LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jel’ to samo kod mene ili su poništene današnje transakcije ?
evo pogledao sam i na drugi pa ni tamo ništa… očito došlo do ???

???? danas nema transakcija [thumbsup]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Ništa nije poništeno, LKPC danas još nije niti otvorila tj. danas nije bilo niti jedne transakcije

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

ma bilo je….
1625 =1 pa 1609 ili tako nešto… uglavnom oko 3-4 transakcije !?
…zovem brokera… da ga pitam za zdravlje [undecid]

provjerio, u pravu ste, nije bilo a moj strimer se malo zblesirao… [shocked]

Ovo nije nitko očekivao, nakon što je prodao i izašao iz top 10 prije nekoliko tjedana, sada opet dokupljuje i povratak u top 10:

LUKA PLOČE D.D./REDOVNE DIONICE LKPC-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44,37 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HZMO 37.493 16,84 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 14.314 6,43 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 4.619 2,07 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.363 1,51 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. PBZ D.D. 1.245 0,56 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.131 0,51 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 985 0,44 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. JAZIDŽIJA MARKO 955 0,43 Osnovni račun SINJ, HRVATSKA
10. PBZ D.D. 942 0,42 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 73,59

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ovo nije nitko očekivao, nakon što je prodao i izašao iz top 10 prije nekoliko tjedana, sada opet dokupljuje i povratak u top 10:

LUKA PLOČE D.D./REDOVNE DIONICE LKPC-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44,37 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HZMO 37.493 16,84 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 14.314 6,43 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 4.619 2,07 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.363 1,51 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. PBZ D.D. 1.245 0,56 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.131 0,51 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 985 0,44 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. JAZIDŽIJA MARKO 955 0,43 Osnovni račun SINJ, HRVATSKA
10. PBZ D.D. 942 0,42 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 73,59

lp


Marko je u tjedan dana kupio više od 50 komada, a zaba se zahebava i prodala je desetak komada.
Btw plavi if i may ask tko je taj lik?

nisam upučen u prošlost lkpc..
hvala ti

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Jaziđija Marko je vlasnik drvodjelskog pogona "Naprijed" poznatijeg kao Sinjska pilana. Proguglaj malo…

Mora da je gospon Markan nešto plasirao vani namještaja i drvni prerađevina pa višak ubacio u LKPC

[smiley]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Jaziđija Marko je vlasnik drvodjelskog pogona "Naprijed" poznatijeg kao Sinjska pilana. Proguglaj malo…

yes yes pronašao dovoljno…mislio sam da je iz lkpc…
ali svaki novi u top 10 je dobrodošao…
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

SAd kad je više nego očito da dokapitalizacija neće ići po nominali, već po nekoj cijeni koja je blizu tržišne, evo što će to donijeti u odnosu na fundamente:

Ako npr. dokapitalizacija bude po 1 600, tada će novi book biti ca. 1 275 kuna.
To konkretno znači da je na cijeni od 1600 P/B ca. 1,25, a sjetimo se, redovito je bio preko 2.

Da se vrati cijena na stari odnos ( a treba uzeti u obzir poboljšanje poslovanja, vjerojatni ulazak u 1. kotaciju ) , tada bi to bilo 2,2* 1 275 = 2 805 kuna vrijednost dionice.

Za usporedbu, Luka Rijeka, koja ima kudikamo lošije poslovanje se trži na 3,2 booka.

Što se tiče dokapitalizacija po tržišnoj cijeni, to je naravno odlična stvar za dionicu, sjetimo se kroz povijest samo nekih dokapitalizacija te prirode:

INGR dokap po 35 000, pa rast na 60 000
PBZ dokap po 750 pa rast kroz nekoliko mjeseci na 2 000 kuna

Istina, bila su druga vremena, ali je istina i ta da su te dionice rasle daleko više od ostatka tržišta.

Imamo i najnoviji primjer dokapitalizacije ATGR po 700 kuna, i rast cijene koji je uslijedio, odnosno, koji će tek uslijediti.

Dokapitalizacija po tržišnoj cijeni ( ili blizu tržišne ) je odlična iz razloga jer se fundamenti smanjuju prvenstveno kroz book vrijednost, a naravno da je krucijalno što tvrtka dobiva kapital bez da ga mora platiti.

U slučaju Luke Ploče, govorimo o povečanju temeljnoh kapitala sa ca. 200 milijuna kuna, na ca. 636 milijuna kuna. Ovo izgleda ogromno, ovakvo postotno povečanje temeljnog kapitala nije viđeno na našoj burzi.
Cijena još ne reagira jer očito investitori ne vjeruju da će i ova dokapitalizacja proći, ipak ih je povijest dokapitalizacioja Luke Ploče natjerala na to.

No ako dokapitalizacije ipak bude… [rolleyes]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


SAd kad je više nego očito da dokapitalizacija neće ići po nominali, već po nekoj cijeni koja je blizu tržišne, evo što će to donijeti u odnosu na fundamente:

Ako npr. dokapitalizacija bude po 1 600, tada će novi book biti ca. 1 275 kuna.
To konkretno znači da je na cijeni od 1600 P/B ca. 1,25, a sjetimo se, redovito je bio preko 2.

Da se vrati cijena na stari odnos ( a treba uzeti u obzir poboljšanje poslovanja, vjerojatni ulazak u 1. kotaciju ) , tada bi to bilo 2,2* 1 275 = 2 805 kuna vrijednost dionice.

Za usporedbu, Luka Rijeka, koja ima kudikamo lošije poslovanje se trži na 3,2 booka.

Što se tiče dokapitalizacija po tržišnoj cijeni, to je naravno odlična stvar za dionicu, sjetimo se kroz povijest samo nekih dokapitalizacija te prirode:

INGR dokap po 35 000, pa rast na 60 000
PBZ dokap po 750 pa rast kroz nekoliko mjeseci na 2 000 kuna

Istina, bila su druga vremena, ali je istina i ta da su te dionice rasle daleko više od ostatka tržišta.

Imamo i najnoviji primjer dokapitalizacije ATGR po 700 kuna, i rast cijene koji je uslijedio, odnosno, koji će tek uslijediti.

Dokapitalizacija po tržišnoj cijeni ( ili blizu tržišne ) je odlična iz razloga jer se fundamenti smanjuju prvenstveno kroz book vrijednost, a naravno da je krucijalno što tvrtka dobiva kapital bez da ga mora platiti.

U slučaju Luke Ploče, govorimo o povečanju temeljnoh kapitala sa ca. 200 milijuna kuna, na ca. 636 milijuna kuna. Ovo izgleda ogromno, ovakvo postotno povečanje temeljnog kapitala nije viđeno na našoj burzi.
Cijena još ne reagira jer očito investitori ne vjeruju da će i ova dokapitalizacja proći, ipak ih je povijest dokapitalizacioja Luke Ploče natjerala na to.

No ako dokapitalizacije ipak bude… [rolleyes]

lp


po čemu je više nego očit model dokapa?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

To je samo pretpostavka.Dakle to jue ako bude…..

S obzirom da su svi rokovi prošli, a i na (ne)interes investitora za dionicom, mišljenja sam da dokapitalizacije nebude.


S obzirom da su svi rokovi prošli, a i na (ne)interes investitora za dionicom, mišljenja sam da dokapitalizacije nebude.

Kako će onda prikupiti sredstva za opremanje novoizgrađenog kontejnerskog terminala?



SAd kad je više nego očito da dokapitalizacija neće ići po nominali, već po nekoj cijeni koja je blizu tržišne, evo što će to donijeti u odnosu na fundamente:

Ako npr. dokapitalizacija bude po 1 600, tada će novi book biti ca. 1 275 kuna.
To konkretno znači da je na cijeni od 1600 P/B ca. 1,25, a sjetimo se, redovito je bio preko 2.

Da se vrati cijena na stari odnos ( a treba uzeti u obzir poboljšanje poslovanja, vjerojatni ulazak u 1. kotaciju ) , tada bi to bilo 2,2* 1 275 = 2 805 kuna vrijednost dionice.

Za usporedbu, Luka Rijeka, koja ima kudikamo lošije poslovanje se trži na 3,2 booka.

Što se tiče dokapitalizacija po tržišnoj cijeni, to je naravno odlična stvar za dionicu, sjetimo se kroz povijest samo nekih dokapitalizacija te prirode:

INGR dokap po 35 000, pa rast na 60 000
PBZ dokap po 750 pa rast kroz nekoliko mjeseci na 2 000 kuna

Istina, bila su druga vremena, ali je istina i ta da su te dionice rasle daleko više od ostatka tržišta.

Imamo i najnoviji primjer dokapitalizacije ATGR po 700 kuna, i rast cijene koji je uslijedio, odnosno, koji će tek uslijediti.

Dokapitalizacija po tržišnoj cijeni ( ili blizu tržišne ) je odlična iz razloga jer se fundamenti smanjuju prvenstveno kroz book vrijednost, a naravno da je krucijalno što tvrtka dobiva kapital bez da ga mora platiti.

U slučaju Luke Ploče, govorimo o povečanju temeljnoh kapitala sa ca. 200 milijuna kuna, na ca. 636 milijuna kuna. Ovo izgleda ogromno, ovakvo postotno povečanje temeljnog kapitala nije viđeno na našoj burzi.
Cijena još ne reagira jer očito investitori ne vjeruju da će i ova dokapitalizacja proći, ipak ih je povijest dokapitalizacioja Luke Ploče natjerala na to.

No ako dokapitalizacije ipak bude… [rolleyes]

lp


po čemu je više nego očit model dokapa?
[/quote]

Očit je po tome što nitkog više ne zanima ova dionica jer da ide povoljan dokap već bi insajderi odavno kupovali.
A pošto ne kupuju znači da ništa od toga.

Nego plavi, zaboravio si staviti jednu stvar u tu svoju formulu za izračun cijene a to je da je u LKPC trenutno 50% špekulanata koji su kupovali zbog dokapa po nominali.

Čini mi se da njih povećanje temeljnog kapitala ne zanima, osim ako se ne radi o njihovom osobnom kapitalu.
Tako da je samo pitanje dana kad će oni to shvatiti i sasuti sve po bidu

“A man's got to do what a man's got to do”

New Report

Close