LRHC (LRH Hoteli Cavtat d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRHC (LRH Hoteli Cavtat d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozicije se zelene, nekima je čaša uvijek poluprazna….

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

Jos malo pa ce Lrhc vrijedit isto ako ne i vise od Lrh. Ja vas apsolutno podrzavam,ali spustilo nas trziste na zemlju,da smo u Svicarskoj drugacije bi bilo,ali u ovom okruzenju sumnjam,sretno


izašlo kvartalno: LRHC Q3_19
Dalibore, da li ja to dobro računam? EV/Ebitda 7,65
računao sam onako kako to rade na MD
ako bi primijenili nama poznati benchmark 11,5
TK bi trebala znatno skočiti u formuli, cijena bi trebala na cca 2.600 kn

eh moji kolege, pa nitko da bi me ispravio!
naime radio sam brzinski, par minuta nakon objave, pa sam napravio početničku grešku – nisam uzeo u obzir Ebitdu zadnjeg kvartala prošle godine, da imamo puni TTM
pa to daje još bolju sliku, ispada mi EV/Ebitda oko 6,10 (jer je nazivnik sad veći, srećom zadnji kvartal nosi najmanje Ebitde ali ipak!)

no ujedno sam umjesto 10,5x uzeo 11,5x multiplikator pa ćemo sad ispraviti i tu grešku
pri EV/Ebitda 6,10 imamo na 10,5x projekciju cijene od 2.977 kn!!
sad je puuuuno bolje ;))

evo slobodno probajte, griješiti je ljudski, a vježba ujedno čini majstora!



Na Lrh vlada neka euforija s prebacivanjem na Lrhc (bez pokrica), vise puta sam pitao koji je razlog al nitko bije htio elaborirati.

Ne, nego ti nisi htio slušati. Već sad cijena LRHC je veća nego prije objave cijene LRH u javnoj ponudi. Bila je (pogrešna) prognoza da će biti manja. Temeljem cijene LRH u javnoj ponudi LRHC bi trebala biti 2.600 kn, a na 1.700 kn je sad. Treba li jednostavnije objašnjenje?
[/quote]
Dobro ste napisali, trebala bi biti 2600 al NIJE. Time ste sve rekli…na vašu i moju žalost,u istom smo košu.

pozdrav Vam kolega accountant, hvala na trudu…



izašlo kvartalno: LRHC Q3_19
Dalibore, da li ja to dobro računam? EV/Ebitda 7,65
računao sam onako kako to rade na MD
ako bi primijenili nama poznati benchmark 11,5
TK bi trebala znatno skočiti u formuli, cijena bi trebala na cca 2.600 kn

eh moji kolege, pa nitko da bi me ispravio!
naime radio sam brzinski, par minuta nakon objave, pa sam napravio početničku grešku – nisam uzeo u obzir Ebitdu zadnjeg kvartala prošle godine, da imamo puni TTM
pa to daje još bolju sliku, ispada mi EV/Ebitda oko 6,10 (jer je nazivnik sad veći, srećom zadnji kvartal nosi najmanje Ebitde ali ipak!)

no ujedno sam umjesto 10,5x uzeo 11,5x multiplikator pa ćemo sad ispraviti i tu grešku
pri EV/Ebitda 6,10 imamo na 10,5x projekciju cijene od 2.977 kn!!
sad je puuuuno bolje ;))

evo slobodno probajte, griješiti je ljudski, a vježba ujedno čini majstora!
[/quote]
Kao što rekoh, već je na 2/3 cijene,jos malo pa ce vrijediti vise nego Lrh. Sve je to lijepo izracunato,ali trziste to ne evaluira tako (mislim da se razumijemo,ja bih rado da da,nisam protiv,nikako 🙂
A pitanje moje je zasto onda netko drugi ne vidi to kao potencijalno zlatnu koku? Na to mi nitko vjerojatno nece dati odgovor…mozda jedino da sam protiv, da sirim negativnost itd




Na Lrh vlada neka euforija s prebacivanjem na Lrhc (bez pokrica), vise puta sam pitao koji je razlog al nitko bije htio elaborirati.

Ne, nego ti nisi htio slušati. Već sad cijena LRHC je veća nego prije objave cijene LRH u javnoj ponudi. Bila je (pogrešna) prognoza da će biti manja. Temeljem cijene LRH u javnoj ponudi LRHC bi trebala biti 2.600 kn, a na 1.700 kn je sad. Treba li jednostavnije objašnjenje?
[/quote]
Dobro ste napisali, trebala bi biti 2600 al NIJE. Time ste sve rekli…na vašu i moju žalost,u istom smo košu.
[/quote]

Prodajte pa nećemo biti u istom košu. Ne razumijem taj stil ulaganja, imam dionice ali znam da neće postići višu cijenu od one koju sam platio. Ali imam ih i dalje i kukam da tržište ovo ono.

Zaboravih nadodati, 3 soma kuna projekcija na 10 i pol, a ima lrhc pola manje soba od velike sestre. I sad s dodatnih 250 cavtat i 200 slo….pa ode vasa cijena blizu Lrh,zar ne?
Zaboravljamo da smo u apsurdistanu,negdje racunica steka 😉





Na Lrh vlada neka euforija s prebacivanjem na Lrhc (bez pokrica), vise puta sam pitao koji je razlog al nitko bije htio elaborirati.

Ne, nego ti nisi htio slušati. Već sad cijena LRHC je veća nego prije objave cijene LRH u javnoj ponudi. Bila je (pogrešna) prognoza da će biti manja. Temeljem cijene LRH u javnoj ponudi LRHC bi trebala biti 2.600 kn, a na 1.700 kn je sad. Treba li jednostavnije objašnjenje?
[/quote]
Dobro ste napisali, trebala bi biti 2600 al NIJE. Time ste sve rekli…na vašu i moju žalost,u istom smo košu.
[/quote]

Prodajte pa nećemo biti u istom košu. Ne razumijem taj stil ulaganja, imam dionice ali znam da neće postići višu cijenu od one koju sam platio. Ali imam ih i dalje i kukam da tržište ovo ono.
[/quote]
Ne kukam,nego govorim da se trebamo spustiti na zemlju,u ovom trenutku vrijedi toliko. Ostalo su sanjarenja i bajke…
Btw. Prodat cu brzo

Da, EV/EBITDA = 6,27
Masa ekipe ceka isplatu za LRH kroz prihvat ponude a razlika u odnosu na cijenu na burzi (cak ako se ukalkulira i brokerska naknada) je ispod 2%…A dok se prelije kes bit ce veselo ovdje.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

neki su ostarjeli na lrh… nakon službene ponude, drvlje i kamenje po ostoji… a sad idemo dalje tikve saditi sa istim tim darkom… hvala, ja ne bih! ostali po vlastitom izboru… ako imate vremena čekati xy godina. po koliko je ono prodao šehanović prije dvije godine? i koloko ima ostoja vlasništva?

lp

svako dobro!


neki su ostarjeli na lrh… nakon službene ponude, drvlje i kamenje po ostoji… a sad idemo dalje tikve saditi sa istim tim darkom… hvala, ja ne bih! ostali po vlastitom izboru… ako imate vremena čekati xy godina. po koliko je ono prodao šehanović prije dvije godine? i koloko ima ostoja vlasništva?

lp

svako dobro!


Konacno netko pametan i normalan da mudro zbori, džaba vam matematika ostalima



izašlo kvartalno: LRHC Q3_19
Dalibore, da li ja to dobro računam? EV/Ebitda 7,65
računao sam onako kako to rade na MD
ako bi primijenili nama poznati benchmark 11,5
TK bi trebala znatno skočiti u formuli, cijena bi trebala na cca 2.600 kn

eh moji kolege, pa nitko da bi me ispravio!
naime radio sam brzinski, par minuta nakon objave, pa sam napravio početničku grešku – nisam uzeo u obzir Ebitdu zadnjeg kvartala prošle godine, da imamo puni TTM
pa to daje još bolju sliku, ispada mi EV/Ebitda oko 6,10 (jer je nazivnik sad veći, srećom zadnji kvartal nosi najmanje Ebitde ali ipak!)

no ujedno sam umjesto 10,5x uzeo 11,5x multiplikator pa ćemo sad ispraviti i tu grešku
pri EV/Ebitda 6,10 imamo na 10,5x projekciju cijene od 2.977 kn!!
sad je puuuuno bolje ;))

evo slobodno probajte, griješiti je ljudski, a vježba ujedno čini majstora!
[/quote]

jel može po stavkama – kontrole radi

ttm ebitda

neto dug na 30 09 2019

neto dug me uvijek hebe – TREBALO BI UVESTI OBVEZU NAVODA NETO DUGA U FI

svi ozbiljni igrači to uredbno navedu – rivp, ernt, atgr, sukc

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimire
nema dug nikakve veze sa valuacijom cijene dionice! vidi optimu!

Mozda su neki ostarjeli, ali neki nisu a opet dobro su zaradili…Ne vidim da je netko tu nesto jako lose prosao…
Jedni uvijek kukaju i stalno odlaze s burze i nista im nije dobro, svi su ih prevarili i nikad vise na burzu…a opet su tu…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

New Report

Close