LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Opatija/Ususret-bankrotu-Spas-Opatije-u-povecanju-vrijednosti-dionica-LRH

…uz realne projekcije rasta u narednom razdoblju, vrijednost dionice kroz tri godine trebala bi doseći nominalnu, odnosno oko 3.200 kuna, a kroz osam godina mogla bi se približiti i cijeni od 6.000 kuna – koliku Opatija mora isplatiti malim dioničarima.

Može komentar na ovu temu? Hvala unaprijed.
[/quote]
A kaj da se komentira.
Pa kaj niste svjedoci da u zadnje vrijeme svi političarinešto prognoziraju u budućnosti – kako kome paše.
Pa prognozirati je najlakše!
Ono kaj nitko ne govori jest da kada se prognoze ne ostvare ne postavlja pitanje-tko će odgovarati?
[thumbsup]
[/quote]

Upravo tako kolega [thumbsup]

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.

Srdačan pozdrav
[/quote]
Ako se ne varam još negdje piše slično:
“Puno je zvanih a malo odabranih!”
[pray]


Šehanović to zasigurno nije bez veze izjavio…
Što vi drugi mislite?

Kakva je igra u pitanju ne bih znao ali mišljenja sam da ova projekcija ide u smjeru uvjeravanja Opatije da se riješi svog dijela dionica. Recimo sad, SNHO (ili VIS Mensa) proda paket od 51% nekome po cijeni, lupam napamet, 9K za dionicu. Sve super, mali zadovoljni, Opatija više nije u obvezi, ali da li bi bio sretan budući vlasnik koji mora uložiti znatna stredstva u razvoj firme a zauzvrat bi imao u dvorištu poslovne analfabete koji ništa ne ulažu a kupe značajan dio kolaća prihoda? Ja ne bih bio.

ne znam što reći na izjavu igora šehanovića. mene je jako uznemirila i uopće mi se ne sviđa. ne mislim da se njegova izjava tiče grada i općina nego upravo nas. nama je jasno rekao da se nemamo čemu nadati, odnosno da je jedino rješenje tužba. SNHO je oduvijek manipulirao cijenom LRH, to očito čini i dalje pa je očito da se nećemo obogatiti putem burze, nego eventualno putem tužbe s naglaskom na eventualno. to nije korektna izjava prema dioničarima jer dobro znamo da cijena na burzi nije nužno vezana uz poslovanje firme obzirom da postoji i psihološki moment u investiranju.

...povijest se ponavlja...

Kolege,

Molio bih Vas da malo proigramo ideju o izmjenama zakona i retroaktivnim odlukama koje bi nas se ticale u budućnosti.
Teza je sledeća: SDP će doći na vlast, promjeniti će zakon vezano uz obveze Opatije, zakon će imati retroaktivan učinak. Značiti će finacijski dobitak za Opatiju. Za nas će to biti finacijski gubitak. Sada bih molio pravnike među nama da prokometiraju što dalje. Kao pravnom laiku padaju mi na pamet: -kršenja prava investitora od strane države. članak 48 Ustava RH kojim se jamči pravo vlasništva,
-kršenje jednakog položaja pred zakonom, članak 49 Ustava RH, citiram dio Ustava"
Prava stečena ulaganjem kapitala ne mogu se umanjiti zakonom niti drugim pravnim aktom"
Član 50 Ustava govori kako se ta prava mogu ograničiti, ali uz naknadu tržišne vrijednosti.
Što nama znače ovi članci Ustava?
Mislim da se na kraju može podići i tužba pred Ustavnim sudom.
Molio bih Vaše komentare.

Kamelija, simbol Opatije!

ma nema se smisla opterećivati zakonima s retroaktivnim zakonima
g. Linić se ipak toliko neće zaigrati [cool]
pa pročitajte još jednom njegovu izjavu
oni su predlagali dok još nije bilo kasno
dakle, sad je kasno za to [rolleyes]
ono što mene brine je ubojstvo s predumišljajem koji "političari" stalno čine [lol] [lol]
ima li tko ideju što bi sad mogli smislit, nešto ala "ništetnost" il nešto slično
da nas male glupe ovce nečemu nauče
a oni savršeni kakvi jesu, s predumišljajem čine greške bez kazni [yawn] [bye]

nešto dujmić opet prijeti uskokom i dorh-om u jutarnjem. kaže jutarnji da su dorh i uskok na redu da spase opatiju. opet jedan novinarski članak dostojan pulitzerove nagrade. pa dokle će tako?

...povijest se ponavlja...

Samo nek zove… čim prije dođu to bolje. Dovoljno je da se pregledaju ugovori i sporazumi u kojima je sve puno rupa. Sve koji su sudjelovali (a i njega) lijepo u USKOK i u bajbuk na 30 dana radi ispitivanja, pa da vidimo što će isplivati i tko je i zašto takve ugovore i sporazume potpisivao. Ja vam kažem dečki, svi oni imaju pravnike i pravnu službu i nitko se tu nemože praviti blesav, da je nešto potpisao a nije znao što potpisuje.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Ovaj je zbilja uporan: Danas u business.hr:

Grad Opatija i općine Matulji, Lovran i Mošćenička Draga imaju 25 posto plus jednu dionicu LRH, a prema rješenju Hanfe o obvezi objavljivanja ponude za preuzimanje po maksimalnoj cijeni iz 2007. za preostalih 226.980 dionica LRH trebali bi osigurati oko 1,36 milijardi kuna, dok primjerice proračun Opatije za ovu godinu iznosi 139,7 milijuna kuna.
Hrvatski fond za privatizaciju je 2007. prenio na Grad Opatiju i općine Matulji, Lovran i Mošćenička Draga 25 posto plus jednu dionicu LRH, što je Grad prihvatio unatoč upozorenjima Hanfe da time preuzima obvezu objave ponude za preuzimanje, pouzdajući se u mišljenje Ministarstva financija i uvjeravanja političkog vrha zemlje.
Hanfa dvije godine ne reagira na sporazum, a 2009., prvi dan mandata nove gradske vlasti, izdaje rješenje o obvezi objave ponude po maksimalnoj cijeni iz 2007.
Zbog nepoštivanja obveze objave ponude Opatija sada ne može raspolagati svojim dionicama ni glasati na skupštini LRH.
Grad Opatija podnio je Upravnom sudu žalbu na rješenje Hanfe, a mali dioničari Trgovačkom sudu tužbe kojim su zatražili da Opatija izda obvezujuću ponudu i kupi dionice po cijeni od oko 6000 kuna, koliko su vrijedile 2007. u vrijeme potpisivanja sporazuma o prijenosu dionica lokalnim jedinicama.
Po Dujmićevim riječima, dionica LRH u vrijeme pretvorbe je vrijedila 3200 kuna, a sada oko 1900 kuna, pa bi trebalo utvrditi je li netko prije potpisivanja sporazuma iz 2007. imao povlaštene informacije na osnovi kojih je ostvarena protupravna imovinska korist na razlici u cijeni dionice, kao i zašto Hanfa 2007. nije zaustavila trgovanje dionicama LRH.
Dujmić smatra da je sada riječ o "završnom činu pretvorbene igre" jer se Opatiju tjera da kupi dionice čiju je vrijednost u pretvorbi već unijela u LRH. Naglasio je da je tijekom rata taj grad zbrinuo puno izbjeglica po cijenu zastoja u razvoju turizma.
Naveo je da, ako su lokalne jedinice kada su potpisale sporazum 2007. dovedene u zabludu od tadašnjega državnog vrha, državni vrh mora naći rješenje ili nadoknaditi štetu.
Zbog sumnje da su tijekom pretvorbe i privatizacije LRH počinjena kaznena djela, grad Opatija podnio je u srpnju ove godine kaznenu prijavu, rekao je Dujmić.
Naveo je da "rasplet pred Trgovačkim sudom još nije okončan" i da nema neposredne opasnosti od bankrota, ali da ostaje rizik od bankrota budući da bi lokalne jedinice, prema rješenju Hanfe, za preostale dionica trebale osigurati oko 1,36 milijardi kuna.
Dodao je da nema jamstava da i SN holding ne bi htio prodati lokalnim jednicama dionice po cijeni od 6000 kuna.
Dujmić je naglasio da će ključna biti odluka Upravnog suda jer da eventualnim poništenjem Hanfinog rješenja, budući da se radi o izvornom stjecanju dionica, više ne bi bilo pravne osnove za tužbe malih dioničara.
Najveći dioničar LRH s oko 65 posto dionica je SN Holdig, 25 posto plus jednu dionicu imaju lokalne jedinice, a oko 10 posto mali dioničari. Na upit tko su mali dioničari LRH, Dujmić je odgovorio da su mali dioničari očito "oni koji su imali povlaštene informacije", da se o tome može samo nagađati te da bi to trebala utvrditi istraga.
Načelnik Lovrana Emil Gržin dodao je da je cijena dionica s oko 6000 kuna pala na oko 2500 kuna odmah nakon potpisivanja sporazuma iz 2007. te da su tada radnici LRH uglavnom već bili prodali svoje dionice.

Što reći na ovo?

...povijest se ponavlja...

Sad im je kriv i drzavni vrh jer ih je doveo u zabludu!? A Hanfa ih upozorila! Mali dionicari "oni koji su imali povlaštene informacije"?

Glupost za gluposcu… pod hitno bi trebalo uvesti osobnu odgovornost politicara zbog gluposti koje potpisuju.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ove bi izjave mogle ići u "greatest shit of the year!"
– lokalne jedinice kada su potpisale sporazum 2007. dovedene u zabludu od tadašnjega državnog vrha
– da su mali dioničari očito "oni koji su imali povlaštene informacije"
Još je zaboravio navesti da su sigrno mali dioničari manipulirali cijenom dionice 🙂

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

jedno je sigurno: ja na ZSE više NIKADA u životu neću kupiti niti jednu dionicu. Da mi nudi dividendu u vrijedonsti dionice svaki mjesec, ja ne bih vjerovao….Jednom će ova kriza prestati, tada sve prodajem. Jebeš ovakvu netransparentnu burzu, ove nedorečene zakone i slično. Pa nismo mi kupovali dionice da bi tužili. Što sad on predlaže? Da tužimo RH?

...povijest se ponavlja...

Naravno tko će drugi imati povlaštene informacije, nego netko tko je kupio par dionica LRH [pray]
Iz članka je vidljivo da se Dujmić ne plaši ponude ponude za otkup 10% dionica lrh od malih dioničara, već mogućeg prihvaćanja ponude i od strane Snho-a. Tu je vlada kriva, mogli su sklopiti dogovor sa Snho-om da za njihov dio Opatija ne mora dati javnu ponudu.

Mogli su oni puno toga u ugovoru popraviti da su uopće znali o čemu se radi. Pa zar se nije Čobanković na tv-u slavodobitno pojavio i rekao kako je uštedio državi oko 1,8 mlrd kuna. A tek ona famozna izjava Kunsta o 25+1=26……i eto tko nam sjedi u raznim povjerenstvima i tko sklapa ugovre i nagodbe.

Oni najbolje nagodbe sklapaju negdje u mraku i u tišini kao ona nagodba na Mirogoju….. [angry]

sve će to Linić riješiti za 2 mjeseca, čim završe izbori…i to po express postupku

otklanjam svaku odgovornost za mišljenje izraženo kroz forumske postove


Naravno tko će drugi imati povlaštene informacije, nego netko tko je kupio par dionica LRH [pray]
Iz članka je vidljivo da se Dujmić ne plaši ponude ponude za otkup 10% dionica lrh od malih dioničara, već mogućeg prihvaćanja ponude i od strane Snho-a. Tu je vlada kriva, mogli su sklopiti dogovor sa Snho-om da za njihov dio Opatija ne mora dati javnu ponudu.

Čim spominje Uskok i prijavu, to samo znači da se boji za svoje dupe, pa sad pokušava naći druge krivce. Zamislite da pod njegovom upravom Opatija završi u bankrotu. Čisto političko samoubojstvo.
Biti će najzanimljive ako i kad Opatija bude morala ispoštovati davanje ponude, a SNHO im odluči uvaliti svoje dionice koje je dobio za siću po 6K kuna. Nemojmo smetnuti s uma da je i to moguća opcija i to opcija s kamatama. Ja sa sam na mjestu SNHO-a ne bi previše dvojio ako mali izguraju do kraja. To je min. 5x zarada u roku svega par godina. Čisti jackpot.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

New Report

Close