LRHC (LRH Hoteli Cavtat d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRHC (LRH Hoteli Cavtat d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

istina

 

lagali su bas bijedno, kao mi brinemo, hurčili se po novinama

 

i sad će oteti od ljudi po 20-30 000 kn, a imaju stotine milijuna eura

 

mislim ono, ciganija teška

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

greb, 08.02.2024. u 14:19

Xdado,  ja mogu dokupit do prvog visekratnika broja 70, ne mogu 3x koliko imam dionica…nije bas tako.

Da li ima netko tko moze razjasniti ovo ili da cekamo skupstinu?

Nadokupite do višekratnika od 70 i onda kada to prođe i dođe rok za dokapitalizaciju predate prijavu za dokapitalizaciju za 3x broj dionica nakon skraćivanja i dokaz da ste uplatili 3 x broj dionica x 1100€.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

greb, 08.02.2024. u 14:16

Ok, ali procjena je revizorska da lrhc vrijedi 52 mil eura. Ovo je teska kradja s 12100 na 3900, nekako ne vjerujem da je takva situacija

Pa problem je što dokapitalizacija ide ispod cijene, po nominali što je zakonski minimum. Da su ograničili tko može moglo bi se na sudu sa njima vući da koriste prevladavajući položaj da oštete druge, ovako imaju argument da su svi mogli dokapitalizirati (osim onih ispod 70 koji su dobili nogom u g…)

Dionički kapital FTB turizma nakon oduzimanja manjinskih je bio 52 mil€. Dionički kapital GAMA nakon oduzimanja vlastitih je 40,8 mil €. To je manje, ali je manje i dionica tako da je kapital po dionici onih 173,70 sa početka a manjinski su sa 14,7% FTB (nakon oduzimanja vlastitih) došli na 19,25% GAMA (nakon oduzimanja vlastitih kojih GAMA ima hrpu).

E ali u dokapitalizaciji se upumpa 12-13 milijuna kuna što digne vrijednost na 53, a broj dionica ide puta četiri tako da svaka vrijedi malo preko 3 puta manje nego što je vrijedila.  Tko ide sa njima u dokap je u sličnoj situaciji (dobroj) kao i oni, s tim što će vjerojatno si naštimati da u drugom krugu oni pokupe vrhnje (one što nisu iskoristili pravo u prvom krugu). Mislim reći će da mogu i drugi sudjelovati, ali nešto tipa na 15 uplaćenih novih će se moći uzeti još jedna u drugom krugu, tako da to samo stvarno najveći mogu…

Dakle zaključak – ili van sada ili sa njima u dokapitalizaciju, ali tu je minimalni ulog 15.500€ po 4 nove dionice… Nakon toga ne vjerujem da će na burzu, vjerojatno squeeze.. Tu bi trebala nova procjena tvrtke, vjerojatno će oni koji su sa njima dokapitalizirali biti u nekom plusu, ali teško nekom ozbiljnijem, a oni koji su ostali a nisu dokapitalizirali (država) će lijepo izgubiti…

Tu nisam računao koliko dionica će završiti u vlastitima nakon spajanja 70:1 (vjerojatno hrpu) što u teoriji ne utječe na vrijednost tvrtke.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

tko normalan želi biti u kući u kojoj domaćin samo gleda da mu iza leda sipa otrov ili prepili stepenicu u mračnom stubište da lijepo strmekne se dolje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ok, ali kako sada van ako imas preko 70. U ugovoru ne pise (ili ja ne vidim) da ce mi preuzeti sve po 170.7 ako hocu van?

Jedino preko hitaotc, ili da darujem 69 komada nekom, pa mi ih oni otkupe na kraju ha haaa

Mislim realno nitko vise ne zeli biti s njima.

Jel ima neki pravnik ovdje 🙂

prodaj na hita da padnes ispod 70

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ipam nisam uspio iz Poziva da dobijem ovih min 15.500 za dokapitalizaciju – da imaš sada 70 dionica (nakon toga jednu), da je sve linearno, uspio bih kuppiti još 3 po 1123,92 EUR (što znači 3371,76 EUR a ne 15.500 EUR. Međutim ona “potraživanja” povezanih društva su jaka – skoro 10.000.000 EUR, što znači, da se pretpostavlja, da mogu svi ostali upisati samo razliku do max iznosa dokapitalizacije (max 2854 dionica). Možda nešto pogrešno tumačim…

matko555, 09.02.2024. u 12:54

Ipam nisam uspio iz Poziva da dobijem ovih min 15.500 za dokapitalizaciju – da imaš sada 70 dionica (nakon toga jednu), da je sve linearno, uspio bih kuppiti još 3 po 1123,92 EUR (što znači 3371,76 EUR a ne 15.500 EUR. Međutim ona “potraživanja” povezanih društva su jaka – skoro 10.000.000 EUR, što znači, da se pretpostavlja, da mogu svi ostali upisati samo razliku do max iznosa dokapitalizacije (max 2854 dionica). Možda nešto pogrešno tumačim…

 

Ja recimo imam trenutno 20 dionica i morao bi dokupiti 50 i onda još 3 nove.  što je 12000€. Dakle uloženog kapitala nakon dokapitalizacije bi moralo biti 15500€ što mi je trećina portfelja… Po brojevima bi svi mogli dokapitalizirati 3 za 1 dionicu, 10 milijuna oni unose i za ostale je ostalo 2.5 do 3 milijuna što odgovara 20% što trenutno imaju mali, a i sigurno će udjel malih pasti nakon spajanja dosta ispod 20%..

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Puno obećava, malo izvršava, sve što stigne uzima.

 

Kad vidite da Upravu ili većinske vlasnike jednoga društva možete bez razmišljanja uvrstiti u gore pomenutu skupinu onda ne kupujte dionice tog društva.

 

Ko hoće moja 3 komada bivšeg LRHC, kom da ponudim.   Izhebalisu me za cc 500 ojra . Može na pp. Treba mi za para.  Većindkimsa mašalać💪

pišite na gamu, bunite se, meni su za divno čudo odgovorili

 

kao sve je po zakonu, svi mogu dokupiti itd

 

ne sumnjam u pravnu formu, sumnjam u zadnje namjere i krajnji ishod po moju imovinu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

dečki, šećer na kraju

 

 

TKO JE UNATRAG 2 GODINE KUPOVAO ISPOD 173 E, A TO JE 99 POSTO PROMETA, ON NA TO MORA PLATITI POREZ OD 12 POSTO

 

dakle, moze ti biti prosjek iznad 173 eura i tu će to ojaditi gama, ali na taj gubitak MORAS PLATITI POREZ ZA SVAKU DIONICU KUPLJENU UNATRAG 2 GOD ISPOD 173 E

 

oj, radosti, oj liposti, dođi mi večaras, sam s diionicama game 🙂

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Da Lipa sredjuje kod radosti prodali bi mi po 300 😃

investimir, 11.02.2024. u 10:22

pišite na gamu, bunite se, meni su za divno čudo odgovorili

 

kao sve je po zakonu, svi mogu dokupiti itd

 

ne sumnjam u pravnu formu, sumnjam u zadnje namjere i krajnji ishod po moju imovinu

To sam i rekao čini mi se na drugom forumu teško da se ovo ikako može srušiti ili osporiti. Zato je i spajanje da dokap ispod cijene bude otvoren za sve, a opet ne bude. Mali (ispod 15k€) ispadaju po nekoj srednje lošoj cijeni boljoj nego što se LRHC tržila prije obavijesti o spajanju… Dio velikih (država sigurno) ne sudjeluje u dokapu čime im vrijednost udjela pada 3x i onda vjerojatno squeeze…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

New Report

Close