LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@split009
kolega, uz kolegijalno poštovanje, ali kaj je vama [undecid] pa ovo sada ima samo jedan smjer i to okomiti

Kolega ipak nema sve samo 1 smijer, već 2. Prije par dana je i IGH bio na 3400, a neki dan na 2850kn. Također je i HDEL bio na 255kn pa ode na 224kn.
To je burza, a tko zna pogađati može postići bolji prinos.


Čemu onda brza blokada kolega PeroS?


Čemu?? Pa nije baš mnogo tog bilo na asku ne? A sad se i bid povukao ali to je iz protesta jer nisu stigli ući unutra. Brzo će ljudi shvatiti što znači dobiti priliku kupiti u dokapu pet puta jeftinije od trenutne cijene. Neću spamati ovdje više. Čestitam svima koji su ranije kupili a i sve ispod 2000 je ništa za potencijalni dokap.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

.A kaj bumo s tim……

…..Uprava poduzeća zajedno s Radničkim vijećem i lučkim sindikatima vrši pritisak na Vladu RH da se radnici obeštete u dionicama……..

[undecid] [undecid]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!



Nije mi jasno na čemu se bazira euforija povodom vjesti o osnivanju radne grupe.Kad god su sindikati
bili u sličnim tjelima profitirali su radnici ,a ne dioničari koji su kupili za cash dionice na burzi.
Više je nego očito da se radnici žele izboriti za besplatne dionice do nekadašnjih 20000Dem(10000Eura)
jer su dobili iste za 6000DM(3000Eura).Ako uspiju njima će svaka cjena na burzi biti dobra.
Osim toga i model dokapitalitacije je upitan!!! Zato se i osniva radna grupa.Sumnjam da će se prihvatiti
već prije predložen model(koji je već od HFP-a bio odbačen) o mogućnosti kupnje dionice LKPC po
nominali ovisno o količini dionica koje dioničar ima.Ako nemamo "kratku pamet" vidjećemo da se u zadnje tri
godine povremeno plasiraju vjesti o nadolazećoj dokapitalizaciji luke koje imaju određeni(sve manji)
utjecaj na cjenu dionice na burzi.Stoga sugeriram oprez i razboritost.

[thumbsup]
[/quote]
Članak 19.

Osobama iz članka 5. stavka 1. točke 1. i 2. ovoga zakona može se uz popust prodati najviše 50% vrijednosti poduzeća, s time da svaka od njih može kupiti dionice uz popust najviše u nominalnoj vrijednosti do dinarske protuvrijednosti od 20.000 njemačkih maraka obračunate po tečaju iz članka 13. stavka 1. ovoga zakona.

Članak 20.

Programom pretvorbe može se predvidjeti da kod prodaje poduzeća osobe iz članka 5. stavka 1. točke 1. i 2. ovoga zakona otplaćuju dionice u obrocima. Ako kupac otplaćuje dionice u obrocima dužan je svoje obveze ispuniti najkasnije u roku od 5 godina od dana sklapanja ugovora o prodaji dionica.

Ne uplati li imalac dionica njihovu vrijednost u cjelini u roku određenom programom pretvorbe, gubi pravo na onaj dio dionica vrijednost kojih nije uplatio i odgovarajući dio popusta.

Vaš link

Dakle, radnici su imali pravo na upis dionica do 20.000dm ukoliko sveukupna vrijednost upisanih radničkih dionica ne prelazi 50% tvrtke, zakon je jasno definiran i nigdje ne piše da im je zajamčeno 20.000 dm nego je naglasak na 50% poduzeča…nadalje, sve upisane a neotplačene dionice su se vračale u HFP a u LKPC tada nije postojao neki interes za kupnju dionica a i mnogi su naknadno razvrgnuli ugovore tako da sada imamo udio države od 44,37%.
Na kraju, ove dionice kojima mi trgujemo potiću isključivo od tih radnika koji su sudjelovali u privatizaciji.

Privatizacija je okončana, uspostavljeno je TK i svaka naknadna podjela dionica radnicima od strane HFP je nezakonita!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


TILT TILT !!,

da kolega DELUX, sreća da sam pun ko brod ovom dionicom.

Sutrašnja blokada je na 1 794.

" Dokapitalizacija i privatizacija – tko da više ! "

( hvala Badmanu, Fedyi, vidri, perimadjaru i ostalima )

lp i zdravi i veseli bili

Kolega plavi, meni se možeš zahvalit samo na dobrim preporukama i jedino ti mogu odgovorit: I drugi put! Target 1250.

Prije nego se dobro promućka glavom o onom šta se pročita mora se dobro poznavati kako stvari funckioniraju. Lidl ti je lijepo objasnio a prije njega i kolega smart , da informacije trebaš dobro pročitat i SHVATIT, da bi znao o čem se radi. Onaj ko danas kupuje na osnovu ovakve vijesti je *****

O dokapitalizaciji se priča bar dvije godine, a jednako je blizu kao i prvi put kad je spomenuta: dakle nije blizu. Pa ko je normalan od velikih investitora ( spominje li se kakav u zadnje vrijeme? nisam baš čuo ) pogotovo u sadašnje vrijeme, ulupavat silne novce u nešta šta neće tako skoro zaživit? Jel ovdje nitko ne prati ekonomsku situaciju u hr i bih? A kroz tu prizmu ni domete lkpc i stvarne pokazatelje prometa?

Po ne znam koji put opet je neko uspio zaveslati nekog naivca i na temelju dobro sročene poluvijesti uvalit mu po 1600-1700 ono šta je skupio po 1500. Tako to kod nas funkcionira. U šali uvali. Zaradi na tuđoj gluposti.

A kao šta kaže kolega split: šta visoko leti brzo pada. Dovoljno je vidjet primjer IGH i majstorska iskrcavanja na temelju poluvijesti od koje su novinari i neupućeni investitori napravili senzaciju koja to nije. Neko od tog ima koristi a taj netko sigurno nije onaj ko kupuje na temelju takvih plasiranih informacija. Uostalom vidjet će se sve za koji dan.

never surrender

da podsjetim imaoce,mislim da se govorilo o omjeru 1:1.4 po 400 kuna po dionici,dakle,ako imate 10 komada,dobijate još 14 komada po 400 kuna.po mojoj procjeni cijena dionice će prijeći 2000 kuna,tako da imate zaradu 1600×14=22400 kuna zarade na samo 10 dionica,to je uz pretpostavku da cijena bude 2000,i da se primjeni ovaj model koji je spominjan kao najrealniji,s toim bi i radnici lkpc koji nisu prodali dionice,isto tako zaradili,a i ako radnici i dobiju koju dionicu,udarit će im lock up na 5 godina,ali osobno smatram da su radnici dobili dovoljan broj dionica-mislim da je paket iznosio 63 komada,šta bi oni sad-još toliko?ma dajte,ne budite u zabludi..


Kakav promet, NULA iliti 0kn, to dovoljno govori gdje će ova dionica.

Jel sada vidite koliko je vaše neznanje nije meni žao vas vi ste ionako puno toga izgubili na burzi a tako će se i nastaviti ali žao mi je onih koje navlačite svojim pisanjem i svojim neznanjem.
U najvećoj recesiji od postanka svijeta kada su sve građevinske aktivnosti zaustavljene vi savjetujete kupnju građevinara iako je svima jasno da taj sektor nema nikakve perspektive a dionica LKPC za vas je bezveze iako se u ovoj nezapamćenoj recesiji širi i povećava svoje kapacatite do to mjere da će postati jedna od najvećih luka na ovom djelu Balkana a sigurno i jedna od vodećih u Europi vi samo gledajte svoje crtkarije i uživajte u svojim građevinarima i prestanite pisate svoje bedastoće jer vjerovatno dosta forumaša bi kupilo ovaj biser od dionice da nije bilo vas.

Vidim da je prodaja jadna pa sutra nastavljamo u revijalnom tonu.

Sretno svim imaocima ovoga bisera.



TILT TILT !!,

da kolega DELUX, sreća da sam pun ko brod ovom dionicom.

Sutrašnja blokada je na 1 794.

" Dokapitalizacija i privatizacija – tko da više ! "

( hvala Badmanu, Fedyi, vidri, perimadjaru i ostalima )

lp i zdravi i veseli bili

Kolega plavi, meni se možeš zahvalit samo na dobrim preporukama i jedino ti mogu odgovorit: I drugi put! Target 1250.

Da kolega target je 1250 kuna ali kad na svaku postojeću dobijemo još 4 komada to je tada 5×1250=6000 evo i vi kionačno da jednom pogodite target.


da podsjetim imaoce,mislim da se govorilo o omjeru 1:1.4 po 400 kuna po dionici,dakle,ako imate 10 komada,dobijate još 14 komada po 400 kuna.po mojoj procjeni cijena dionice će prijeći 2000 kuna,tako da imate zaradu 1600×14=22400 kuna zarade na samo 10 dionica,to je uz pretpostavku da cijena bude 2000,i da se primjeni ovaj model koji je spominjan kao najrealniji,s toim bi i radnici lkpc koji nisu prodali dionice,isto tako zaradili,a i ako radnici i dobiju koju dionicu,udarit će im lock up na 5 godina,ali osobno smatram da su radnici dobili dovoljan broj dionica-mislim da je paket iznosio 63 komada,šta bi oni sad-još toliko?ma dajte,ne budite u zabludi..

A gdje je svizac u cijeloj toj bajci?

never surrender



da podsjetim imaoce,mislim da se govorilo o omjeru 1:1.4 po 400 kuna po dionici,dakle,ako imate 10 komada,dobijate još 14 komada po 400 kuna.po mojoj procjeni cijena dionice će prijeći 2000 kuna,tako da imate zaradu 1600×14=22400 kuna zarade na samo 10 dionica,to je uz pretpostavku da cijena bude 2000,i da se primjeni ovaj model koji je spominjan kao najrealniji,s toim bi i radnici lkpc koji nisu prodali dionice,isto tako zaradili,a i ako radnici i dobiju koju dionicu,udarit će im lock up na 5 godina,ali osobno smatram da su radnici dobili dovoljan broj dionica-mislim da je paket iznosio 63 komada,šta bi oni sad-još toliko?ma dajte,ne budite u zabludi..

A gdje je svizac u cijeloj toj bajci?
[/quote]
Kolega u ovoj priči nema svizca ali ima sljepaca poput vas koji niste na vrijeme uočili šta se događa na ovoj dionica, jel mi zavidite na moja 193 komada [thumbsup]

[yawn]

i kako bi jedan kolega rekao "psi laju, karavane prolaze" [yawn],

a dionica u oticaju sve manje… [bye]

p.s. ne dešava se to samo na LKPC.

polako ali sigurno mnogi ostaju bez djedovine… po ponižavajućim vrijednostima [bye]

Vezano za post kolege Barbose moram napomenuti da radnici ne traže niti se predlaže dodatna privatizacija
Luke radnicima sukladno Zakonu o privatizaciji.To bi dakako imalo svoju cijenu,a bilo bi i pravno upitno.
Oni očito traže da se iznađe model njihova sudjelovanja u dokapitalizaciji bez plačanja.Dionice im može dati i strateški partner.Zar mislite da bi Država delegirala predstavnike sindikata u Komisiju da im nije
bitan njihov glas??? Ili mislite da će se sindikati boriti za Vas koji ste kupili dionice na burzi???
Luka Ploče je velika i značajna firma u županiji koja daje puno glasova-birača.Država se služila i do
sada u nizu poduzeća domišljatim načinima da zadovolji radnike i lokalnu samoupravu.
Moja je percepcija da nas "vanjske dioničare" drže špekulantima i ne mare previše za naše interese.
Ja jednostavno želim ukazati da treba razumno sagledati sve opcije i činjenice i onda sukladno tome donijeti odluke.




TILT TILT !!,

da kolega DELUX, sreća da sam pun ko brod ovom dionicom.

Sutrašnja blokada je na 1 794.

" Dokapitalizacija i privatizacija – tko da više ! "

( hvala Badmanu, Fedyi, vidri, perimadjaru i ostalima )

lp i zdravi i veseli bili

Kolega plavi, meni se možeš zahvalit samo na dobrim preporukama i jedino ti mogu odgovorit: I drugi put! Target 1250.

Da kolega target je 1250 kuna ali kad na svaku postojeću dobijemo još 4 komada to je tada 5×1250=6000 evo i vi kionačno da jednom pogodite target.
[/quote]

Ma bogati, vi si već međusobno dijelite te dionice kao da su za badave i kao da svi već sve znaju.
[huh]

Pa da je tako svi bi bili uspješni investitori i trejderi. Ma zamisli divote, samo kupiš i brojiš pare!

A službeno ni slova o tome KAD će to bit, KAKO će to izgledat i ono šta je najbitnije KOJE će bit implikacije na vrijednost dionice. No ovdje svi sve znaju. Kakvi ste vi ljudi laici. Podsjećate me na ekipu s atpl koja se prije par mjeseci nikako nije mogla suočit se s realnošću, a evo sad svi šute ko zaliveni.

Al neću ja više ni slova o tome,stvarno mi se ne da trošit više riječi.

never surrender

Vrlo zanimljiva situacija danas…..,zanima me do kud bi to moglo ići ako bude dokap?
Bilo bi normalno da bude neka dokap kao i neko veće preuzimanje ili prodaja državnih firmi ove godine.Bilo bi to odlična vijest za burzu i za ostale dionice.Biti će jako puno para od dividende ( HT ) i ako se dogodi dokap na LKPC baš me zanima koliko bude vrijedila dionica?


[yawn]

i kako bi jedan kolega rekao "psi laju, karavane prolaze" [yawn],

a dionica u oticaju sve manje… [bye]

p.s. ne dešava se to samo na LKPC.

polako ali sigurno mnogi ostaju bez djedovine… po ponižavajućim vrijednostima [bye]

Kolega, slažem se da prečesto mnogi nepromišljenim potezima ostanu na burzi bez djedovine, al pobogu gdje ]nestaju dionice[/i]??
[huh]
Nije mi jasan ovaj termin.
I kakve to ima veze s lkpc?

never surrender

New Report

Close