LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Mudrijaši su se uskomešali. Naravno Liniću svi su krivi što ste izglasali zakone koje ste izglasali. Samo kad se sjetim kad se za iste glasalo kako ste svi u saboru bili ponosni i zadovoljni, samo onda niste ni slutili da bi se ti isti nekima mogli obiti o glavu (ako ih se stvarno i primjeni). Pa se Linić dosjetio da bi se to naknadno moglo mijenjati eto kako se nekom ćefne. Samo kad se sjetim da se niki zakoni mijenjaju svakih par godina… jad i bijeda Hrvatske politike.

najgore je što će njegovi (kukuriku koalicija) za 2 mjeseca doći na vlast…a onda im neće biti problem dati autentično tumačenje zakona da je Opatija stekla dionice "izvorno" pa nije u obvezi javne ponude [angry]
[/quote]
toga se i ja bojim…i što onda, tužit ćemo se slijedećih xx godina…njih baš briga, promijene se svakih 4 godine, a ti se dokazuj, iscrpljuj…nadam se da neće doći do toga, ali me podneblje u kojem živimo demantira


toga se i ja bojim…i što onda, tužit ćemo se slijedećih xx godina…njih baš briga, promijene se svakih 4 godine, a ti se dokazuj, iscrpljuj…nadam se da neće doći do toga, ali me podneblje u kojem živimo demantira

Je, toga se i ja bojim, i zato umjesto da ulažem u LRH čekam rasplet situacije s ovim što imam. Veliki je riziko ubaciti još novaca koji bi mogli biti zablokirani sljedećih 10 do 15 godina ako se sljedeća vlast odluči izvesti neki nelegalan potez. U toj situaciji bi na kraju morali ići na ustavni sud radi rušenja novog zakona (a dosadašnja iskustva govore da ti tek mogu razvlačiti) i međunarodni sud. I na kraju bi vjerojatno dobiti, ali veliki je riziko imati tako zaključane novce na tako dugi period.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Barem jedna EU zemlja prati proces oko LRH – i kao znam ovo razdoblje do 2014 če biti nadzor još jačiji… Pa sudovi u Strasbourgu ipak rade svoj posao, ako će več trebati…
10 godina kamata od 15% godišnje znači 19.000 kuna na dionicu (kamata). Nije za baciti… [cool]

Greška naravno – u HR nema kamata na kamate. Onda u 10 g iznose kamate samo 9300 kuna… [proud]

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Opatija/Ususret-bankrotu-Spas-Opatije-u-povecanju-vrijednosti-dionica-LRH

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Opatija/Ususret-bankrotu-Spas-Opatije-u-povecanju-vrijednosti-dionica-LRH

Prema procjenama predsjednika Uprave LRH Igora Šehanovića, iznesenim na nedavnoj sjednici Gradskog vijeća Opatije, uz realne projekcije rasta u narednom razdoblju, vrijednost dionice kroz tri godine trebala bi doseći nominalnu, odnosno oko 3.200 kuna, a kroz osam godina mogla bi se približiti i cijeni od 6.000 kuna – koliku Opatija mora isplatiti malim dioničarima.

hhah…..kroz osam godian dionic abi mogla doći do 6000 kuna……zar oni tako misle izbjeći obvezu, rastezati na sudu osam godina i onda kada dođe na 6000 da mi to prodamo na burzi i odustanemo od tužbi…. [lol] [lol] [lol] ….

možda i odustanemo gospodo opatijci, samo još na cijenu dionice dodajte kamate u iznosu pd 15% godišnje, odnosno 8×900=7200 kn……dajte nam toliko i odustajemo za osam god,,,,, [smiley]

a to bi bilo 6200+7200=13400….toliko za osam god….

jel ovaj šehanović lud ili se pravi lud? zar bi nas njegove izjave trebale utješiti? samo trebamo pričekati 8 godina i dobit ćemo MOŽDA 6000 kuna. pa zašto je njegov gazda onda pumpao dionicu na 7200 u prošlom krugu rasta, a potom je srušio na 900 kuna? Hoće li nam i to pojasniti? I odakle član uprave LRH može znati koliko će vrijediti dionica? Da je možda oni ne misle zauzdavati idućih 3 godine do 3200??????? O ovoj izjavi moraju se očitovati nadležni. Ovo je besramno da član uprave daje projekcije cijene dionica na ovakav način…Pa po njemu ispada da je bolje oročiti novce nego biti dioničar njegove sumnjive firme….

...povijest se ponavlja...



toga se i ja bojim…i što onda, tužit ćemo se slijedećih xx godina…njih baš briga, promijene se svakih 4 godine, a ti se dokazuj, iscrpljuj…nadam se da neće doći do toga, ali me podneblje u kojem živimo demantira

Je, toga se i ja bojim, i zato umjesto da ulažem u LRH čekam rasplet situacije s ovim što imam. Veliki je riziko ubaciti još novaca koji bi mogli biti zablokirani sljedećih 10 do 15 godina ako se sljedeća vlast odluči izvesti neki nelegalan potez. U toj situaciji bi na kraju morali ići na ustavni sud radi rušenja novog zakona (a dosadašnja iskustva govore da ti tek mogu razvlačiti) i međunarodni sud. I na kraju bi vjerojatno dobiti, ali veliki je riziko imati tako zaključane novce na tako dugi period.
[/quote]
Svi govorite da je rizik imati novce tako dugo zaključane.
Ali uglavnom se svi slažete da je slučaj jasan i siguran u ishod samo da je vrijeme ono što može biti problem!
Pa ako je tako, 15% kamate godišnje je ono što ide u svim slučajevima.
Ako možete čekati onda je to pun pogodak!
[cool]

funky, ishod se može izmijeniti potezom pera nove vlasti. to je problem. prema sadašnjim propisima, mi smo u pravu, ali tko zna što donosi s. linić? što onda? idemo u strassbourg? kome se obratiti tada? trebamo se ipak nadati zajedničkom rješenju između SNHO-a i općina jer tužba je krajnje rješenje, nipošto primarno.

...povijest se ponavlja...


http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Opatija/Ususret-bankrotu-Spas-Opatije-u-povecanju-vrijednosti-dionica-LRH

…uz realne projekcije rasta u narednom razdoblju, vrijednost dionice kroz tri godine trebala bi doseći nominalnu, odnosno oko 3.200 kuna, a kroz osam godina mogla bi se približiti i cijeni od 6.000 kuna – koliku Opatija mora isplatiti malim dioničarima.

Može komentar na ovu temu? Hvala unaprijed.

[/quote]
Svi govorite da je rizik imati novce tako dugo zaključane.
Ali uglavnom se svi slažete da je slučaj jasan i siguran u ishod samo da je vrijeme ono što može biti problem!
Pa ako je tako, 15% kamate godišnje je ono što ide u svim slučajevima.
Ako možete čekati onda je to pun pogodak!
[cool]
[/quote]

upravo tako Funky….

ovde kod nas ništa nije sigurno, pa tako nije sigurno ni da će presuda biti u našu korist.

ja sam ih tužio, a da se ne nadam da ću dobiti ne bih ni tužio, pa me ond ane briga d ali će ovo biti za 2 ili 5 ili 10 god…..samo ako bude presuda u našu korist.
Onda ćemo viditi koliko će biti i ukupne kamate, koje su 15% godišnje. A mi ćemo se namiriti iz bilo kojih izvora, ne brini ima Opatija i susjedne općine nekretnina ako nemaju ništa drugo…ne brini…

samo neka ovo prođe na sudu ok……a do tada.. [yawn]



http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Opatija/Ususret-bankrotu-Spas-Opatije-u-povecanju-vrijednosti-dionica-LRH

…uz realne projekcije rasta u narednom razdoblju, vrijednost dionice kroz tri godine trebala bi doseći nominalnu, odnosno oko 3.200 kuna, a kroz osam godina mogla bi se približiti i cijeni od 6.000 kuna – koliku Opatija mora isplatiti malim dioničarima.

Može komentar na ovu temu? Hvala unaprijed.
[/quote]
A kaj da se komentira.
Pa kaj niste svjedoci da u zadnje vrijeme svi političarinešto prognoziraju u budućnosti – kako kome paše.
Pa prognozirati je najlakše!
Ono kaj nitko ne govori jest da kada se prognoze ne ostvare ne postavlja pitanje-tko će odgovarati?
[thumbsup]




http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Opatija/Ususret-bankrotu-Spas-Opatije-u-povecanju-vrijednosti-dionica-LRH

…uz realne projekcije rasta u narednom razdoblju, vrijednost dionice kroz tri godine trebala bi doseći nominalnu, odnosno oko 3.200 kuna, a kroz osam godina mogla bi se približiti i cijeni od 6.000 kuna – koliku Opatija mora isplatiti malim dioničarima.

Može komentar na ovu temu? Hvala unaprijed.
[/quote]
A kaj da se komentira.
Pa kaj niste svjedoci da u zadnje vrijeme svi političarinešto prognoziraju u budućnosti – kako kome paše.
Pa prognozirati je najlakše!
Ono kaj nitko ne govori jest da kada se prognoze ne ostvare ne postavlja pitanje-tko će odgovarati?
[thumbsup]
[/quote]

Upravo tako kolega [thumbsup]

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.

Srdačan pozdrav



http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Opatija/Ususret-bankrotu-Spas-Opatije-u-povecanju-vrijednosti-dionica-LRH

…uz realne projekcije rasta u narednom razdoblju, vrijednost dionice kroz tri godine trebala bi doseći nominalnu, odnosno oko 3.200 kuna, a kroz osam godina mogla bi se približiti i cijeni od 6.000 kuna – koliku Opatija mora isplatiti malim dioničarima.

Može komentar na ovu temu? Hvala unaprijed.
[/quote]

Zanimljiva stvar da je šehanović "predvidio" kretanje cijene dionice. Osobno ne vjerujem da je tako nešto izjavio jer pretpostavljam da nije tako glup. No ipak mi tu nešto JAKO smrdi.
Trebalo bi prvo vidjeti da li je on to stvarno izjavio jer novinama ne vjerujem previše, a i ko zna iz koje ruke je ova informacija pa su se stvari možda malo i pogubile u prijenosu..
Ono što mi jako smrdi, je da ako je on to zaista izjavio, onda je to učinio s nekim dobrim razlogom. Ustvari njegova izjava cilja ka tome da se Opatija ne treba nadati skorom podizanju cijene dionice na burzi. Po njemu cijena od 6000 je nedostižna u skoroj budućnosti, a u roku od 3 godine moglo bi se doći na nominalu. Prvo što mi je palo napamet je da se priprema teren za prodaju LRH od strane sn holdinga i pri tome treba nagovoriti Opatiju da svoje dionice proda po nominali. SN će za njih dobiti nešto više. To naravno sad treba dobro pravno upakirati, još ne znam kako, ali mislim da ako Opatija pristane na igru da proda dionice za nominalu, već će se stručnjaci doskočiti pravnim preprekama za prodaju opatijinih dionica.
Na kraju ovo bi moglo biti i jako dobro za nas ako prodaja bude transparentna (dakle ako bude poznata cijena po kojoj SN prodaje dionice), ili barem dobro za nas, jer pretpostavljam da će kupac prihvatiti na sebe obvezu Opatije po 6300 kuna.
Naravno postoje i drugi scenariji, ovo je samo nešto što mi je prvo palo napamet. U svakom slučaju Šehanović to zasigurno nije bez veze izjavio…
Što vi drugi mislite?

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Čitajte to ovako…

Nije sve tako crno…
Opatija mora otkupiti dionice samo od onih koji ju tuze..
Za par godina bit će na svom, dakle ako kupi dionice po 6000 nije skoro ništa izgubila..

A pravo glasa? Pa i to se da upakirati da ljepše zvuči.
Za početak gradonačelnik je u NO, pa čak se spominje da je dogovoreno da bi se važne odluke morale donositi jednoglasno
Moguće proglašavanje neustavnim članka zakona u gubitka prava glasa ovo pretvara u dugo očekivanu “pobijedu” gradske politike..

Budući se ne bavimo politikom mislim da nama takav razvoj situacije odgovara…

New Report

Close