LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega, danas se nije trgovalo na SNHO.
Ove transakcije su od utorka.

29.11.2011 133,01 133,01 121,00 121,00 130,37 -9,02 6 456 59.448,88


Kolega, danas se nije trgovalo na SNHO.
Ove transakcije su od utorka.

29.11.2011 133,01 133,01 121,00 121,00 130,37 -9,02 6 456 59.448,88


Hvala na ispravci … ali smisao ostaje.

U koliko je sati danas skupština SNHO?

Ako netko ima info šta se tamo dogadjalo neka ga podijeli sa nama ili bar pošalje draženu da on može mailom poslati zainteresiranima.

Ako se ostalo nastavi zeleniti i neki kapitaliziraju dobit na drugim dionicama ukrcat će se ovdje jer je turbo povoljno kupiti na 1700 LRH (ma koliko mi šutjeli o tome)!!! [smiley]

Sa teme SNHO


Prekinuta glavna skupština dioničara zbog neprovedivosti glasovanja uzrokovanim tehničkim razlozima.

Ista zakazana za 9.prosinca u isto vrijeme.

Ipak ima humora u SN Holdingu. Svi smo se nasmijali do suza…

Možda da se glasa u nedjelju vec je sve organizirano 😉

e sad dolazi gospon linić

ovo bude test za pravosuđe

Mislim da smo svi već znali da Linić dolazi, možda samo nismo znali da će biti ovako glatko.. Poslušajte malo ponovo Linićev govor u saboru, kada je i nas spomenio.. Ne vidim da nam je dosadašnja vlada išta pomagala, čak šta više, gurala je stvar pod tepih da se nebi još netko pitao zašto je poklonila LRH. Ni na jedan mail koji sam poslao nekom u vladi nisam dobio nikakav odgovor, čak ni ono primili smo vaš mail što bi bilo barem stvar kulture. Za usporedbu sam iz ureda V. Reading dobio mail da su prosljedili pismo S.Fuleu a od njega dobio rukom potpisano pismo! Nadajmo se da će takvo ponašanje postati normalno i kod nas. Da se razumijemo, ja sam od početka tvrdio da je obveza objave ponude Opatije glupost jer je oni ne mogu objaviti. Dakle taj poblem se mora rasčistiti ali ne na štetu malih dioničara. Zakon je zakon i mora se poštivati, dakle rješenje mora biti zakonito i moglo se provesti tako da netko drugi preuzme tu Opatijinu obvezu i to bi bilo konačno rješenje ovog problema. Zakon ispoštovan, Opatija dobila glas, a netko (najbolje onaj tko je tu najviše profitirao) plati cijenu pogrešaka koje su napravljene.
Udruga će na bilo kakve pokušaje mješanja u pravosuđe ili pokušaja retroaktivnih izmjena zakona reagirati i u medijima i kod EU institucija.. ali nadam sam da neće se trebati tužakati i da će nova vlast naći pet minuta da sjedne i sa nama, da nam objasni što će napraviti i da pokušamo naći neki kompromis

Milanović kaže kako ništa više neće biti isto

stvri će se drugačije rješavati — nadam se, pošteno

tako da ove retroakrivne akrobacije i prijetnje Linićem ne piju vodu

ne žele se oni uplesti u mrežu triper rješenja

samo se nadam da će iznaći rješenje a ne ga izbjegavati donijeti [pray]

joza stari si partijac vidi kupnju
i prodaju pa kaj misliš da su ovi bedaci kaj prodaju
samo nema kupnje sve govori burza


Milanović kaže kako ništa više neće biti isto

stvri će se drugačije rješavati — nadam se, pošteno

tako da ove retroakrivne akrobacije i prijetnje Linićem ne piju vodu

ne žele se oni uplesti u mrežu triper rješenja

samo se nadam da će iznaći rješenje a ne ga izbjegavati donijeti [pray]

Da ne ulazimo sad previše u politiku i tko je za koga.. Bilo bi baš loše za cijelu državu da krenu potpuno drugačije nego su najavili. Ja ću im dati šansu koju je jučer Milanović 10x spomenio u svom govoru.. Nadam se zbog svih nas (ne samo dioničara) da će je iskoristiti i pokrenuti nešto u pravom smjeru a onda će i pitanje LRH biti puno lakše rješiti.. mislim da bi svi bili puno sretniji da ne moramo za svaku stvar tužakati se i lobirati nego da se stvari odvijaju zakonito i transparentno bez obzira jeli u pitanju mali dioničar ili veliki investitor


Da ne ulazimo sad previše u politiku i tko je za koga.. Bilo bi baš loše za cijelu državu da krenu potpuno drugačije nego su najavili. Ja ću im dati šansu koju je jučer Milanović 10x spomenio u svom govoru.. Nadam se zbog svih nas (ne samo dioničara) da će je iskoristiti i pokrenuti nešto u pravom smjeru a onda će i pitanje LRH biti puno lakše rješiti.. mislim da bi svi bili puno sretniji da ne moramo za svaku stvar tužakati se i lobirati nego da se stvari odvijaju zakonito i transparentno bez obzira jeli u pitanju mali dioničar ili veliki investitor

Ja bi vjerovao Milanoviću da je oko njega neka druga, mlađa ekipa. Ali kadrovi tipa Komadina, Ostojić, Linić, Jurjević Baja & Co. nemaju ne samo moje povjerenje nego oni niti ne znaju drugačije-i to je ono najžalosnije. Ako pored njega vidimo i Čačića, morskog psa privrede, ne znam što će to novo biti moguće?
Inače znakovito je bilo jučer navečer, da Luković, ZaBa, odmah pristupio Milanoviću i pored čestitke mu prenio poruke bankara. Mislim da je to velika drskost u tome trenutku takvo što raditi-ali izgleda da može! Nažalost po sve nas.
Time je skoro pa rekao tko će biti glavni iz sjene, tako da sve stvari treba gledati i iz tog kuta.
i opet nažalost po nas II.

Ne bi želio ispasti naivan.. ja sam samo rekao da se nadam i da ću im dati šansu da pokažu jesu li mislili ozbiljno. No ako na bilo koji način pokažu da će nešto brljati vikat ćemo i tužakati se glasno i svima.. Mješanje politike u pravosuđe ili neke upitne pravne akrobacije ne dolaze u obzir..

Naravno da ne očekujem da će Linić i Komadina dozvoliti bankrot Opatije.. Pa to ne želimo ni mi, ali to ne znaći da se mogu gumicom obrisati obveze koje imaju. Ako su spremni u drugim područjima kako najvljuju povući crtu i prestati sa lošom praksom opraštanja dugova, "spašavanja" gubitaša, pa i pokretanje stečajeva kada je to nužno, onda to moraju ispoštovati i ovdje.

Linić za razliku od Kosor o LRH zna jako puno i time će nam biti dobar i kompetentan sugovornik ili protivnik. On za razliku od Kosor barem zna da poblem malih dioničara postoji i to je jasno rekao puno puta. Problem se mora rješiti a ne gurati pod tepih. Ako smo uvjereni da smo u pravu i da je privatizacija LRH "mutna", da su mali dioničari izigrani, da im je država prodala "krnju" firmu za punu cijenu, da se dozvolilo niz nepravilnosti, nezakonitosti i netransparetnosti u cijelom procesu još od 90tih do danas mislim da sad s druge strane imamo nekog tko je toga također svjestan. Na njemu je sada da se opredjeli, rasčistiti sve i završiti ovu sagu ili pokazati da je saučesnik ..

Ja sam istakao puno puta da je obveza Opatije glupost ali da je realnost i činjenica koju ne možemo zanemariti. Ona je štetna jel je večinskom vlasniku dala potpuno kontrolu nda LRH iako to po svom stvarnom udjelu ne zaslužuje a time je i naša pozicija potpuno besmislena, a stvorila je prema dioničarima obvezu koju sama Opatija ne može ispoštovati.

Što sad napraviti?
Prepustiti stvar pravosuđu,koje je dobar dio ovih problema i proizvelo i koje zapravo ne može rješiti ništa? Samo manji dio dioničara koji su tužili dobili bi novce i kamate a Opatiji bi problem ostao.

Ili pokušati sjesti za stol i pronaći rješenje. 180 mil kuna nije malo novaca ali nije ni toliko puno, a netko tko zna šta je LRH je i svjestan da dionica realno vrijedi puno više nego na tržištu zna da "šteta" uopće nije tako velika, a sigurno je puno, puno manja od štete koju je Kosorica napravila sporazumom, a i od štete koja se radi odugovlačenjem ove situacije..

Isto tako ne zaboravite, nekom je ova pat situacija jako dobro došla…

Nije baš da je topic ove teme ali je interesantno:
Vaš link
Uz razliku da ovdje novinar spominje Ustavni sud (kasnije opet malo Upravni)?
[undecid]

New Report

Close