LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je, neka me netko ispravi ako griješim, prvo pravo preuzimanje neke domaće turističke tvrtke od stranaca, a nije lokalno. plag je uzeo istt, adrs HUP, rivp himr, sportski kladioničari hmst… Sve je bilo unutar lokalne lige, s tom da se Falkensteiner vrzmao okolo i kod hupz i kod LRH, ali nije preuzeo.
E sad, hoće li prvo stranjsko preuzimanje proći po stranjskim fundamentima? Ostoja, sudeći po svim bezuspješnim preuzimanjima do sad, nije htio prodavati pošto-poto, a obitelj koja gradi megajahte svakako ima veze s turizmom.
Iako smo navikli na balkanska posla, ne očekujem da će netko tko gradi najveće jahte na svijetu kokošariti oko cijene, pa i javne ponude.
Što se fundamenata tiče, oni su u 2018. godini bitno narušeni i zbog isplate bonusa, a ponešto i zbog renoviranja Ambasadora. Realniju sliku poslovanja daje 2017. godina, a najrealniju će dati 2019., samo što će to biti nebitno.
Mislim da je ovo ogromna vijest ne samo za lrh, nego za turistički sektor u Hrvata.

Možda i je stranjsko preuzimanje kako ti kažeš, al od igrača koji se ne bavi tim biznisom. Dakle, neće doći neko veliko ime nego će neki pojedinac ili njegova firma, očito diverzificirati poslovanje. Barem to tako sada izgleda.

Pa oko javne ponude sigurno neće kokosariti. Ispoštovat će je. A za cijenu ćemo morati pričekati.

Ne znam sto bi čovjek mogao misliti o cijeni. Gledam HVS-ov Report o cijenama u 2018. i od stotina transakcija, ni jedne koliko vidim u RH. Čudno.

https://www.hvs.com/Article/DownloadPDFArticle

Link nažalost izgleda ne radi kad ga se kopira.

Liburnia Riviera hoteli prodani proizvođaču najvećih svjetskih jahti i ratnih brodova

https://m.vecernji.hr/biznis/liburnia-riviera-hoteli-prodani-proizvo-acu-najvecih-svjetskih-jahti-i-ratnih-brodova-1331700

www.lociraj-popust.com

tko što god rekao, ali meni je ogromno razočaranje da preuzimatelj nije netko iz branše. čak mi je i pomalo nevjerovatno! zar nikome od većih/velikih opatija nije zanimljiva!!?? ili je stara dama stvarno već prestara i postala demode!!?? ne znam što da mislim!

koliko znam iz medija, Ostoja je kroz vrijeme uvijek tražio puno previše za zainteresirane potencijalne kupce, pa su oni na kraju i odustali.
Ovaj put se to nije dogodilo.
Dali je Ostoja cijenom ostao postojan do kraja?

Mozemo samo nagadjati dok se ne objavi cijena.
Onda ce nam bit jasnije koliko otprilike vrijede druge turisticke firme.
Ovo kaj veli kolega randopph je za dobro razmisliti.
Zanimljivo u svakom slucaju

Ja se nadam da nije prodao ispod 120.000 eur po sobi

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Kako god bilo ode i ova dionica sa zse.

Opatijski LRH kupuje njemački proizvođač jahti za milijardere

Evo i ovdje malo informacija.

P.S. Kakva sudbina, brodograditelj kupuje hotele. Sve je ovdje naopako.

Samo da se sudbina ne nastavi i Nijemac ne završi kao naš Uljanik.

Karma is beach.

tko što god rekao, ali meni je ogromno razočaranje da preuzimatelj nije netko iz branše. čak mi je i pomalo nevjerovatno! zar nikome od većih/velikih opatija nije zanimljiva!!?? ili je stara dama stvarno već prestara i postala demode!!?? ne znam što da mislim!

nikomec zanimljiva osim jednom od najbogatijih nijemaca i eutopljana

kaaaaaaaaaaaaaaaaakbvo razočarenje

Kako god bilo ode i ova dionica sa zse

daj boze da mi sve dionice tako odu – uz velikib prasak i uedno 100 posto ib pride zarade. daj bože

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Večernji:

Valja podsjetiti da je i grad Opatija koji drži 25% dionica LRH-a dugo tražio partnera takvog kalibra kakav je Lürssen, s obzirom na to da ta njemačka obiteljska tvrtka kupuje povijesne, elitne i značajne palače, kao što je to ovdje slučaj s niskom “austrougarskih” tradicionalnih hotela, poput znamenitih hotela Kvarner, Imperial i Palace. Grad Opatija dugo je već bio zabrinut stagniranjem LRH, a time i grada, te su priželjkivali jakog i potentnog partnera koji bi kupio LRH.

Pročitajte više na: https://m.vecernji.hr/biznis/liburnia-riviera-hoteli-prodani-proizvo-acu-najvecih-svjetskih-jahti-i-ratnih-brodova-1331700 – m.vecernji.hr

Stvarno, koliko vrijede Kvarner, Palace, Imperijal?

Pitali smo se i koliko vrijedi Haludovo…

Problemi su uvijek isti : svi želimo prodati kao zlato, a onda kajlati. Uvijek očekivanja od nekog drugog da radi i zarađuje, ali po balkanskim pravilima . Neka vlasnik zatraži dio obale da bi dobio ekskluzivu u ponudi, pa i vezove pred objektima..odmah će sva svita bezparaša prosvjedovati…kao da je to njihovo…

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

LRH u rukama graditelja megajahti

“Nadam se da će LRH još bolje prosperirati s novim vlasnikom”, poručio nam je jučer kratko suvlasnik LRH Darko Ostoja……

https://m.vecernji.hr/biznis/liburnia-riviera-hoteli-prodani-proizvo-acu-najvecih-svjetskih-jahti-i-ratnih-brodova-1331700

“Nadam se da će LRH još bolje prosperirati s novim vlasnikom”, izjavio je danas za Poslovni dnevnik suvlasnik LRH Darko Ostoja

Dva novinara iz dva razna glasila u totalnom nesuglasju….

Da li je zaista moguce da je M.Crnjak vec jučer od Ostoje dobila ovu izjavu – odnosno, saznala za potpis ugovora (koji će biti sluzbeno potpisan tek danas)……ili je u pitanju samo (nenamjerni ?) lapsus ??

Onda bih se stvarno čudio da nije odmah pošteno opalila po asku……:)

Pa onda ovo:

“Ponuditelj još treba dobiti zeleno svjetlo za objavu ponude za preuzimanje od Agencije za zaštitu tržišnog natjecanja, a ako sva procedura prođe po planu, preuzimanje bi trebalo biti okončano do kraja 2019. godine

Ona je totalno zabrijala…..

“U Opatiji se već duže vremena šuškalo o novom vlasniku, no znalo se tek da on namjerava kupiti LRH samo ako kupi većinski udjel. To se sada i dogodilo, a slijedi obveza Lürssena da odmah krene u otkup i preostalih 46% dionica LRH-a.

Ovaj drugi već ima smisla…….

….i jos ovo…..

“Ponuditelj još treba dobiti zeleno svjetlo za objavu ponude za preuzimanje od Agencije za zaštitu tržišnog natjecanja……”

Da li ovo stoji ?

Onda bi to stvarno dosta produzilo uobičajenu proceduru, koju je kolega na primjeru HMAM opisao ranije…..

New Report

Close