LRHC (LRH Hoteli Cavtat d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRHC (LRH Hoteli Cavtat d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

investimire
nema dug nikakve veze sa valuacijom cijene dionice! vidi optimu!

pobogu, jesi ti svjesrtan što napisa

neka nertko pod hitno javi ivici da dug ne igra, da čovjek ne brine bezveze

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

jesam, itekako sam svjestan! ali očito netko nije! nije to slučaj samo na opte, ima toga još puno, puno… tko voli nek izvoli!

ovdje su rukovodeći drugovi itejkako svjesni duga – lrhc ima vrlo konzer ativan pristup dugu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


…Ne vidim da je netko tu nesto jako lose prosao…


Više Vam je ljudi (osim mene samog) potvrdilo da je kupovalo dionice po 5, pa i 6 tisuca kuna,pred 10,12 godina.
Pa zar Vi stvarno (i dalje) ne vjerujete tim ljudima?

Ja sam izvješćem zadovoljan.
Prihod za 2019 će biti preko 185 il kuna. S obzirom na lijepo vrijeme možda i koji milion više. Prema objavljenom planu jasno je da je to dosta bilje od planiranog budući da investicija u Portorožu nije provedena.
Dug bankama ukupno je 135 mil kuna, no u ovom trenutku ostale obveze su 22 mil kuna, a novac i potraživanja su 102 mil kuna. Znači neki neto dug je cca 55 mil kuna što je manje od 0,7 EBITDA.

Na skupštini su najavljene investicije, urbanistički planovi su doneseni, projekti pripremljeni.
Cavtat 250 soba Remisens, Portorož 200 soba Remisens premium.
U razmšljanju su da se u Cavtatu 300 soba iz Remisens diže u Remisens premium

Novi kapaciteti traže investiciju od bar 230-250 mil kuna. To je nekih 3 EBITDA. Znamo da praksa nije bila zaduživanje nego investiranje iz vlastite zarade. Znači dug bi mogao biti na 0 za cca 3 godine, a ako ide i ovo dizanje na premium godinu iza toga.

Ako zadrže ovu razinu prihoda i zarade po sobi prihod bi morao dosegnuti 260 mil kuna, a EBITDA 110-120 mil. Na 10,5 EBITDA to je jako puno novaca po dionici.

Nemoj misliti na m2!


Da, EV/EBITDA = 6,27
Masa ekipe ceka isplatu za LRH kroz prihvat ponude a razlika u odnosu na cijenu na burzi (cak ako se ukalkulira i brokerska naknada) je ispod 2%…A dok se prelije kes bit ce veselo ovdje.

pa i ja tako mislim
onaj tko misli da je s Ostojom zaradio, a ima više takvih koji misle DA nego NE, taj će preliti novac i ovdje, da odradi ‘još jedan krug’ s Ostojom
vrlo jednostavno…
evo čupam jedan stari članak (inače bio je neko vrijeme vidljiv pod ‘vezani članci’ na poslovni.hr, tema LRH), i u njemu imate sve ovo što Dalibor govori:
Brzi povrat na ulaganja LRH

ja bih iz članka izdvojio ovo:

accountant, 25.10.2019. u 08:51
…ako bi se zbrojile ove investicije i stavile u omjer s povećanjem EBITDA dolazimo do podatka da će tvrtka ostvariti rast EBITDA od 46 mil. kn što je 15% u odnosu na investicije, pa prema tome bi se moglo računati da se investirano vraća za 6 i pol godina…

onaj od vas koji je ikad išta radio s nekretninama, bilo od temelja bilo kao adaptaciju, a da je to radio za najam, zna da je i za apartmane ovakav brzi povrat san-snova, kamoli za hotele gdje su ulaganja puno veća
dakle ako je povrat na imovinu takav kako kažu, onda i povrat na dionicu mora biti takav i samo je pitanje vremena odn. događaja, a u slučaju LRH akcelerator je bila prodaja
kako kažu: ako izgleda kao patka, pliva kao patka i glasa se kao patka onda je vrlo vjerojatno – patka!
zato kažem da će mnogi u još jedan krug s Ostojom jer ovo će biti copy-paste


Više Vam je ljudi (osim mene samog) potvrdilo da je kupovalo dionice po 5, pa i 6 tisuca kuna,pred 10,12 godina.
Pa zar Vi stvarno (i dalje) ne vjerujete tim ljudima?

Ja vjerujemo da su neki ljudi kupili dionicu po 6-7000 kuna prije 12 godina i sad su na gubitku čak i kad zbroje LRH i LRHC.
No ja bi rekao da je to bila loša kupnja, ne vidim zašto je krivo tržište, zašto je kriv Ostoja ili neko treći.

Svi se učimo. Išao sam gledati što se tada pisalo po forumu. Uglavnom se spominjao BV i velika vrijednost nerevalorizirane imovine. To su parametri na kojima smo i sada očekivali više za LRH. No pokazuje se da imovina nije presudna. Ostoja nam je izrazito jasno dao do znanja na kojim parametrima on vrednuje LRH. Na toj osnovi je odredio bonus upravi. Na toj osnovi su rađene projekcije. Na toj osnovi je i formirao cijenu.

Na LRHC su stvari potpuno iste. Bonus je postavljen na istim parametrima. 10,5 EV EBITDA
Dok je cijena ispod toga za mene je to signal za kupnju, kad bude preko tog signal za prodaju.

Sa planovima ulaganja su vrlo jasni i transparentni. Dosadašnja praksa je pokazala da investiraju vrlo efikasno i da su povrati odlični. Dok se to ne promijeni nema razloga da dovodim u pitanje ono što govore. Kad prvi puta ne naprave kako su rekli i najavili ja, ili naslutim da stvari idu u krivom smjeru ja odlazim. Do tada nemam razloga ne vjerovati.

Na EV/EBITDA kakav je sada cijena je vrlo povoljna.

Oni koji se referiraju na cijenu po kojoj je Šehanović prodao.
Znači radi se samo o modelu jeftinije isplate bonusa. U interesu je svima da se to napravilo tako.
Oni su čak nešto dionica kupili i na tržištu po 1950 kuna za tu isplatu. I onda su te dionice po istoj cijeni otkupili nazad. Uopće nije bilo zamišljeno da Šehanoviću ostanu donice. Ostoja ih je posudio firmi da naprave tu isplatu bonusa. Mogli su to provući po 1300 kuna kao i po 2300 kuna nebitno.

Bito je da je osnovica za bonus bila na bazi cca 2300 kuna što znači da Ostoja je po tolko vrednovao LRHC i na taj iznos mu je isplatio nagradu.

Nemoj misliti na m2!

Hvala Dalibor na odgovoru

tata dalibor rides again he,he

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Tocno prije misec dana ovo je bilo na 1400 i tada sam nadokupio nesto sitno….u plusu 25%.
Da je i na godišnjoj razini ne bih se bunio…👍

Zaradio si kada ti je lova u dzepu … sve do tada si samo u plusu.
a kako je krizica tu…mislim da ce po 1400 biti uskoro koliko oces.
🙂

Kolega Funky,
otkuda sada kriza, pa sve se vani zeleni….

jel ima neka informacija koliki je FF&E(koliko godisnje izdvajaju) 2.kolika je amortizacijska stopa

bar smo od trebaju nam hoteli za lokalnu privredu dosli do trebaju nam da bi si kroporacije zaradjivale a mi onda imali sto kupovati I dobar ROI

Meni je najslađe kako se ekipa tu pozicionirala, a onda im je taj isti Ostoja kojeg kak ti glorificiraju, pokazao srednji prst?!

Znaci Ostoja i Sehanovic su super upravitelji i vlasnici, usprkos tome sto sebi uzmu nagradu, ne isplaćuju dividendu i prodaju imovinu “ispod cijene”?

Dakle, ja to ovako vidim… dok god postoji širi interes, društveno-politički, pretvorbeni, a Ostoja nije sam… lik je korektan. No, tamo gdje ne postoji i gdje se ovladalo i vlasnički konsolidiralo – nisam bas toliko siguran u altruizam i politiku “široke ruke”.

New Report

Close