LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Linic-Kosor-i-Samodol-pljackaju-Grad-Opatiju

Ovako sam komentirao članak na stranicama NL. Mislim da bi trebalo tražiti kaznenu odfovornost osoba koje su dovele Opatiju i susjedne općine do situacije u kojoj su sada.

Čak i da se radilo o "Izvornom stjecanju" a nije, radilo se je o 24,6% dionica a ne o 25%+1 dionicu. Ti političari nemaju pojma o dionicama. Što im znači tih 25%+1 dionicu a imaju 24,6% ako se zna da na Skupštini dioničara nikad se ne skupi 100% dioničara pa da bi im bilo važno imati tih 25%+1 dionicu. I sa ovih 24,6% dionica može se reći da bi imali kontrolni paket. Ovako za štetu koju su napravili sa svojim neznanjem i inzistiranjem gosp. Linić, Muzur, Dujmić, svi članovi skupštine Opatije, Matulja, Lovrana, Mošć. Drage (koji su dizali ruke i glasali za odluke koje su vodile ovoj situaciji), članovi vlade (Sanader, Polančec, Kosor, i dr.) koji su im dodijelili tih 0,4%+1 dionicu na koju nisu po čemu imali pravo bi trebalo kazneno goniti. Zbog političke arogancije i inzistiranju na krženju zakona (pogotovo Linić, taj nikako nebi smio biti u idućoj vladi) Grad Opatija, susjedne općine a time i država su oštećeni za cca 280 mil. kuna a možda i znatno više.


Linić – 25%+1 dionica=26%? Retrogradan zakon?

25%+1 dionica = 26% je Kunstova mudrolija. A osobno kao laik ne vidim načina da se Opatija zaštiti "politički" kad ni vlada ne može progurati svoju mudroliju o zaštiti INE.

Ma jedini je nacin za početak priznati trenutnu situaciju a to je da obaveza Opatije prema dioničarima postoji. Negiranje iste Opatiju vodi u sve veće i veće probleme.. Da priznaju obavezu stvari bi se brzo počele raspetljavati. To su trebali napraviti odmah. Priznajemo obavezu ali je ne možemo ispostovati. Vidjeli bi kako bi se brzo iznsao nacin da se obveza ispostuje. Pa zadatak je države da rješava takve stvari ( pogotovo kad je suodgovorna ), na kraju općina uopće ne može bankrotirati, iza nje stoji drzava.. No naravno tada gradonačelnik leti .. Teško je onda očekivati da on donese takvu odluku.

Inace primjer INE je dosta dobar, pročitajte sto je izjavljivao Linić i Čačić neki dan na tu temu. Opatija (drzava) ima mnogo drugih načina da utječe na poslovanje LRH osim kontrolnog paketa. Mogli bi sklopiti dionicarski ugovor sa SNHO da im se osiguraju neka prava (veto u NO) na neko vrijeme i za uzvrat da SNHO objavi zajedničku ponudu i dobije i dio paketa LRH kao nadoknadu.. Omjeri, cijene, pravo prvokupa, rokovi itd su stvar pregovora… Mogućnosti je bezbroj, ideja također, fali samo malo razuma..

Ovo što Linić LAPRDA, može činiti i dalje.
Svi oni znaju da su u problemima do grla. Mi trebamo samo čekati i čekati i biti strpljivi.

Kamelija, simbol Opatije!

Molim, zna li tko da li bi trebali biti obesteceni i oni koji su imali dionicu u trenutku nastanka obveze ali su je u meduvremenu prodali?


Ovo što Linić LAPRDA, može činiti i dalje.
Svi oni znaju da su u problemima do grla. Mi trebamo samo čekati i čekati i biti strpljivi.

Potpis


Molim, zna li tko da li bi trebali biti obesteceni i oni koji su imali dionicu u trenutku nastanka obveze ali su je u meduvremenu prodali?

Nisam pravnik ali držim da se prodajom dionice odreklo i svih potraživanja odn sva prava i obaveze prelaze na novog vlasnika.


Molim, zna li tko da li bi trebali biti obesteceni i oni koji su imali dionicu u trenutku nastanka obveze ali su je u meduvremenu prodali?

Nisam pravnik, ali ne…nema šanse…onda bi za jednu dionicu kojaj je promijenila recimo 5 vlasnika trebalo isplatiti sve njih a to neće moći.

Ali ima jedan zanimljiv detalj(barem je meni zanimljiv). Ako sud dosuđuje kamatu od trenutka kada je dionica kupljena (ako je kupljena nakon nastanka obveze objave javne ponude), onda bi po meni možda postojala mogućnost da prijašnji vlasnik traži kamatu za vrijeme u kojem je on bio vlasnik.
Iako je meni ovaj izračun kamate od dana kupnje dionice čista glupost i kamata bi se trebala računati od nastanka obveze, jer sa kupnjom dionice kupujete i pravo da bude otkupljena u ponudi koja bi trebala biti objavljena, pa time onda valjda i pravo na odštetu za neobjavljivanje te iste ponude na vrijeme, odnosno kamatu.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com


Molim, zna li tko da li bi trebali biti obesteceni i oni koji su imali dionicu u trenutku nastanka obveze ali su je u meduvremenu prodali?

U trenutku nastanka obveze cijena na TK je bila otprilike koliko i ona koja je morala biti u ponudi. Svi su je mogli prodati ali i kupiti po tim cijenama. Zasto obestecivati nekoga tko je dionicu prodao svojevoljno. Koga onda trazit da obesteti sve dionicare svih d.d. zato jer je nastupila kriza i cijene su pale?


@fin_covjek

Kupili ste dionicu i sva prava koja iz nje proizlaze pa tako i mozebitnu kamatu koja bi morala teci od dana nastanka obveze. To je otprilike kao i kad kupite firmu koja ima dug pa onda kupite i njezin dug.

Nije bolest sve što boli

Ali ima jedan zanimljiv detalj(barem je meni zanimljiv). Ako sud dosuđuje kamatu od trenutka kada je dionica kupljena (ako je kupljena nakon nastanka obveze objave javne ponude), onda bi po meni možda postojala mogućnost da prijašnji vlasnik traži kamatu za vrijeme u kojem je on bio vlasnik.
Iako je meni ovaj izračun kamate od dana kupnje dionice čista glupost i kamata bi se trebala računati od nastanka obveze, jer sa kupnjom dionice kupujete i pravo da bude otkupljena u ponudi koja bi trebala biti objavljena, pa time onda valjda i pravo na odštetu za neobjavljivanje te iste ponude na vrijeme, odnosno kamatu.

Komentar u vezi izračuna kamata od kupnje dionica ili od nastanka obveze.
Ovo nije stručno i provjereno ali čitajući forume došao sam do saznanja da različiti suci različito tumače moment od kada se računa kamata. Naki računaju sa nastankom obveze a neki sa danom stjecanja dionica. Kako bi stvarno trebalo biti, ne znam?
Moj odvjetnik kod tužbe za LRH će u svakom slučaju ići sa zahtjevom da se računa od momenta nastanka obveze. Nadam, se da će to sudac prihvatiti.

Mudrijaši su se uskomešali. Naravno Liniću svi su krivi što ste izglasali zakone koje ste izglasali. Samo kad se sjetim kad se za iste glasalo kako ste svi u saboru bili ponosni i zadovoljni, samo onda niste ni slutili da bi se ti isti nekima mogli obiti o glavu (ako ih se stvarno i primjeni). Pa se Linić dosjetio da bi se to naknadno moglo mijenjati eto kako se nekom ćefne. Samo kad se sjetim da se niki zakoni mijenjaju svakih par godina… jad i bijeda Hrvatske politike.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]


Mudrijaši su se uskomešali. Naravno Liniću svi su krivi što ste izglasali zakone koje ste izglasali. Samo kad se sjetim kad se za iste glasalo kako ste svi u saboru bili ponosni i zadovoljni, samo onda niste ni slutili da bi se ti isti nekima mogli obiti o glavu (ako ih se stvarno i primjeni). Pa se Linić dosjetio da bi se to naknadno moglo mijenjati eto kako se nekom ćefne. Samo kad se sjetim da se niki zakoni mijenjaju svakih par godina… jad i bijeda Hrvatske politike.

najgore je što će njegovi (kukuriku koalicija) za 2 mjeseca doći na vlast…a onda im neće biti problem dati autentično tumačenje zakona da je Opatija stekla dionice "izvorno" pa nije u obvezi javne ponude [angry]

moji postovi su moje osobno mišljenje,nisu investicijski savjeti niti poziv na trgovanje dionicama!!!

Istraturist objavio rezultate za 3Q

prihodi veći za 10%, dobit duplo veća usporedivo sa 2010

moglo bi biti simptomatično :):):):)

www.lociraj-popust.com


Istraturist objavio rezultate za 3Q

prihodi veći za 10%, dobit duplo veća usporedivo sa 2010

moglo bi biti simptomatično :):):):)

Ne razumijem kako bi ovo bilo povezano sa LRH?

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

branša, regija…

www.lociraj-popust.com



Mudrijaši su se uskomešali. Naravno Liniću svi su krivi što ste izglasali zakone koje ste izglasali. Samo kad se sjetim kad se za iste glasalo kako ste svi u saboru bili ponosni i zadovoljni, samo onda niste ni slutili da bi se ti isti nekima mogli obiti o glavu (ako ih se stvarno i primjeni). Pa se Linić dosjetio da bi se to naknadno moglo mijenjati eto kako se nekom ćefne. Samo kad se sjetim da se niki zakoni mijenjaju svakih par godina… jad i bijeda Hrvatske politike.

najgore je što će njegovi (kukuriku koalicija) za 2 mjeseca doći na vlast…a onda im neće biti problem dati autentično tumačenje zakona da je Opatija stekla dionice "izvorno" pa nije u obvezi javne ponude [angry]
[/quote]

ove se opcije najviše bojim i uvjeren sam da će ići na sve opcije kako bi to i dokazali. zato i čekam i čekam, sve samo da ne tužim jer ako tužim pa popušim, ubio bih se da još toj bagri moram platiti odvjetničke i sudske troškove. da nije te dvojbe u našem narodu, vjerojatno bi već svi mi tužili, a ostali bi kupovali. u biti, ne bi nitko kupovao jer da ljudi vjeruju u poštenje, cijena bi bila 5900 prvog tjedna nakon objave rješenja hanfe.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close