gotovo 3 booka. Naravno zbog premalog broja dionica u slobodnoj trgovini.
O kakvih vi 400 Kn govorite, mislim da je 100 bliže realnosti
[/quote]

Kolega, to što nisu revalorizirali ulaganja i imovinu to ne znači da ona ne postoji, trenutno se trži na 0,5 booka odnosno dionica bi trebala biti na 600kn ,samo od 2007 su ulaganja preko 3milijarde,a ove godine 470 mil.
[/quote]
zahvaljujem na info, nisam znao.
Onda se postavlja info manipulacije knjigama i dovođenje dioničara u zabludu ?
Tada je sve pogrešno, EPS, kapital i rezerve, dug, ima li što točno ?

Pišeš svaštarije, ako imaš za prodati po 100kn sve ću ti kupit

Prvi grad u Hrvatskoj s tri milijuna ostvarenih noćenja

Ekspanzija Maistre,odlično,iduće god. starta Hotel Park

Može li bolje!

Prvi grad u Hrvatskoj s tri milijuna ostvarenih noćenja

Ekspanzija Maistre,odlično,iduće god. starta Hotel Park

Može li bolje!

Hotel park će biti odličan izvor prihoda i dobiti, to je nesumnjivo.
Samo, kada će otplatiti to što je uloženo u njega? Onda kad trenutni mali dioničari već debelo budu i mirovini?
Jeste li znali da u svijetu postoji neki standard koliko je pravilo da se ulaže u gradnju ili rekonstrukciju hotela s 5 zvijezdica? Točno se zna koliko je poslovno opravdano uložiti.
A Adris je na to potrošio cca 5-6 puta više nego je poslovno opravdano! I to bi sve bilo ok da je to privatni novac osobe koja odlučuje (a to je izgubljeni AV koji ne zna puno o poslovom upravljanju). Ali nije. To je novac svih dioničara, koji bi vjerojatno izabrali suvisliji način ulaganja svog novca. Mogao je biti i hotel park i još štošta drugo. Ovako je samo hotel park

Prvi grad u Hrvatskoj s tri milijuna ostvarenih noćenja

Ekspanzija Maistre,odlično,iduće god. starta Hotel Park

Može li bolje!

Dobra je i najava direktorice turističke zajednice da će Rovinj: “slijedom dosadašnjih ostvarenja i stanja bookinga za naredni period, do konca godine ostvariti četiri milijuna noćenja”. Prošle godine Rovinj je ostvario 3,3 mil. noćenja.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

I sad neka netko kaze da ovaj vlakic ne ide dalje. Nemam MAIS, imam RIVP, masno, ali sve je to na istom kolosijeku.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Maistra je vrhunska tvrtka, cash cow, jedini problem je taj što sve što se izmuze ide u adrs, tj. gazdi koji je ulozio adrisov novac. Mali dionicari sluze samo za ukras.

nakon duljeg vremena izbivanja s burze, drago mi je vidjeti da su se neki trendovi nastavili i da neke dionice lagano ostvaruju puni potencijal..što se tiče maistre, onda je u dvije godine udvostručila vrijednost, dakle nije da baš ne donosi mlijeko i malim dioničarima, a ima potencijala još barem toliko..i porast broja noćenja je super vijest, ali je pitanje koliko od toga ide maistri, a koliko privatnim iznajmljivačima kojih svake godine ima sve više/sve više prijavljuju..u svakom slučaju, super priča, a sa otvaranjem parka, ide na još bolje..

Možda je to nekome malo. Poduplat za 2 godine. Pa opet tako…

New Report

Close