LRHC (LRH Hoteli Cavtat d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRHC (LRH Hoteli Cavtat d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

(i) prvo podijeliti svoje dionice koje glase na ime, bez nominalnog iznosa, oznake GAMA-R-A, ISIN:
HRGAMARA0009. Jedna redovna dionica Društva preuzimatelja koja glasi na ime, bez nominalnog
iznosa, podijelit će se na 62 (šezdeset dvije) nove redovne dionice Društva preuzimatelja koje
glase na ime, bez nominalnog iznosa. Kraj takvog stanja stvari , temeljni kapital Društva
preuzimatelja podijeljen je na 220.720 (dvjesto dvadeset tisuća sedamsto dvadeset) redovnih
dionica na ime, bez nominalnog iznosa, a svaki dioničar Društva preuzimatelja za svaku redovnu
dionicu Društva na ime, bez nominalnog iznosa, prije podjele dionica Društva preuzimatelja, na
osnovi Odluke o podjel i dionica stječe po 62 (šezdeset dvije) redovne dionice Društva preuzimatelja
na ime, bez nominalnog iznosa. Podjelom dionica Društva preuzimatelja ne mijenja se temeljni
kapital Društva i
(ii) potom povećat i svoj temeljni kapital pripajanjem, i to isključivo za vrijednost Pripojenog društva
koja je razmjerna udjelu Manjinskih dioničara u temeljnom kapitalu Pripojenog društva, a sve u
skladu s procjenom vrijednost i udjela Manjinskih dioničara i udjela vlastitih dionica u Pripojenom
društvu iz članka 4. ovog Ugovora i utvrđenom omjeru zamjene dionica iz stavka 3. ovog članka. –

 

gama je cijepala 1 u 62 te dokapala onda 37 951 dionica na ukupno  258 671

 

tih 37 951 je podijeljeno nas manjince. sve ostalo do 258 671 drzi ostoja kroz svoje tvrtke

 

da je bilo sreće a ne jadne pohlepe, izasli bismo naburzu i trgovali znajući da startamo na oko 173 eura pa svaka dobra godina plus 10% nagore. ovako noga u hupe. tko je tu oko 173, moze biti kiselo zadovoljan, nista vise

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

(ii) potom povećat i svoj temeljni kapital pripajanjem, i to isključivo za vrijednost Pripojenog društva
koja je razmjerna udjelu Manjinskih dioničara u temeljnom kapitalu Pripojenog društva, a sve u
skladu s procjenom vrijednost i udjela Manjinskih dioničara i udjela vlastitih dionica u Pripojenom
društvu iz članka 4. ovog Ugovora i utvrđenom omjeru zamjene dionica iz stavka 3. ovog članka. –

 

parica, točno to. dokap ne u novcu, nego u stvarima – mi dajemo lrhc dionice i dobijemo gama dionice

 

sve do ovec svinjarije sve je bilo ajde de. veliš, burza će reći svoje pa tko hoće kupi, tko neče proda

 

noga u hupe mijenja st vari. popiham vanm se po glavi, ali dečki smiješak molim, to samo kiša pada

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Sad (nazalost) kuzim. Hvala Investimir

greb, 07.02.2024. u 16:52

 





investimir, 07.02.2024. u 14:46



 

greb, lrhc ne postoji pobogu više

 

to se zove pripajanje

 

pogledaj skdd – tamo sad piše gama. ako si imao do pros 2023 npr 20 lrhc, sad imas 20 gama. plus 20 x 0,03 E doplata isplaćeno od skdd na tvoj tekući registriran pri skdd

 



 

Ali ide 70 dionica snh game u jednu  snh novu dionicu, i tih novih ce bit 3695, a snh gama je 261000. Lrhc ima 302000 koji su spojeni, one se ne spominju, kuzite!!!!

Gdje su te dionice, njih nema spomenutih, tj da pravilno napisem Gama-r-c. Ja ih imam registrirane, na brokerskom racunu su, ali po ugovoru o pripajanju je 261000 +302000, preko 500000 dionica. To mi nije jasno!

Koliko se sjecam Ugovora o pripajanju, vecinski vlasnici LRHC-a (koji su bili i vecinski Game) u pripajanju nisu dobili zamjenske dionice GAME…samo “malima” su konvertirali dionice…zato je i konacni broj dionica manji…

Ovo pisem “iz glave” jer nemam Ugovor, ali skoro pa sam siguran da je tako nesto bilo i da je ispadalo da nakon pripajanja vecinski imaju nesto manji udio vlasnistva nego prije pripajanja…

Rastimo zajedno...

Parica, 08.02.2024. u 08:12

 





greb, 07.02.2024. u 16:52



 

 





investimir, 07.02.2024. u 14:46



 

 

greb, lrhc ne postoji pobogu više

 

to se zove pripajanje

 

pogledaj skdd – tamo sad piše gama. ako si imao do pros 2023 npr 20 lrhc, sad imas 20 gama. plus 20 x 0,03 E doplata isplaćeno od skdd na tvoj tekući registriran pri skdd

 

 



 

Ali ide 70 dionica snh game u jednu  snh novu dionicu, i tih novih ce bit 3695, a snh gama je 261000. Lrhc ima 302000 koji su spojeni, one se ne spominju, kuzite!!!!

Gdje su te dionice, njih nema spomenutih, tj da pravilno napisem Gama-r-c. Ja ih imam registrirane, na brokerskom racunu su, ali po ugovoru o pripajanju je 261000 +302000, preko 500000 dionica. To mi nije jasno!

 



 

Koliko se sjecam Ugovora o pripajanju, vecinski vlasnici LRHC-a (koji su bili i vecinski Game) u pripajanju nisu dobili zamjenske dionice GAME…samo “malima” su konvertirali dionice…zato je i konacni broj dionica manji…

Ovo pisem “iz glave” jer nemam Ugovor, ali skoro pa sam siguran da je tako nesto bilo i da je ispadalo da nakon pripajanja vecinski imaju nesto manji udio vlasnistva nego prije pripajanja…

Da, al ja i dalje ne kuzim. Ok ako imam 150 dionica lrhca, dobijem 2 nove i za 10 mogu nadokupit 60 da imam 3 ili prodat tih 10.

Ali 2 nove dobivam automatski, to mi snh gama nece otkupit, znaci i dalje ostajem u dionici, ne mogu van?

Sljedeci korak je dokapitalizacija/istiskivanje ali to ide i dalje kako sam napisao, prioritet ancorar, holder…vlasnici snh game prema ugovoru o prodaji lrhca 2020 godine. Tu nema nista o pripajanju snh i lrhc 2023 spomenuto. Taj dio ne kuzim

Pitanje, koje ne kuzim iz poziva na skupstinu….da li cu ja moci izici iz dionice po 173.7 Eura komad sada nakon skupatine? Gdje to pise u pozivu?

10. Dioničarima Društva koj i nakon istek a rok a i z točke 7. ove Odluke na
svoji m računima nemaju potreba n bro j dionic a (višekratnik broj a 70) , a
kako b i u obračunu spajanj a dionic a primjeno m omjer a spajanj a dionic a i z
točke 3. ove Odluke imal i cijel i bro j Novi h dionica , bi t će na njihovi m
računima nematerijalizirani h vrijednosni h papir a umanjen bro j dionic a na prv i sljedeći niži bro j dionic a (višekratnik broj a 70 il i na 0) t e
obračunata naknada za umanjen i bro j dionic a primjeno m Cijene , u sklad u s
Uputom SKDD-a.

 

13. Zadužuje se Uprava Društva da nakon donošenja ove Odluke i Odluke 2
o izmjen i Statut a 1 Društva posljedično spajanj u dionic a i ukolik o
Uprava utvrd i da nij e nastupi o raskidn i uvje t i z točke 11 . ove Odluke:
a) bez odgađanja podnese prijav u rad i upis a ove Odluke i Odluke 2 o
izmjen i Statut a 1 Društva u sudsk i registar ;
b) najkasnij e u rok u od 15 radni h dana od dana upis a ove Odluke u sudsk i
registar , putem SKDD-a, plat i naknadu dioničarima koj i su otpustil i
dionic e (točka 8.a)) ove Odluke il i kojim a j e umanjen bro j dionic a
(točka 10. ove Odluke) ;

 

15 travnja ćemo biti ošišan – od 69 dionica nadolje sve će biti nulirano

 

potom upis u sud

 

potom kroz 15 dana isplata – 173,7 e za svaku poništenu dionicu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

To i pricam cijelo vrijeme, ako imate manje od 70 ide isplata do nule. Ali ako imate 150 primjer, onda s dvije ostajete u novom snh gami a za 10 starih dobivate novce….ili dokup do trece (plus 60 starih).

Ali ono sto cijelo vrijeme pricam, nema da vas za sve dionice isplate da izidjete van po 173.7?

Znaci ako imate vise od 70 ostajete kod Ostoje.

Onda drugo pitanje dokapitalizacija, s tim se rusi cijena i istiskuje se nas, zar ne?

I to mi nije jasno(nemojte me odma unistit, molim ako netko zna)….dakle ako imam 150 dionica sad, one vrijede puta 173 cca 26000 Eura.

A  nakon zamjene dobiti cu dvije za 140 plus 1730 eura isplate na racun,a te dvije puta 1123 je cca 2250 eura?

Dakle sada recimo za 150 komada imam 26 teura, da ih mogu prodat po 173, a nakon dokapa cu imati 2250?

Moze objasnjenje?

greb, ne vrijede te nove dionice nakon spajanja 1123 nego 173×70=12110 . Do dokapitalizacije. Po 1123 ide dokapitalizacija koja ide ispod realne cijene, ali zato svi dioničari koji su imali više od 70 mogu u njoj sudjelovati sa 3x koliko imaju dionica po toj sniženoj cijeni. Ako sudjelujete više manje ste u istome kao i oni. Za 4 buduće dionice treba dati 15500 € i toliko vjerojatno i vrijede kada oni to rade. Ako ne sudjelujete onda vaša dionica vrijedi manje – pada joj cijena sa 12110€ na 3900€. Mislim sve cijene su teoretske kada nije na burzi, ali ako je firma vrijedila X + dokapitalizira se sa Y onda recimo da vrijedi na početku X+Y… Znači kako oni mogu za svoj dio po toj cijeni kupiti 3x dionica, tako bi koliko sam shvatio mogli svi. Ali većina neće i tako će ih razvodniti – umanjiti im vrijednost dionice. Među ostalima sigurno država neće u dokapitalizaciji sudjelovati.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Uzas

Ok, ali procjena je revizorska da lrhc vrijedi 52 mil eura. Ovo je teska kradja s 12100 na 3900, nekako ne vjerujem da je takva situacija

Xdado,  ja mogu dokupit do prvog visekratnika broja 70, ne mogu 3x koliko imam dionica…nije bas tako.

Da li ima netko tko moze razjasniti ovo ili da cekamo skupstinu?

Pa kaj ne mogu prodat sve i izic po 173.7?

Oooostoja il’ ko vec imam 3 komada bivšeg L R H C.  Otmi ti  to, .kupisi lampioni. Pohlepa je mnogo gadna stvar.

Meni puno tih 3 komada. A otima mi se. Bagro.

New Report

Close