LRHC (LRH Hoteli Cavtat d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRHC (LRH Hoteli Cavtat d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Decki, ja ne razumijem kako  ce se izvrsiti dokapitalizacija ako po novom imas recimo 4 dionice?Koliko novaca moram, da pripremim, da sodjelujem u procesu dokapitalizacije?

Moze ko na kratko, hvala i LP.

moras dokupiti 66 x 173 = 11 418 eura

 

ONDA MORAS – TO JE NAJVAZNIJE – U DOKAPU KUPITI SVOJ DIO NOVIH DIONICA – NA 1 NOVONAPAKRANU 70 U 1 IMAS PRAVO KUPITI 3 po 1123 e = 3369

 

11418 plus 3369 = 14787 E

 

samo tako možeš biti primljen u elitni klub

 

to ti je otprilike ovako – rh je demokratska država i svi punoljetni, ako imaju 15 000 E na računu, mogu birati i biti birani

 

pitanje glasi – perice, reci nam, je li tako da je rh demkr država gdje svi mogu birati i biti birani

 

da, učiteljice, tako je, turudić tako presudio

 

 

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Investimir, dali znas moram li ja kontaktirati SKDD ili Gamu , da podnesem prijavu o stjecanju dionica ( iznos uplate) do 70sete ili ce oni meni poslati dokument( obrazec) sa kojem iznosem moram izvrsiti uplato do zaokuzenja  na 70seto?

Moze koji kontakt, email ili broj telefona na koga se migu obratiti.

Puno hvala i LP.

Ne pratim vec par godina detaljnjije objave i kretanja na hr mocvari od trzista kapitala.

Međutim, jucer sam u posti dobio obavijest od SNH Game pa me to ponukalo da se opet javim.

Svašta sam vidio u zadnjih 15ak godina, ali ovaj plan na granici krađe je zaista nevjerojatan.

Imam svega 35 dionica, vecinom iz 2019. (nabavna cijena cca 200 eur) i sad mi velikodušno nude:

-dokup 35 kom po 173,70 eur što iznosi 6079,5 nakon čega bi u dokapu mogao kupiti još 3 nove dionice po 1123,92 što iznosi 3371,76 (sveukupno dodatno ulaganje u visini 9451,1)

-otkup mojih 35 po cijeni 173,70 eur (a placene su 200 eur prije 4 godine)

 

Cak bih i kupio dodantnih 35 dionica kako bih bio u mogucnosti sudjelovati u dokapu po nominali. Mislim da bi to bilo dobro ulaganje.

 

ALI!!!, tko normalan je spreman ići dalje s ekipom koja je osmislila ovakvu svinjariju pod izlikom “svi imaju istu mogućnost”!?

Nakon što država ne bude sudjelovala u dokapu i nakon što mali investitori budu de facto opljačkani, tko kaže da ova ista ekipa neće reći “evo nas na 95%, idemo sad u squeeze out”, da pwc nece opet iz palca isusati novi “fair value” pa ce nas izbaciti van za 500 eur po novoj dionici (a koja je ce biti placena 1123,92 u dokapu).

Tko od malih ima cojones ici dalje s tom ekipom?

Ja nemam, popusit ću 20% + inflacija od 2019. I to ću promatrati kao stop loss ovdje 😁

Rado bih cuo i druga mišljenja, pogotovo da me netko pokuša razuvjeriti, iako sumnjam da je to moguce.

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

Ne pratim vec par godina detaljnjije objave i kretanja na hr trzistu kapitala.

Međutim, jucer sam u posti dobio obavijest od SNH Game pa me to ponukalo da se opet javim.

Svašta sam vidio u zadnjih 15ak godina, ali ovaj plan na granici krađe je zaista nevjerojatan.

Imam svega 35 dionica, vecinom iz 2019. (nabavna cijena cca 200 eur) i sad mi velikodušno nude:

-dokup 35 kom po 173,70 eur što iznosi 6079,5 nakon čega bi u dokapu mogao kupiti još 3 nove dionice po 1123,92 što iznosi 3371,76 (sveukupno dodatno ulaganje u visini 9451,1)

-otkup mojih 35 po cijeni 173,70 eur (a placene su 200 eur prije 4 godine)

 

Cak bih i kupio dodantnih 35 dionica kako bih bio u mogucnosti sudjelovati u dokapu po nominali. Mislim da bi to bilo dobro ulaganje.

 

ALI!!!, tko normalan je spreman ići dalje s ekipom koja je osmislila ovakvu svinjariju pod izlikom “svi imaju istu mogućnost”!?

Nakon što država ne bude sudjelovala u dokapu i nakon što mali investitori budu de facto opljačkani, tko kaže da ova ista ekipa neće reći “evo nas na 95%, idemo sad u squeeze out”, da pwc nece opet iz palca isusati novi “fair value” pa ce nas izbaciti van za 500 eur po novoj dionici (a koja je ce biti placena 1123,92 u dokapu).

Tko od malih ima cojones ici dalje s tom ekipom?

Ja nemam, popušit ću 20% + inflacija od 2019. I to ću promatrati kao stop loss ovdje 😁

Rado bih cuo i druga mišljenja, pogotovo da me netko pokuša razuvjeriti, iako sumnjam da je to moguce.

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

… dobio sam “prijedloge” GAME putem SKDD-a (3):

1. ne dirati ništa (ja imam manje od 70 dionica) i oni će isplatiti br. dio. x 173,70 (ako sam dobro razumio!?)

2. dokupiti

3. prodati sve po cijeni od 173,70 (uz trošak bilježnika)

Čini se da je (ako imaš manje od 70 dionica) najjednostavnije ne raditi ništa i čekati isplatu br.dio. x 173,70…

Ova 1. opcija ima smisla ako ostaješ u GAMI sa “nekoliko novih dionica”, a za ostatak/razliku do 70 bivaš isplaćen…

… 1. opcija je čini se i najeftinija ako izlaziš i imaš manje od 70 dionica…

ecox, piši na snhgama@snhgama.hr

 

zamoli za dokumentaciju, možda čak i u pdf

 

cookie, što znači dobio sam “prijedloge” GAME putem SKDD-a (3):

 

pošta iki skdd ima mail pretinac

 

nick, u pravu si. svinjarija

 

čovjek ima desetine mil eura a ovdje otima po 1000, dvije eura od malih e da bi bio još bogatij

 

fuuj

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimir, 20.03.2024. u 13:15

 

nick, u pravu si. svinjarija

 

čovjek ima desetine mil eura a ovdje otima po 1000, dvije eura od malih e da bi bio još bogatij

 

fuuj

Postoji li negdje obrazloženje zašto se radi ta svinjarija?

Mislim, jasno nam je svima zašto se to stvarno radi, ali ima li neko službeno objašnjenje upravo tog modusa postupanja (zapisnik sa skupštine i sl)?

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

investimir, 20.03.2024. u 13:15

 

cookie, što znači dobio sam “prijedloge” GAME putem SKDD-a (3):

 

 

… stiglo poštom: print verzija…

nanjušili su priliku i ajmo

 

čovjek je kunski milijarder a zinulo mu hupe da otme po 1000, dvije eurwa od brabitelja, radnika, službenika

 

mislim ono, pohlepa je doista rak duše

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pozdrav,

najbitnije info sa zadnje skupštine GAME.

Od strane J. M. naveden je razlog zbog kojeg se radi spajanje/dokap, a to je da su se nakon delistiranja LRHC javili neki dioničari koji su htjeli prodati dionice pa su se u društvu dosjetili da bi to bilo “najbolje” riješiti kroz spajanje dionica (?!).

Kako za to treba odluka skupštine, što traje neko vrijeme, društvo je ponudilo otkup odmah preko HITA OTC ili kupoprodajnim ugovorom. Spomenuto je da su dionice već prodali fondovi: Kapitalni fond, HMID PLUS AIF, BREZA ZAIF (BRIN-R-A). Na web stranici SKDD-a možete vidjeti najnoviji top10.

Posljedica tih prodaja je smanjenje FREE FLOAT-a!!! Zbog toga je sada izlazak na burzu vrlo malo vjerojatan jer društvo ne zadovoljava kriterij od 15% FF-a. Odnosno, u slučaju da bi bio nešto malo manji od 15% moglo bi se pregovarati sa ZSE za eventualno uvrštenje.

Međutim, spomenuto je i to da ako većinski skupi 95% ide ISTISKIVANJE!!! Tada će procjenu fer vrijednosti raditi PWC ili KPMG, a oni fer vrijednost dionice kod istiskivanja diskontiraju za cca 20% zbog gubitka kontrole i sl. Spomenuto je ranije iskustvo s SNH ALFA i SNH GAMA gdje su diskonti bili 23% odnosno 19%.

Zaključak:

1. Uvrštenje na burzu – vrlo malo vjerojatno

2. Ako ne sudjelujete u dokapu, ono što danas vrijedi 173€ vrijediti će vam cca 50€ nakon dokapa, a u slučaju istiskivanja oko cca 40€, tako da gubite brutalno!!

3. Ako sudjelujete u dokapu, a dođe do istiskivanja, gubite brutalno!

 

Prisutno je bilo 10-tak dioničara i većina, ili čak svi, zaključili su da bi bilo najbolje prodati odmah po 173€.

Lp

 

1. Uvrštenje na burzu – vrlo malo vjerojatno

2. Ako ne sudjelujete u dokapu, ono što danas vrijedi 173€ vrijediti će vam cca 50€ nakon dokapa, a u slučaju istiskivanja oko cca 40€, tako da gubite brutalno!!

3. Ako sudjelujete u dokapu, a dođe do istiskivanja, gubite brutalno!

 

ako nsudjelujem u dokapu, onda imam 0 jer ja uopće ne mogu sudjelovati u dokapu jer imam ispod 70

 

sad 15 04 bit ću nuliran, zatim ide upis u sud , zatim kroz 15 dana isplata na račun registriran pri skdd – broj dionica x 173

 

ja

 

 

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ibro, 20.03.2024. u 16:48

Pozdrav,

najbitnije info sa zadnje skupštine GAME.

Od strane J. M. naveden je razlog zbog kojeg se radi spajanje/dokap, a to je da su se nakon delistiranja LRHC javili neki dioničari koji su htjeli prodati dionice pa su se u društvu dosjetili da bi to bilo “najbolje” riješiti kroz spajanje dionica (?!).

Kako za to treba odluka skupštine, što traje neko vrijeme, društvo je ponudilo otkup odmah preko HITA OTC ili kupoprodajnim ugovorom. Spomenuto je da su dionice već prodali fondovi: Kapitalni fond, HMID PLUS AIF, BREZA ZAIF (BRIN-R-A). Na web stranici SKDD-a možete vidjeti najnoviji top10.

Posljedica tih prodaja je smanjenje FREE FLOAT-a!!! Zbog toga je sada izlazak na burzu vrlo malo vjerojatan jer društvo ne zadovoljava kriterij od 15% FF-a. Odnosno, u slučaju da bi bio nešto malo manji od 15% moglo bi se pregovarati sa ZSE za eventualno uvrštenje.

Međutim, spomenuto je i to da ako većinski skupi 95% ide ISTISKIVANJE!!! Tada će procjenu fer vrijednosti raditi PWC ili KPMG, a oni fer vrijednost dionice kod istiskivanja diskontiraju za cca 20% zbog gubitka kontrole i sl. Spomenuto je ranije iskustvo s SNH ALFA i SNH GAMA gdje su diskonti bili 23% odnosno 19%.

Zaključak:

1. Uvrštenje na burzu – vrlo malo vjerojatno

2. Ako ne sudjelujete u dokapu, ono što danas vrijedi 173€ vrijediti će vam cca 50€ nakon dokapa, a u slučaju istiskivanja oko cca 40€, tako da gubite brutalno!!

3. Ako sudjelujete u dokapu, a dođe do istiskivanja, gubite brutalno!

 

Prisutno je bilo 10-tak dioničara i većina, ili čak svi, zaključili su da bi bilo najbolje prodati odmah po 173€.

Lp

 

Hvala na info. Na žalost, dijelim to isto mišljenje većine/svih dioničara prisutnih na skupšini.

I uzdam se u karmu. Oteto / prokleto 😬

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

koji moral i stid

 

kao ponude svima a na kraju ostanu samo oni

 

kao sto hocete, svi mogu sudjelovati

 

mogu. do sljedeće okuke. a onda opet spajanje i dokap. ili istiskivanje

 

bas gadljivo što ljudi iz pohlepe rade

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ibro, 20.03.2024. u 16:48

Pozdrav,

najbitnije info sa zadnje skupštine GAME.

Od strane J. M. naveden je razlog zbog kojeg se radi spajanje/dokap, a to je da su se nakon delistiranja LRHC javili neki dioničari koji su htjeli prodati dionice pa su se u društvu dosjetili da bi to bilo “najbolje” riješiti kroz spajanje dionica (?!).

Kako za to treba odluka skupštine, što traje neko vrijeme, društvo je ponudilo otkup odmah preko HITA OTC ili kupoprodajnim ugovorom. Spomenuto je da su dionice već prodali fondovi: Kapitalni fond, HMID PLUS AIF, BREZA ZAIF (BRIN-R-A). Na web stranici SKDD-a možete vidjeti najnoviji top10.

Posljedica tih prodaja je smanjenje FREE FLOAT-a!!! Zbog toga je sada izlazak na burzu vrlo malo vjerojatan jer društvo ne zadovoljava kriterij od 15% FF-a. Odnosno, u slučaju da bi bio nešto malo manji od 15% moglo bi se pregovarati sa ZSE za eventualno uvrštenje.

Međutim, spomenuto je i to da ako većinski skupi 95% ide ISTISKIVANJE!!! Tada će procjenu fer vrijednosti raditi PWC ili KPMG, a oni fer vrijednost dionice kod istiskivanja diskontiraju za cca 20% zbog gubitka kontrole i sl. Spomenuto je ranije iskustvo s SNH ALFA i SNH GAMA gdje su diskonti bili 23% odnosno 19%.

Zaključak:

1. Uvrštenje na burzu – vrlo malo vjerojatno

2. Ako ne sudjelujete u dokapu, ono što danas vrijedi 173€ vrijediti će vam cca 50€ nakon dokapa, a u slučaju istiskivanja oko cca 40€, tako da gubite brutalno!!

3. Ako sudjelujete u dokapu, a dođe do istiskivanja, gubite brutalno!

 

Prisutno je bilo 10-tak dioničara i većina, ili čak svi, zaključili su da bi bilo najbolje prodati odmah po 173€.

Lp

 

Ja ne razumijem kako se to ako se sudjeluje u dokapu gubi brutalno?

Dokap ili ide po trzisnoj cijeni ili po procjeni. Tko ide u sva spajanja i dokape neće izgubiti ništa u odnosu na većinske vlasnike osim ako se spajanja i dokapi rade značajno iznad fer ili bolje rečeno procijenjenog squeez-out iznosa po dionici.

Napisi koliki je postojeći temeljni i za koliko bi se povecao kapital/te u kojem omjeru spajale dionice. Onda možemo računati brutalne i nebrutalne procjene.

New Report

Close