LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a od koga bi kupili kada veliki svoje ne prodaju?!

www.lociraj-popust.com

Pa i nema se baš od koga kupiti. Kada se odbiju veliki i kada se od ovih 28 000 komada, što imaju mali, odbije ono što je blokirano zbog tužbi stvarno se i nema ništa ozbiljno za kupiti.

Za ovaj brod se ne brinite, je da plovi lagano i monotono….ali sve u svoje vrijeme.

Lani je kod FI izvještaja bilo da je LRH učetverostručila dobit, a ove će godine biti da je utrostruičila. Poslije toga da nastavimo sa 20-30% većom dobiit godišnje biti će super, zar će biti bolja firma na ZSE?

Čestitamo današnjim kupcima….

Ako Dujmić šuti netko ipak nešto prića 😉
Jučer je bio drugi najveći promet u godinu dana s tim da je prethodni bio na skoro istoj završnoj, ali nešto višoj prosječnoj uzrokovan lošim vjestima oko obaveze Opatije i uz pad u dva dana od skoro 25%. Sada nismo imali rast jer uz kupca imamo i “raspoloženog” prodavatelja ali trend je vidljiv, pomićni prosjeci rastu.

Turistički promet u prva tri mjeseca u plusu[/url]

Rezultati su ok, najave još bolje, i opet je Dujmić tajnovit 🙂

Nemoj misliti na m2!

Funky, 29.03.2013. u 12:04

… uzrokovan lošim vjestima oko obaveze Opatije …

Kako nisam u HR, jesam li nešto propustio?
Ili poster misli da su loše vijesti one koje su stare preko 1 mjesec?

Ma promet veci od jucerasnjeg je bio 1.6.2012 i mislim da se radilo o objavi presude ili zakonu u saboru kojim su trebali poništiti obavezu. Tada je bio znacajniji pad sa 2600 na 2000 kuna

Nemoj misliti na m2!

Evo lijepih vijeti na RTL-u, LRH objavila povečani broj gostiju u odnosu na 2012.

“Istaknuo bih Primorsko-goransku županiju koja ima gotovo 10 posto bolje rezultate nego lani.”

Novi list

Liburnija net[/url]

“Samo Liburnia Riviera Hoteli uložit će ove godine 55 milijuna kuna u podizanje kvalitete usluga.”
HRT

Nemoj misliti na m2!

Na 5 do 10 posto više noćenja računaju Liburnija hoteli.

RTL[/url]

S obzirom na smanjenje PDVa koje će podići profitabilnost, podizanje kategorija u djelu smještajnih kapaciteta što također podiže i prihode i profit predviđam rekordnu godinu.
5% više noćenja, uz gore navedeno moralo bi prihod podići preko 230 mil kuna. U zadnjih 12 godina rekord je bio 2008 sa prihodom od 226 mil kuna ali dobit je tada bila samo 1 mil kuna.

Kad na to dodamo prodaju vile ukupni prihodi trebali bi biti negdje oko 270 mil kuna, a dobit između 40 i 50. cca 150 kuna po dionici. Za pretpostaviti je da će se tražiti i neki model smanjivanja dobiti da se izbjegne plaćanje poreza.

Nemoj misliti na m2!

Eto naše perjanice među rijetkima danas u plusu. Odmah iza DLKV. DLKV je rastao danas malo više nego LRH, a i tguje se na istom omjeru P/B od cca 0,7 (ukoliko netko uopće zna koliki je book DLKV). Samo na DLKV je promet 20X veći!!

Možda zato što je na dalekovodu gubitak za prošlu godinu 350 mil kuna, što će ove godine imati pad prihoda od 20-30%, i što se uopće ne zna po kojoj cijeni će biti dokapitaliziran, pa je “klađenje” neizvjesnije, a time izgleda i puno zanimljivije. Izgleda da bi trebala i LRH u predstrečajnu nagodbu pa bi se nešto počelo događati.

Nemoj misliti na m2!


Evo lijepih vijeti na RTL-u, LRH objavila povečani broj gostiju u odnosu na 2012.

Fino, samo ne znam kako bi to moglo utjecati na moj položaj i položaj ostalih malih dioničara u toj priči.

Mislim da bi male dioničare ipak trebale radovati vijesti o povećanju broja gostiju? Ne umanjujem nepravdu koja je dioničarima poništavanjem obaveze napravljena, ali za veliku većinu dioničara samo porast prihoda i dobiti dugoročno će podići i vrijednost njihovog ulaganja. Iz LRH su najavili da očekuju i do 10% veći broj noćenja u ovoj godini. U 2012 su imali rast prihoda od prodaje od 4,5% uz smanjeni broj noćenja za 1,2%. Rast od 10% noćenja trebao bi donijeti najmanje 20 mil kuna veći prihod pa bi i dobit iz poslovanja trebala probiti 20 mil kuna.
Vjerujem da će konačno doći trenutak kad će se oko LRH prestati spominjati afere nego će se o njoj pričati kako zaslužuje, kao o jednoj od najpotetntnijih turističkih tvrtki u zemlji. Moja projekcija je da će najkasnije sa objavom 3Q cijena dionice biti preko 2500 kuna. Znam da vas većinu ta cijena ne zadovoljava ali do neki dan se za dionicu nudilo manje od 1800 kuna, pa mislim da je rast od 60-70% ipak korak u pravom smjeru.
Zar nema nitko iz Opatije ili LRH ovdje da nam kaže o kakvoj se to akviziciji izvan kvarnera priča? Eto i to bi mogla biti dobra vijest za dioničare. Ako Ostoja preko LRH krene u akvizicije još će Opatija početi tražiti da Sud presuđuje u korist dioničara i da joj ovi koji su je tužili moraju prodati dionice po 6000 kuna 🙂

Nemoj misliti na m2!

@grebza,

tebe bi zadovoljila jedino vijest da smo dobili sud. prema tome moraš se malo strpiti a sve ostale vijesti su ipak dobre … ili bi rađe htio ćuti da je počeo rat u istri recimo …?

Evo da malo ispipamo potražnju za LRH, na prodaju sam stavio 10 kom, neka go do 14:00…

eh da oće neki od involviranih fondića ući unutra sa stotinjak novih komada i malo si podignuti vrijednost portfelja…kaj ih ja trebam učit kak se diže profitabilnost…ccc…

www.lociraj-popust.com

Znaš i sam kako naši fondovi kupuju i prodaju, kupuju na vrhu prodaju na dnu, njima je ovo jeftino za kupiti…oni čekaju da dođe na 4000-5000 i onda će početi sa kupovinom.

Evo i ja im dajem deset komada na 2189, samo 100 kuna skuplje nego jučer….5%…[emo_cool]

a ta ponuda vrijedi do 14:00..

New Report

Close